پیشنهاد مینبرد am3+

delfoon

Member
یه مین پیشنهاد بدین برای مکس سوکت AM3+ ،با پردازنده های AMD سازگار باشه و قابلیت ارتقا قطعات رو در آینده داشته باشه ،گرافیک آنبرد هم نباشه

سی پی یو انتخابیم :AMD FX-8320
بودجه :300

پیشا پیش تشکر از دوستان :rose:

آخرین ویرایش:

X-EAGLE

Member
دوست عزیز توصیه اکید می کنم پردازنده intel خریداری کنی، پردازنده های amd به بالا رفتن حرارت خیلی حساس هستند، فن های معمولی که در ایران همراه پردازنده قرار دارند کیفیت خوبی ندارن و همیشه 3000 دور در دقیقه می چرخند که علاوه بر سرو صدای زیاد اگر سیستم خوب بسته نشه ، حرارت از داخل کیس بیرون نمی یاد که باعث کاهش عمر قطعات می شود، مخصوصا که پردازنده شما در خیلی از موارد از حداکثر توان خودش باید استفاده کند، چون که هدف از خرید سیستم انجام کار هست نه سایر موارد، و تو حوزه گرافیک کامپیوتری هستید حتما باید از گرافیک nVIDIA استفاده کنید که با intel هماهنگ تر هست، AMD با گرافیک های خودش (ATi سابق)بیشتر حال می کند.
موفق باشید

delfoon

Member
پردازنده های amd به بالا رفتن حرارت خیلی حساس هستند، فن های معمولی که در ایران همراه پردازنده قرار دارند کیفیت خوبی ندارن و همیشه 3000 دور در دقیقه می چرخند

خوب نمیشه در تنظیمات بایوس مادربرد مطابق با پردازش سی پی یو دور فن رو تنظیم کرد
در سیستم فعلی من که مادر برد ایسوس و سی پی یو اینتل هست سرعت فن رو بر روی این گزینه قرار داده ام که در کارهای معمولی فن با دور کم و در پردازشهای سنگینتر مطابق با میزان فشاری که بر سی پی یو وارد میشود دور فن بالا تر می رود.اگه مشکل فقط حرات باشه...
:rose:

X-EAGLE

Member
بله این امکان وجود دارد که در تنظیمات Biose سرعت فن تنظیم شود ، البته قرار نیست که ما تو این پست intel رو با amd مقایسه کنیم، و چون شما نمی خواهید یک سیستم خریداری کنی که چند میلیون هزینه فقط برای پردازنده بپردازید. تصمیم نهایی باشما هست دوست گرامی، تو سیستم های معمولی تنها چیزی که مهم هست خریدار می باشد که کدام برند رو انتخاب کنه، و این مسائل کم اهمیت جلوه می نمایید، چون شما در متن خود از «مکس» سخن به میان آوردید، تجربه تلخ من از کارت گرافیک AMD Radeon و عدم پشتیبانی نرم افزارهای حوزه ی مورد نظر از تکنولوژی Stream Processor همانند CUDA می باشد. البته در بالا به هماهنگی کارت های گرافیک و پردازنده ها اشاره کرده بودم.
http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
تو این سایت سرعت و هزینه ی پردازنده ها با هم مقایسه شده، و همینطور بقیه سخت افزارها
امیدوارم باعث سردرگمی شما نشده باشم، در حال حاظر مدتی می باشد که از حوزه سخت افزار فاصله گرفته و به سمت CG گرایش پیدا کرده ام نمی تونم در حال حاضر مدل خاصی رو پیشنهاد بدم.
و از آشفته بازار فروش سخت افزار توسط بقال های بی سواد در تمامی پاساژهای کامپیوتری آگاهم.
و چون یک سیستم داشتم که نزدیک 800 وات برق مصرف می کرد، جدای سروصدا و عرق ریختن های بشمار کاربر در هنگام فعالیت دستگاه، و البته هزینه های برق، ترجیح دادم به جای خرید یک سخت افزار حرفه ای یک لپ تاپ 15.4 اینچی با 95 وات مصرف برق تهیه کنم ولی وزنش زیاد هست وباید موقع حمل و نقل حواس پرت نشه و قسمت های ضعیف بدنه رو اشتباهی دست نگیری، ولی اگر خواستی لپ تاپ بخری غیر از Sony Japan از سایر برندها فقط MSI و Asus رو پیشنهاد می کنم.
یک چند تا توصیه
انتخاب پردازنده که با شما هست ، هزینه ی بیشتر ، سرعت بالاتر
کارت گرافیک حتما باید nVIDIA باشد ، برای اینکه تو View Port با تعداد پلی گان های زیاد به مشکل بر نخورید ، کارت گرافیکی تهیه کنید که حداقل 2 گیگابایت رم DDR3 داشته باشد (Didicate Memory) ، و اگر هم خواستید هزینه ی بیشتری برای گرافیک بدید ، اون مدلی رو خریداری کنید که حداقل 120 پردازنده موازی یا CUDA Core داشته باشد.
الان دیگه فقط Ram سیستم باقی مونده ، حجم رم بالاتر بهتر از سرعت رم بالاتر می باشد البته فقط به خاطر کاهش هزینه ها ، 1333 مگاهرتز یا 1600 مگاهرتز ، 4 گیگابایت یا 8 یا 16 گیگابایت. و توصیه اکید می نمایم اکه از خریداری رم هایی که قابلیت اورکلاک داشته باشند بپرهیزید. بدونه دانش و تجربه لازم و فعال سازی این قابلیت باعث خاموش شدن های مکرر می شوند و بسیاری از کاربرانی که این هزینه ی اضافی را انجام داده اند قدرت بهره بردای از سرعت آن را ندارند،
موفق باشید

