پیش‌بینی idc برای رشد قابل‌ملاحظه فروش جهانی تراشه‌های همراه

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


به دنبال افزایش محبوبیت سیستم‌های همراه از جمله دستگاه‌های کتابخوان الکترونیکی، دستگاه‌های قابل‌حمل مخصوص اتصال به اینترنت و دستگاه‌های قابل‌حمل بازرگانی، فروش جهانی تراشه‌های الکترونیکی موبایلی با رشد قابل ملاحظه مواجه شد.


شرکت تحقیقاتی IDC در بررسی جهانی خود در حوزه تراشه‌های موبایلی نشان داد، میزان فروش سالانه این محصولات بین سال‌های 2009 تا 2014 میلادی با رشد 3/9 درصدی همراه خواهد بود. دستگاه‌های الکترونیکی همراه در سال 2009 کمتر از 7 درصد از کل دستگاه‌های الکترونیکی موجود را شامل شدند که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال 2013 میلادی به 35 درصد برسد و در این میان، 16 درصد کل تراشه‌های ساخته شده را تراشه‌های همراه تشکیل دهند.


باید توجه داشت، بسیاری از دستگاه‌های دیجیتالی همراه که در خانواده تلفن‌های همراه طبقه‌بندی نمی‌شوند، دارای قابلیت‌های تلفن‌همراه هستند و البته بیشتر آن‌ها می‌توانند از نسل سوم فناوری‌های مخابراتی و ارتباطی(3G) پشتیبانی کنند. یکی از مهم‌ترین این دستگاه‌ها که تاکنون شایعات فراوانی در مورد آن منتشر شده و قرار است در آینده نزدیک وارد بازار شود، رایانه‌ لوحی شرکت اپل است که هم‌اکنون با نام iSlate شناخته می‌شود. این رایانه لوحی همراه نیز از نسل سوم فناوری‌های مخابراتی پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، شرکت سونی نیز دستگاه‌ کتابخوان الکترونیکی خود موسوم به iRex را با قابلیت دریافت سرویس 3G آماده ورود به بازار کرده است.منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا