چاپخونه فلکس و بنر

سلام. من حدود 1.5 سله که چاپخونه فلکس و بنر زدم.دستگاهم هم 8 هد زار 128 است. و ازش برای یه تازه کار راضیم.کیفیت چاپش هم خوبه اما به پای هدای سیکو و کونیکا عمرا برسه:paint:
حالا می خواستم چند تا سوال در راستای زیاد کردن اطلاعاتم ازتون بپرسم.
1. کتابی سایتی منبعی و... که اصول چاپ حرفه ای رو آموزش بده بهم بدین ممنون میشم.
2. چند وقتیه که موقع چاپ هدام خط از خودشون رو چاپ میزارن. خط هد گرفتگی نیست.بعد یک سالو نیم کار خط هد گرفتگی رو تشخیص میدم:green:.
وقتی چاپ میزه یه خطی میندازه مثل یه خط فاصله میمونه.من بش میگم خط هد.وقتی passچاپ رو میبرم بالا کمتر میشه.اما تو passپایین مثلا3 و 4 داره.من میگم شاید از کمبود رطوبت باشه.اگه کمکم کنین خیلی خیلی ممنون میشم:oops:

mojniknam

Member
دیدن نمونه چاپ توی تشخیص علت خرابی چاپ خیلی مهمه
ولی ممکنه علتش یکی از موارد زیر باشه:
1- رنگ نا مرغوب. مارک یک رنگ نمیتونه به تنهایی مرغوب بودنش رو ثابت کنه. ممکن اون رنگ فاسد شده باشه. یا اصلا مواد دیگه ای به اش اضافه کرده باشن.
2- استهلاک هد دستگاه. هد دستاه بعد از مدتی باید عوض بشه
3- پمپ باد. ممکنه پمپ باد رنگ ها ضعیف شده باشه

دیدن نمونه چاپ توی تشخیص علت خرابی چاپ خیلی مهمه
ولی ممکنه علتش یکی از موارد زیر باشه:
1- رنگ نا مرغوب. مارک یک رنگ نمیتونه به تنهایی مرغوب بودنش رو ثابت کنه. ممکن اون رنگ فاسد شده باشه. یا اصلا مواد دیگه ای به اش اضافه کرده باشن.
2- استهلاک هد دستگاه. هد دستاه بعد از مدتی باید عوض بشه
3- پمپ باد. ممکنه پمپ باد رنگ ها ضعیف شده باشه
سلام.دوست عزیز در جوابتون:
1.از نظر رنگ خیالم راحته که از جای مطمئن می خرم.کیفیتش عالیه.
2. هدهای دستگاه تازه یه ساله داره کار میکنه.خود دستگاه رو یک سالو نیم خریدم.اما بعد از چند ماه با نوسان برق هداش سوخت تازه یه سال هد جدید بستم سرش.عمر مفیدشون حداقل 2 تا 3 ساله.کیفیت چاپاش با 4pass عالیه.واسه چاپای پشت نور دیگه از6passبالاتر نمیره:paint:
3.پمپ باد رنگا چیه؟:green:منظورتون همون ساب تانکهای پشت کرییج هست. اگه میشه دقیق آدرسشو بهم بدین.
من الان هدام اصلا تنظیم نیست. رنگ قرمز رو تو زرد میزنه.
وقتی پرج میدی و از هدا رنگ رو آزاد میکنه توی زردش قرمز هست:shock:
اصلا رنگها رو تو یه ردیف کنارهم نمیزنه.وقتی تست هدشو فعال میکنی معلومه بین آبی و سیاه یک میلیمتر فاصله سفید هست(کلا بین تمام رنگاش این فاصله رو داره)
من بلد نیست هداشو تنظیم یا همون کالیبره کنم.اما امشب بعد چاپام میخوام ایقدر عدد بش بدم تا بالاخره تنظیم بشه.
یه مطلب دیگه:من فکر می کنم که این خط هد مال تنظیم نبودن موتور جلو دهندش باشه که بنر رو کم میده جلو بعد چاپ رو رو چاپ میزنه که این خط هد رو از خودش جا میزاره.حالا امشب ایقدر کلنجار میرم تاببینم چی میشه.جوابشو می نویسم:green:

jivara

New Member
من قبلا تو چاپخونه کار میکردم اپراتور دستگاه بنر و فلکس بودم ... توی چاپهای 3 یا 4 پس همین مشکل خط انداختن رو داشتیم اصولا بهش میگن بندینگ البته دستگاه ما 4 رنگ بود و علت اصلیش همین بود ... دستگاه شما 6 رنگه ؟

در مورد سوال اولتون هم باید بگم منبعی چیزی وجود نداره فقط باید تجربتون رو بالا ببرید ...

