چاپ سه بعدی 2 حتما ببینید و روشش رو توضیح بدید

rasool_jelve

Active Member
http://www.fardaprint.com/index.htm

سری به این سایت بزنید چطوری میشه بدون استفاده از عینک تصاویر رو به صورت سه بعدی به این شکل چاپ کرد

آیا سخت افزار خاصی داره برای پرینت
آیا کاغذ خاصی برای چاپ داره

یا نه در مرحله چاپ همش روشهای معمول هست و نرم افزار خاصی در مرحله سه بعدی سازی تصاویر داره​

tranquility

New Member
اتفاقاً من بیشتر از دو ساله که با این موسسه کار میکنم.دست اول هم هستند.
تاجایی که من ازشون اطلاعات کسب کردم ، دو نوع چاپ میکنند - دیجیتال و افست- که البته دستگاه هاشون مثل ماشین های موجود در بازار نیست.
روی ورق مخصوصی که شیار داره چاپ میشه که تو بازار هم موجود نیست و یه جورایی انحصاری هستش، بعد هم پشتش کاغذ را لمینیت میکنن.
نرم افزار کلیدی ترین قسمت چاپ هست که گویا گران هم هست و کرک اینا هم نداره.
فایلها با نرم افزار به شکل نوارنوار در میاد و روی ورق چاپ میشه .دستگاهی که میتونه ورق ضخیم را تغذیه کنه.اون نوارها باید درست زیر شیارها قرار بگیره که ما بتونیم سه بعدی ببینیم و عینک هم نیاز نباشه.

البته یه جای دیگه هم هست تو ظهیرالاسلام که ادعا میکنه چاپ سه بعدی انجام میده ولی کیفیتش افتضاح هست.اون چاپ رو روی کاغذ انجام میده و دقیقا به همین دلیل هست که کیفیت نداره که البته قیمتش نسبتا پایینه.
در مورد قیمت هم اگه تو گوگل سرچ کنید قیمتها خیلی بالا هست و من از اینجا متوجه شدم که همه کاراشونو میدن چاپ فردا میزنه.ضمنا جاهای دیگه زمان تحویلشون دقیقا ۲ روز بیشتر از این چاپخانه هست!! که معلوم میشه که میدن این چاپخانه ای که شما لینکش را گذاشته اید،چاپ میکنه.
نحوه چاپ را تو سایتشون گذاشتن اگه اطلاعات بیشتری خواستین از سایتشون میتونین کسب کنین .

rasool_jelve

Active Member
سلام ممنون از پاسخت
یعنی این تکنولوژی چاپ رو خودشون کشف کردن یعنی ترفند زدن به این شکل که نرم افزار رو رفتن تهیه کردن
بعد به یک ابتکار توی چاپ دست زدن که مثلا اگر ما بیام و کاغذ شیار دار با این جنس رو به این شکل با مثلا لایه های این شکلی و یه نرم افزار سه بعدی به این شکل ترکیب کنیم نتیجه میشه
عکس سه بعدی بدون عینک
منظورم اینه که ابتکار خودشونه یا نه این تکنولوژی از جای دیگه یا کشور دیگس مثلا مثل فیلمای سه بعدی که یک فیلمبرداز با دوربین سه بعدی میگیره و براش همون دردسری رو داره که با دوربین معمولی میگیره
و اون ظهیر الاسلام کجاست منظورت از چاپی که می گی انجام میدن همون چاپای معمولیه که با نرم افزارای دانلودی توی اینترنت هست و عینکای آناگلایف که میشه دست ساز هم ساخت
اگر تکنولوژی از جای دیگست کجاست کدوم کشور
من خواب و خوراک ندارم تا این تکنولوژی رو بهش دست پیدا کنم نه برای پول در آوردن برای دونستن که چطوری این کار انجام میشه

بهترین نرم افزار برای تبدیل عکس های معمولی به عکسای سه بعدی با عینک هایی که در بازار هست چیه زیاد توی اینترنت سرچ زدم ولی من دنبال دقیقترین و بهترینش هستم

tranquility

New Member
تا جایی که من میدونم، تکنولوژی یکی هست و هیچ تفاوتی با اصول اصلیش نداره..کاغذ شیار نداره که!! پلاستیک شیاردار هستش.کاغذ فقط برای استحکام هست.اما اونی که طهیرالاسلام پاساژ شقایق هست…روی کاغذ چاپ میکنه و به پلاستیک میچسبونه که کیفیت پایین میشه. والا درستش اینه که چاپ مستقیم روی پلاستیک انجام بشه
ابتکاری هم در کار نیست،تکنولوژیش همینه همه جای دنیاو چاپ افست هست .
چون این صنعت خیلی گران هست ، من دنبالش نرفتم و نرم افزارهاشو نمیشناسم.من فقط سفارش میدم اونها چاپ میکنن....مشتریش هم داره هر روز زیاد میشه،چون خیلی کار شیک و تکی هست