delfoon

Member
تشکر از راهنمایی هاتون حتما ازشون استفاده می کنم
البته چون هزینه من محدود هست مجبورم که انتخاب خود رو محدود کنم.شکی نیست که پردازنده های اینتل در راس پردازنده ها قرار دارند.
و من معیار انتخابم رو با توجه به این تست که انجام گرفته قرار دادم http://www.hardware.fr/articles/880-7/rendu-3d-mental-ray-v-ray.html

البته حق با شماست با کمی جست وجو متوجه شدم نسل جدید سری fx پردازنده های amd عملکرد و راندمان بهتر به دلیل تغییر و اصلاح معماری از سری قبلی نشون میدن
بنابراین از fx-8150 به fx-8350 یا fx8320 تجدید نظر میدم.

Renderman3313

New Member
دوست عزیز من برای ساخت یک رندر فارم حدود سه سال قبل حدود ده pc با استفاده از پردازنده های AMD phenom II 1090 تهیه کردم تا اینکه یک کلاینت هم با پردازنده Intel core I 5 2600 هم به مجموعه فوق در سال گذشته اضافه شد از نظر قدرت پردازشی در عملیات رندر این دو پردازنده در رده ای کاملا یکسان قرار داشتند در حالی که پردازنده های فنوم 2 قدیمی تر بوده و قیمتی به مراتب پایین تر از پردازنده اینتل همتراز آن داشتند . به نظر بنده انتخاب پردازنده 8350 با توجه به قیمت 750 هزار تومنی آن در بازار ایران مقرون به صرفه باشد . ضمنا من در طول این مدت از مین های گیگا با سوکت AM3+ و چیپست 770 استفاده کردم و با توجه به کار زیادی که از آنها کشیده ام ( بعضا تا ده روز مدام روشن بوده و در Usage 100 در صد رندر کرده اند .) هیچ کدام مشکلی نداشته اند و بعد از سه سال هنوز کاملا پابرجا هستند . در ضمن خواهشمندم حتما نتایج تستهای خود را در سایت به اشتراک بگذارید تا تجربه شما راهگشای دوستان دیگر باشد . انشاالله سیستم جدید براتون خوب کار کنه .

delfoon

Member
دوست خوب کاش زودتر میومدی،به راهنمایی شما خیلی نیاز داشتم،پردازنده core i5 2500k دست دوم خریدم ولی اشکال نداره فعلا موقتا از این سیستم استفاده می کنم بعدا یه سیستم amd تهیه میکنم
بذار از تجربیاتتون بی نصیب نشیم:حالا که من این پردازنده رو تهیه کردم به نظر شما مین براش چی انتخاب کنم؟
:rose:

Renderman3313

New Member
بنده برای این پردازنده مادربورد گیگا GA p61 A - D3 انتخاب کرده ام که البته مدل یکسال قبل است ولی در همان زمان قیمت بسیار مناسبی داشت ( حدود 158 هزار خریدم در تیرماه 91) می توان مشابه آن را با چیپست های جدیدتر تهیه کرد مثل p67 . البته این مادربورد امکانات خاصی ندارد جز USB3 با توجه به اینکه یک سال مدت زیادی نیست اما من از این مین بورد بد ندیده ام. قدرت این سیستم به شرط منبع تغذیه مناسب ( مثلا پاور گرین 530 ) برابر با AMD phenom II 1075 خواهد بود ( در پروژه های منتال ری و آرنولد عرض می کنم البته سرعت رندرینگ این پردازنده در پروژه های رندر افترافکت بالاتر از مشابه AMD آن است ). مصرف برق آن هم نسبت به AMD بسیار کمتر است که در پردازشهای بالا و سنگین صرفه جویی قابل توجهی خواهد بود . مثل رندر فارم .

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا