چرا تو چاپ عکسم قرمز شده

elham_elham

Member
خواهش میکنم علتش رو برام روشن کنید که: چرا تو فتوشاپ صورت روشنه ولی تو چاپ قرمزه با توجه به این که من به چاپ گر گفتم که قرمزیه صورت رو میگرفتین ، گفتن عکس باید لایه باز باشه ، خوب حالا کی کمکم میکنه?
:cool:
اول این که : واقعا به داشتن لایه باز برای چاپ احتیاجه ؟ یا این که با لایه بسته هم میشه تغییرات رو اعمال کرد
دوم این که : اگه برای از بین بردن قرمزیه صورت به لایه باز احتیاجه چه طور قرمزی رو از بین ببرم
سوم این که : اگه احتیاج به لایه باز نیست چطور میشه عکس لایه بسته رو ترمیم کرد (قرمزیه صورت)
:sad:
نکته: عکس اصلی رو ندارم که بتونم از اول درستش کنم
نکته: احساس میکنم چاپ عکس مشکل داره چون تو مانیتور اینقدر قرمز نیست .
:mad:

elham_elham

Member
اینم عکسا

شماره 1 : عکس اصلی قبل از چاپ تو فتوشاپcmyk
شماره 2 و 3 :بعد از چاپ (لبوووو):sad:

آخرین ویرایش:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
الهام جان کلا عکس شما از اول مشکل داشته! الان عکس اولی که گذاشتید کلا قرمزه!!

این چرا اینطوریه؟! بیش از حد قرمزی داره. گمون نمیکنم بشه براش کار زیادی کرد!

the_king

مدیرکل انجمن
کانال رنگی آبی و سبز، مخصوصا آبی خیلی کمه. سعی کردم تا آنجایی که بلدم بازسازیش کنم :

Repair.jpg

پیوست ها

• 2.jpg
    2.jpg
    210.6 کیلوبایت · بازدیدها: 1

elham_elham

Member
ببخشید که دیر جواب دادم مسافرت بودم
ممنون از راهنماییتون
فقط میشه یه کوچیک توضیح بدید که چطور قرمزیه صورت رو گرفتین؟
با ctrl+m ؟

the_king

مدیرکل انجمن
اول دو تا لایه ساختم که یکی شون قسمت صورت و بازو و دیگری لباس رو پوشش بده، البته چون قرار بود به عنوان Mask
استفاده بشوند رنگ لایه ها مهم نیست.
بعد لایه مربوط به لباس رو بصورت یک Selection انتخاب کردم و با Auto Levels (ترکیب کلیدی Shift + Ctrl + L) ترمیم کردم.

ناحیه صورت و بازو در کانال سبز نسبت به دو کانال دیگر کیفیت بهتری داشت ولی ابتدا بایستی با تنظیم Levels
(ترکیب کلیدی Ctrl + L) از تیرگی خارج می شد. سپس صورت موجود در کانال سبز رو روی لایه آبی پیاده کردم (Copy & Paste)
البته اول اینکار رو در یک لایه جدید انجام دادم تا دستم در کار باز باشه. ولی در انتها نتیجه رو به کانال آبی و قرمز انتقال دادم
(صرفا در ناحیه انتخاب شده صورت و بازو)
در مرحله آخر به تنظیم Levels (ترکیب کلیدی Ctrl + L) و Hue/Saturation (ترکیب کلیدی Ctrl + U) احتیاج داشت.

جدیدترین ارسال ها

بالا