من قبلا تو چاپخونه کار میکردم اپراتور دستگاه بنر و فلکس بودم ... توی چاپهای 3 یا 4 پس همین مشکل خط انداختن رو داشتیم اصولا بهش میگن بندینگ البته دستگاه ما 4 رنگ بود و علت اصلیش همین بود ... دستگاه شما 6 رنگه ؟

در مورد سوال اولتون هم باید بگم منبعی چیزی وجود نداره فقط باید تجربتون رو بالا ببرید ...

درسه.منظور منم همون بندینگ هست.اسمشو یادم رفته بود بخدا:green:
دستگاه منم 4 رنگه.
حالا دوست عزیز شما که اپراتور بودی نمیتونی واسه کالیبره کردن هدام راهنمایی کنی.
با main top rip.(مین تاپ ریپ) کار کردی؟ اگه کار کردی بگو سوال ازت دارم.
ممنون

سلام.
من تا امروز خیلی کار داشتم.اما کم کم داره سرم خلوت میشه.
من رفتم تو قسمتmaintainanceبرنامه دستگاه.سیستم های تنظیم هدام اینجاست.
چندتا گزینه داره که هر کدوم رو میزنی مال یکی از تنظیماست که کرییج میاد رو بنر اعداشو چاپ میکنه.
1.print head status.
2.step size
3.color offset.
4.Bi-Dir offset
5.material config
حلا هر کدوم اینا مال چه قسمتیه؟معنیش چی میشه؟کلا یه توضیح بم بدین؟:green:

سلام دوست عزيز
اميدوارم تا الان مشكلتون حل شده باشه اما شايد تجربه من به دردتون بخوره
معمولا خط انداختن بين چاپ ها (فاصله) به دليل كاليبره نبودن هد هاست.
با شركتي كه ازش خريديد تماس بگيريد
دستگاه من 12 هد و 6 رنگه و براي هر رنگ 4 عدد داره به اضافه 8 عدد ديگه كه اضافه و كم كردن اين اعداد فاصله بين هر چاپ رو كم و زياد مي كنه كه براي من با تنظيمات اوليه اون كه موقع نصب انجام ميشه تا الان خوب جواب داده.
توصيه مي كنم يه اسركين شات از صفحه اعداد بگيريد و بعد تغيير بديد كه در صورت رضايت بخش نبودن نتيجه بتونيد به حالت اول برگرديد.
موفق باشيد

سلام. دوست عزیز.
من فکر کرد اگه تصویر بزارم بیشتر می تونیم بهم کمک کنیم.
این عکس کرییج هست.همونطور که میبینین 8 هد 4رنگ هست.
75617387288735915422.jpg

البته تا 16 هد و 6 رنگ هم ظرفیت داره
69203395474496615392.jpg

34027571956070199697.jpg

خب در مورد بندینگ باید بگم مشکلم حل نشده. اینم عکس کالیبریشن دستگاه
28110347617657180281.jpg

دوست عزیز وقتی من تست کالیبره رو میزنم و اعدادش چاپ میشه تنظیم ترین حالت تا جایی که چشم من میبینه همون صفر است YoFFSET که خط عمودیه PH1وPH2رفت و برگشت هم دقیق نمیدونم .یه چیزای میدونم اما کامل نیست.
اینم step sizeکه فکر کنم مربوط به بندینگ باشه.وقتی تستشو میزنم یه جدول میکشه که ازش سر در نمی یارم.
90698350122571554294.jpg

92144826419684562256.jpg

حالا اگه دقت کرده باشین یه موتور هست که کرییج رو حرکت میده عمودی و یه موتور که غلطک رو حرکت میده افقی
اینم عددای دقت جلو دادنش.حالا مشکل من تو اینه که وقتی یه چاپ بالای 2متر میزنی به ازای هر یه متر 1 سانت کم میزنه. که اینم فکر کنم مال اینکه چاپ رو رو چاپ میزنه.
58023030688564068273.jpg

حالا اگه این اعدادو کم و زیاد کنم شاید درست بشه. در کل اگه کمک کنین ممنون میشه.
امیدوارم موفق باشید.