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام ، اره پلاستیکه و اینکه جدیدا دارن تو امریکا با این پرینتر شخصیت های کارتون رو زنده میسازن ( روبات مانند )
و اینکه باهاش صلاح هم میزنن

البته این ها رو خوندم

rasool_jelve

Active Member
تا جایی که من میدونم، تکنولوژی یکی هست و هیچ تفاوتی با اصول اصلیش نداره..کاغذ شیار نداره که!! پلاستیک شیاردار هستش.کاغذ فقط برای استحکام هست.اما اونی که طهیرالاسلام پاساژ شقایق هست…روی کاغذ چاپ میکنه و به پلاستیک میچسبونه که کیفیت پایین میشه. والا درستش اینه که چاپ مستقیم روی پلاستیک انجام بشه
ابتکاری هم در کار نیست،تکنولوژیش همینه همه جای دنیاو چاپ افست هست .
چون این صنعت خیلی گران هست ، من دنبالش نرفتم و نرم افزارهاشو نمیشناسم.من فقط سفارش میدم اونها چاپ میکنن....مشتریش هم داره هر روز زیاد میشه،چون خیلی کار شیک و تکی هست
سلام
منظورت از صنعت چیه اگر تکنیک و تکنلوژی چاپ در هر دو یکی هست پس شما نباید سراغ چاپهای معمولی هم برید
اگر تکنیک و صنعت چاپ یکیه پس چرا دیگرانی که از همین دستگاه ها دارن در ایران از جمله اصفهان -تهران یا هر جای دیگه دست به چنین چاپ هایی نمی زنن
پس حتما بک فوت و فن و ابتکار و ترفندی باید در کار باشه
مثلا من اگه یه دستگاه چاپ افست بخرم با یک آموزشی که مسئول فروش به من میده میتون کار چاپ بکنم دستگاه به قول شما همون دستگاهه و کسایی که با این دستگاه کار میکنن
کم و زیاد اطلاعاتشون در مورد و نحوه چاپ یکیه پس چرا اونها نمیتونن چاپهای سه بعدی بدون عینک بزنن
مثلا با یک نرم افزار خوب که توی اینترنت هم میشه پیدا کرد میشه با استفاده از اون چاپای سه بعدی با استفاده از عینک های آناگلایف کرد

ولی اونها برچه اساس و اطلاعاتی میگن که توی نرم افزار فتوشاپ از عکست لایه درست کن و هر کدوم رو مثلا اگه خاستی زوم بشه اینجا بگذار اگه خاستی حرکت کنه اینجا بگذار
و بعد به قول خودشون با یک نرم افزار سه بعدی مخصوص که شاید توی اینترنت هم باشه سه بعدی میکنن تا اینجاش شاید کار پیچیده ای نباشه اما این موضوع که در هنگام پرینت چه ترفندی می ززن که با همون دستگاه معمولی که باش همه چاپ معمولی می زنن این افراد چاپ سه بعدی میزنن این اطلاعات رو آموزش دیدن - مهندسی معکوس بوده که مثلا یک متخصص
چاپ یک نمونه عکس سه بعدی آمریکایی ر و کالبد شکافی کرده و به این علم دست پیدا کرده ؟ نمی دونم سوالم رو درست مطرح کردم که منظور رو متوجه بشی

