چرا حجم فایل های کورلی ام اینقدر زیاد است؟

سلام دوستان
با توجه به اینکه حجم فایل وکتور معمولن مقدار زیادی نمی شود اما چند وقتی است که وقتی کار cdr را سیو می کنم با حجم بسیار بالایی سیو می شود. مثلن یک فایل که مقداری افکت مثل گرادینت به آن داده ام 19.4 مگابایت حجم دارد

آیا راهکاری وجود دارد برای اینکه حجم کاری که سیو می شود پایین بیاید؟؟؟

EDMOND

Member
سلام دوستان
با توجه به اینکه حجم فایل وکتور معمولن مقدار زیادی نمی شود اما چند وقتی است که وقتی کار cdr را سیو می کنم با حجم بسیار بالایی سیو می شود. مثلن یک فایل که مقداری افکت مثل گرادینت به آن داده ام 19.4 مگابایت حجم دارد

آیا راهکاری وجود دارد برای اینکه حجم کاری که سیو می شود پایین بیاید؟؟؟

سلام رفیق
ای کاش فایلی که در موردش صحبت کردی رو پیوست میکردی تا لااقل میفهمیدم منظورت از افکت چیه؟
اگه فقط گرادیانت باشه نباید سایز فایل انقدر زیاد باشه
احتمالاً درون فایل از عکس استفاده شده یا برای ایجاد افکت مجبور شدی وکتور رو به عکس تبدیل کنی تا بعضی از افکت ها رو اعمال کنی
به هر حال این بحث خیلی کلی هستش
وکتور سایز زیادی نداره
عکس و افکت های مخصوص اون هستش که سایز کار رو بالا میبره
موفق باشی:rose:

سلام رفیق
ای کاش فایلی که در موردش صحبت کردی رو پیوست میکردی تا لااقل میفهمیدم منظورت از افکت چیه؟
اگه فقط گرادیانت باشه نباید سایز فایل انقدر زیاد باشه
احتمالاً درون فایل از عکس استفاده شده یا برای ایجاد افکت مجبور شدی وکتور رو به عکس تبدیل کنی تا بعضی از افکت ها رو اعمال کنی
به هر حال این بحث خیلی کلی هستش
وکتور سایز زیادی نداره
عکس و افکت های مخصوص اون هستش که سایز کار رو بالا میبره
من این عکس رو قرار میدهم تا متوجه بشی که طرح چه جوریه

8rhzogvv6lfd8khcm8el.jpg

اما سوال اصلی تر اینه:

آیا راهی وجود داره تا فایل های کورلی کم حجم تر ذخیره بشوند؟

EDMOND

Member
سلام
من که تو کار بالا چیز خاصی ندیدم که بخواد کار رو سنگین کنه
ولی کرل چون وکتوره خودش سبک هست به اندازه کافی واسه همین تا حالا به کاهش حجم فکر نکردم
شما میتونی در خروجی از آیتم های Compressed استفاده کنی
شاید نتیجه بده
بازم بررسی میکنم و پیغام میذارم

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
تصاویر زیادی در صفحه ایمپورت کردید کارل ندارم چک کنم ولی شاید تصاویری که ایمپورت کردید سنگینه

EDMOND

Member
من این عکس رو قرار میدهم تا متوجه بشی که طرح چه جوریه

8rhzogvv6lfd8khcm8el.jpg

اما سوال اصلی تر اینه:

آیا راهی وجود داره تا فایل های کورلی کم حجم تر ذخیره بشوند؟

امیر ارسلان جان سلام
من راهی پیدا نکردم. نباید هم باشه. چون این نرم افزار وکتوری هستش و خطوط رو که نمیشه سایز حجمی داد :lol:
در ضمن داداش آبجکت هایی که تو فایل هست رو می تونی افکت بدی به شرطی که به bitmap تبدیل نکنی. چون اونجوری picture شده حجم پیدا میکنه

mortezaon

Member
یه راه فکر کنم وجود داشته باشه
وقتی برای اولین بار می خواهید یه فایل را در کورل دخیره کنید
یه سئوال می پرسه در باره clip board احتمالا در مورد همون باشه
شاید می خواد فایل ها را embed کنه

.

روی یه جای صفحه سفید داخل corel راست کلیک کن و Document properties رو بزن... نگاه کن ببن چند تا Bitmap Object داری... دلیل سنگین شدن کارهات فقط و فقط همینه!
گاهی افکت‌های سایه (Shadow) رو از آبجکتش جدا می‌کنی و اینطوری تبدیل به بیت مپ میشن... شاید هم مشکل از این باشه!

روی یه جای صفحه سفید داخل corel راست کلیک کن و Document properties رو بزن... نگاه کن ببن چند تا Bitmap Object داری... دلیل سنگین شدن کارهات فقط و فقط همینه!
گاهی افکت‌های سایه (Shadow) رو از آبجکتش جدا می‌کنی و اینطوری تبدیل به بیت مپ میشن... شاید هم مشکل از این باشه!
ممنون از راهنمایی شما دوستای خوب
سید علی جان از تو هم ممنون ولی دلیل اصلی دیر باز شدن فایل من این نیست که شما گفتی
گاهی اوقات فایل هایی که از بیت مپ هم تشکیل نشده دیر باز میشوند ( که تجربه بهم میگه بخاطر کار کردن با ورژن های مختلف کرل روی همون فایل این اتفاق میافته )
من توی فروم کرل سرچ کردم و به این جواب رسیدم ، بد نیست با شما دوستان هم در میون بگذارم تا شاید به دردتون بخوره :
فایل رو با فرمت cmx سیو می کنیم و فایل cmx رو باز می کنیم و مچدداً با فرمت cdr سیو می گیرم.
این راه حل مشکل من رو الحمدلله تا حالا حل کرده :oops:

جدیدترین ارسال ها

بالا