سلام. من یه سوال فوری دارم.دوستان اگه می دونن جواب فوری بدین:green:
اون عکس اولی تو پست قبلی (هدا منظورمه)یکی از دوستام اومد تست هدشو دید گفت هداتو کج بستی حالا اول باید هداتو میزون کنی بعد کالیبره منی.
حالا سوالم اینکه با چی هدام میزون کنم.ایقدر با دست باز و بسته کنم و تست بزنم تا میزون بشه یا وسیله ای خاص مثل خط کش میلیمتری چیزی میخواد ممنونم

سعید144

New Member
سلام دوست عزیز
بندینگ بستگی به 1-دما 2-رطوبت3-سیم ارت دستگاه 4- کالیبره بودن 5-جا انداختن درست رول بنر میزان باشه :):rose:

tarasheh

New Member
چاپ بنر

سلام.
من حدود چهار ساله با يه دستگاه مشابه دستگاه شما ولي با چهار رنگ و 16 هد كار ميكنم كه هداش زاره.
اگه خواستي بعد از ظهرها از ساعت 4 به بعد به شماره زير بزنگ شايد بشه مشكلتو حل كرد.
09360161820 قاسمي

سلام
دوست عزیز آقای قاسمی ممنوم از شماره و وقتی که گذاشتی حتما بهت زنگ میزنم و مزاحمت میشم.
اما یه چند تا سوال فعلا.
من دیروز رفتم دیدم سیم ارت دستگاهمو کندن بردن حالا بخام سیم ارت بگیرم از چه جنسی و چه ضخامتی بگیرم
0hvlbep34ktqcygv4tb.jpg

حالا سیم ارت رو چاله بکنم تو چاله قرارش بدم .یکی گفت زغال بریز اون واسه چیه؟

من امروز هر چی عددای COLOR OFSETمو کم و زیاد کردم اصلا تاثیری نداشت. من میگم احتمل زیاد از ارت باشه.
آقای قاسمی عزیز من برای کالیبره کردن هدام مزاحمت میشم از اونجایی که گفتی هدات زاره.می تونی کمک کنی.

در مورد جا انداختن رول واضحتر توضیح بدین. من رول بازکنم رولا رو کج باز میکه این عکساش.
jogm5v0yw47s0d9n7uiy.jpg

n78d6lpv7q7rfqo5eq6s.jpg
zmque5ffik1nfu4sepd.jpg

0yh86gs4bqnrtj46wrc.jpg

q5vxuhxes59lvo0eg8nv.jpg

آخرین ویرایش:
سلام .
آقا من میگم مشکل از این نیست
8weiksg0o35u6ee9r3pt.jpg

wy0ptluob9hkggelq0r3.jpg

03cgtrttws6vbmuile32.jpg

7m2octz12njdxjyw5ik.jpg

heq9irc5bvshzyjvfc25.jpg

همیشه پیچاش شل میشه چرخدنده بزرگه بازی میکنه تو میله وقتی چاپ شرو میشه تا بیاد سر جاش پس رو پس میزنه.البته هی با آچار قرصش میکنم .
اما همونطور که میبینین کلا وضعیت نا مطلوبی داره .من میگم یا از ارت دستگاس که قطعه یا از این رول بازکنه که عکساش رو گذاشتم در آخر احتمال تنظیم نبودن هد است

سلام دوست عزیز آقای قاسمی از اینکه هی مزاحمتون میشم باید ببخشید.
من دیروز کلی عکس و فیلم گرفتم اما متاسفانه همه پاک شدن:green:
آقای قاسمی وضع دستگیره خیلی خراب بود یه کمی از بندینگاشو حل کرد اما بازم داره.
پیچاشم هرزه چون امروز دوباره شل شد:lol:
توی میله غلطک شکستگی و خوردگی نداشت فقط وضع دستگیره خراب بود.دیگه کج نمیزنه اما رول باز کنم از پایه کج باز میکنه که اونم باید درست کنم.
ارتم در صدد حل کردنش هستم.دوباره تلفنی مزاحمت میشم.

جدیدترین ارسال ها

بالا