tranquility

New Member
دوست عزیز، یک ماشین چاپ افست روی کاغذ هم چاپ میکنه و اگه تکنیکش را بلد باشیم روی متریال های دیگر هم چاپ میکنه و فقط کافیه که مثلاً یه تونل بهش اضافه کرد یا مرکب را عوض کرد.من در زمینه چاپ سه بعدی مطالعاتی داشتم و دقیقاً همونطور که میگید ترفند داره.اما ترفندش اونطوری نیست که با یه نرم افزاری که توی اینترنت هستش کار انجام بشه.این شرکتی که شما اسمش را آوردین و منهم باهاشون کار میکنم،مطلقاْ اجازه حضور در چاپخانه را نمیدهند.حتی کادر فنی شان هم چیزهای کلیدی را نمیدونه و فقط یک نفر از اون کارهای خاص را انجام میده. منهم کالبدشکافی کردم ولی هیچ چی سردرنیاوردم.اونی که اصفهان هست را هم میشناسم که دیگه این کار را نمیکنه و تشکیلاتش را جمع کرده.چرا؟ چون متریال گران هست و وارداتی.چرا توی ایران کسی انجام نمیده؟ ضمن اینکه گران هست، کار بسیار دقیق و پیچیده ای باید انجام بشه...که ماها حال و حوصله تلاش را نداریم!!!
مثلاً یک قسمت کار اینه که شما باید روی ماشین افست ۴ رنگ تغییراتی انجام بدین که بتونه ورق های پلاستیک را با مکنده قوی برداره و بزاره ورودی تونل ، کی میاد همچین ریسکی بکنه؟!
قطعاْ آموزش اش در چین انجام میشه ...اما برای این آموزش هم باید هزینه کرد.قبل عید که من با چاپ فردا صحبت میکردم اظهار نارضایتی میکردند که اونهمه سرمایه گذاشته اند ولی بازخورد مثبت اقتصادی نداشته ،تازه این شرکت قدیمی ترین هست در این زمینه...من البته قصد ندارم ناامید تون کنم...ولی تجربه ای که من داشتم ، تستهایی که من کردم ووقتی که من گذاشتم ،آخرش به جایی نرسیدم و فهمیدم که باید خیلی هزینه کنم .
مثلاْ همینی که ظهیرالاسلام هستش، معلومه که طرف این کاره نیست، هرکاری میکنه نمیتونه کیفیت اش را به چاپ فردا برسونه.البته کسانی که چاپ سه بعدی را قبلاً ندیده اند،فکر میکنند که خوبه اما وقتی یه کار خارجی یا کار همین چاپ فردا را میبینن،اون موقع تفاوت دستشون میاد
آناگلیف را توی فوتو شاپ هم میشه ایجاد کرد و با عینک تماشا کرد و نرم‌افزار خاصی نمیخواد.
باز اگر فرمایشی بود من در خدمتم

rasool_jelve

Active Member
دوست عزیز، یک ماشین چاپ افست روی کاغذ هم چاپ میکنه و اگه تکنیکش را بلد باشیم روی متریال های دیگر هم چاپ میکنه و فقط کافیه که مثلاً یه تونل بهش اضافه کرد یا مرکب را عوض کرد.من در زمینه چاپ سه بعدی مطالعاتی داشتم و دقیقاً همونطور که میگید ترفند داره.اما ترفندش اونطوری نیست که با یه نرم افزاری که توی اینترنت هستش کار انجام بشه.این شرکتی که شما اسمش را آوردین و منهم باهاشون کار میکنم،مطلقاْ اجازه حضور در چاپخانه را نمیدهند.حتی کادر فنی شان هم چیزهای کلیدی را نمیدونه و فقط یک نفر از اون کارهای خاص را انجام میده. منهم کالبدشکافی کردم ولی هیچ چی سردرنیاوردم.اونی که اصفهان هست را هم میشناسم که دیگه این کار را نمیکنه و تشکیلاتش را جمع کرده.چرا؟ چون متریال گران هست و وارداتی.چرا توی ایران کسی انجام نمیده؟ ضمن اینکه گران هست، کار بسیار دقیق و پیچیده ای باید انجام بشه...که ماها حال و حوصله تلاش را نداریم!!!
مثلاً یک قسمت کار اینه که شما باید روی ماشین افست ۴ رنگ تغییراتی انجام بدین که بتونه ورق های پلاستیک را با مکنده قوی برداره و بزاره ورودی تونل ، کی میاد همچین ریسکی بکنه؟!
قطعاْ آموزش اش در چین انجام میشه ...اما برای این آموزش هم باید هزینه کرد.قبل عید که من با چاپ فردا صحبت میکردم اظهار نارضایتی میکردند که اونهمه سرمایه گذاشته اند ولی بازخورد مثبت اقتصادی نداشته ،تازه این شرکت قدیمی ترین هست در این زمینه...من البته قصد ندارم ناامید تون کنم...ولی تجربه ای که من داشتم ، تستهایی که من کردم ووقتی که من گذاشتم ،آخرش به جایی نرسیدم و فهمیدم که باید خیلی هزینه کنم .
مثلاْ همینی که ظهیرالاسلام هستش، معلومه که طرف این کاره نیست، هرکاری میکنه نمیتونه کیفیت اش را به چاپ فردا برسونه.البته کسانی که چاپ سه بعدی را قبلاً ندیده اند،فکر میکنند که خوبه اما وقتی یه کار خارجی یا کار همین چاپ فردا را میبینن،اون موقع تفاوت دستشون میاد
آناگلیف را توی فوتو شاپ هم میشه ایجاد کرد و با عینک تماشا کرد و نرم‌افزار خاصی نمیخواد.
باز اگر فرمایشی بود من در خدمتم

