چاپ نقره ای

Moj-3

New Member
سلام

کسی میتونه منو در مورد چاپ نقره ای رو کاغذ راهنمایی بکنه؟؟؟ البته توسط چاپگر . هم لیزری دارم هم جوهر افشان. هر کدومش که بشه. اگه همچین کارتریچی هم باشه که چه بهتر ؟

خدا خیرتون بده ما رو به یه جایی برسونین. :sad:

ممنون.

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام دوست من
1. به خدمتت عرض كنم كه امكانات چاپ نقره اي به وسيله چاپگر هاي ديجيتالي وجود نداره. البته بعضي پرينتر هاي حرفه اي تر براي بعضي از رنگهاي خاص كه اين چاپگرها قادر به ساختن اون ها نيستند مركب هاي خاصي دارن و حتي جايي براي نصب اونها علاوه بر 4 رنگ اصلي تعبيه كردن ( عموما روي چاپگرهاي جوهر افشان پلاتر).
2. البته اي كاش كمي راجع به خود كارت توضيح مي دادي تا بشه پيشنهاد معقولي رو به شما كرد. اگر كار شما طوري نيست كه بشه هزينه زيادي بكنيد بهتره از خير اين كار بگذريد. و اگر نه شما مي تونيد از روشهاي تكميلي براي اين كار استفاده كنيد :
- روش اول: روش اول استفاده از چاپ اسكرين هست با استفاده از مركب متالايز نقره اي (‌ اصولا مركب هايي كه طلايي يا نقره اي هستن در ساختارشون از پيگمنت هاي فلزي استفاده مي شه.)‌ براي اين كار جاي نقاطي رو كه مي خواين نقره اي بشه روي فايلتون سفيد مي ذارين و بعد پرينت مي گيرين . بعد از جايي كه مي خواين نفره اي كنيد فيلم تهيه مي شه و با چاپ اسكرين دوباره چاپ مي شه. اين روش دوندگي زياد داره و ممكنه كاغذ شما با توجه به غلظت بالاي مركب در روش اسكرين جوا ب نده(‌ كاغذ بالاي 150 جوا ب مي ده) . هزينه هم داره
روش دوم : استفاده از طلاكوب هست منتها شما اين دفعه از فويل نفره اي استفاده مي كني. اين جا هم بايد هزينه و وزن كاغذ رو در نظر بگيري.
روش سوم : اين روش ابداعي هست شايد به دردت بخوره . در اين روش شما باز در فايل منطقه نقره اي رو خالي مي ذاري و از منطقه اي نقرهاي با فايل جديد با استفاده از استيكر يا برچسب نقره اي با كاتر پلاتر نقاط نقره اي رو بدست مي ياري بعد خودت با دست مي چسبوني روي كاغذ.
توجه :‌ تمام اين روش ها به غير از اولي فقط براي نقاطي كه شكل ساده دارن و سايه روشن نيستند و رنگ اونها تخت هست كاربرد داره !
فكر كن اگر توضيح كاملتر خواستي در خدمتت هستم !

Moj-3

New Member
lpi عزیز...

ممنون از جوابتون.

در مورد روشهایی که توضیح دادید روش دوم و سوم رو باید بگم که مورد قبول من نبوده و اما در روش اول من اگه میتونستم همچین مرکبی رو گیر بیارم که کار من حل بود. البته میتونم بگم که هزینه هم واسم مهم نیست.

اگرم بتونید واسه من یه رنگ یا مرکب نقره ای هم گیر بیارید میشه کارمو را بندازم.

ممنون.

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوست من دوباره سلام
عزيزم فكر نكنم همچي مركبي پيدا بشه. شما بايد اين كار با يه چاپ نقره اي جداگانه انجام بدي. يك مقداري هم راجع به كارت توضيح بده ببينيم اصلا چي كار مي خواي بكني. شايد بتونم كمكت كنم

Moj-3

New Member
کار من زیاد سطح حرفه ای نداره . من یه برگ رو از قبل پرینت رنگی گرفتم حالا همین برگ رو می خوام یه نوشته نقره ای زیرش چاپ کنم. همین.

Sepako

Member
خوب فک کنم در همچین موردی راحت ترین چیز نقره کوب باشه دیگه!

Rezaei

Member
البته من یه جاهایی دیدم برای این کار از چاپ سیلک استفاده کردن که اونم هزینهش زیاد نیست
یک کلیشه+ یک چاپ

جدیدترین ارسال ها

بالا