سلام ممنون از پاسخت
یک چاپ عکس با سایز مثلا 50 در 70 به این روش چقدر پامون در میاد
این آموزش رو کجاهای میشه دید آیا چی واقعا همچین جایی برای آموزش داره این صنعت چاپ این چنینی و مهم رو من برام سوال با وجود مردمی که داریم و علاقه مند به تکنیک سه بعدی
و محصولات سه بعدی با مشکل روبرو برای فروش باشه اون شرکت اصفهانی هم راهش رو بلد نبوده و نتونسته مزه همچین چیزی رو لای دندونای اصفهانی ها بندازه من چند تا طرح این طوری برای یک موسسه دادن البته عکس معمولی مزش لای دندوشون رفت دو میلیون هزینه کردن الان هم مخشون رو برای چاپ سه بعدی با عینک زدم البته اگه فقط روش چاپش رو هم می دونستم و دستم به دستگاه چاپش نمی رسید اقدام به چاپ سه بعدی به همی روش می کردم ولی چون خودم این تکنیک رو بلد نیستم حتی کارم هم موفق بااشه و پول هم برام داشته باشه همچین کار ی نمیکنم چون عامش رو ندارم و
این کاری که این شخصیت x توی اون چاپخانه انجام میده من سواله که برام چرا توی همون چاپخانه کارش رو با این وضعیت رقابتی نزدن حالا به این موضوع کاری نداریم
ولی ایم کار شبیه کارای بچگیامون هست کارایی که روی خط کشا انجام میدان که با بالا و پایین کردن خط کش و چپ و راست کردن تصویر عضو میشد

من هم خودم حدس میزدم مثل شما که این شخص میاد برای هرلایه در فتوشاپ یک لایه پلاستیکی در نظر می گیره و هر کدام لایه ها روی یک لایه در پلاستیک چاپ میکنه و بعد در مرحله آخر تمام لایه ها روی هم دیگه قرار میده ام و فکر کنم که جنس پلاستیک ها هم مثل عینک های آنگلایف عمل میکنه یعنی طیف نور مجزا از هم رو به چشم می رسونه

تئوری که من بش رسیدم اینه اگر دستگاه چاپ داشتم و جنس متریال چاپ رو می دونستم حتس شده باشه با پرینترهای ومعمولی هم چاپ میزدم تا تئوریم رو ببینم درست یا نه این چییزی رو که میگم شعار نمیدم چون در زمینه جلوه های وِیژه بصری سینمایی دست به ابداعات و ابتکارت آفریقایی این طوری زدم
متریال چاپ و

tranquility

New Member
من هم خودم حدس میزدم مثل شما که این شخص میاد برای هرلایه در فتوشاپ یک لایه پلاستیکی در نظر می گیره و هر کدام لایه ها روی یک لایه در پلاستیک چاپ میکنه و بعد در مرحله آخر تمام لایه ها روی هم دیگه قرار میده ام و فکر کنم که جنس پلاستیک ها هم مثل عینک های آنگلایف عمل میکنه یعنی طیف نور مجزا از هم رو به چشم می رسونه
نه دوست عزیز،من تقریبا هر ماه ۲ تا سفارش به اونا میدم.و اینطور نیست که برای هر لایه یک لایه مجزای پلاستیک قرار بدن.همونطور که قبلا عرض کردم،فقط یک تصویر چاپ میشه و اون تصویر با نرم افزار مخصوصی شیارشیار میشه .
بله همون خط کش و دفترهای بچگی هستش.اصفهانیه خیلی سرمایه گذاری کرده بنده خدا،اما نتونست جواب بگیره و متاسفانه کیفیتش هم پایین بود.من حتی از آلمان هم نمونه خواستم دیدم که تکنیک و کیفیت مثل همین چاپخانه هست که تو تهرانه.اشکال کار اینه که خیلی توضیح نمیدن و حق هم دارن البته. باور من اینه که روی اینکار خیلی زحمت کشیدن.من الان دارم روی عکاسی سه بعدی هم کار میکنم که مثلا عکس مناسبی بتونم برای چاپ سه بعدی بدم مثل عروس داماد و یا عکاسی کودک.اشکال دیگه ای که مواجه هستم اینه که این چاپخانه ابعاد بزرگتر از آ۳ را چاپ نمیکنه و میگه که دستگاه اش گرونه!
سوالی که مطرح هست اینه که اینهمه چاپخانه پولدار و دفاتر هستن تو تهران که لارج فرمت هاشونو حتی سال به سال عوض میکنن و کلی هم پول میدن،چرا هیچکس دنبال این تکنولوژی نرفته و اینقدر انگشت شمار و انحصاری هستش؟!!!
و فکر میکنم که دلیلش پیچیدگی اینکار هست چون مثلا من ازشون سوال میکنم که کار من در چه مرحله ای هست؟ میگن که نصف روز طول میکشه که پردازش بشه!! عین رندر کردن 3dmax.
باز اگر سوالی بود من تا جاییکه مطلع هستم در خدمت ام.
قیمت سایز بزرگ را هم نمیدونم،چون من اکثرا کارت ویزیت سفارش میدم بهشون

جدیدترین ارسال ها

بالا