پیشنهاد خرید سیستم رندر قیمت 10-15 میلیون

shayan.nick

Member
سلام دوستان قصد خرید سیستم جدید برای رندر دارم، سیستمی که خودم با استناد به بنچمارک ها کردم این هست. دوستانی که اطلاعات تخصصی دارن کمک کنن اگه سیستم بهتری میدونن راهنمایی کنن، یک دنیا ممنون.
نرم افزارها 3dmax-vray
...........................................
چند تا سوال هم دارم:
1-نمیدونم با این هزینه سیستم با cpu رندرینگ باید بگیرم و یا gpu رندرینگ؟
2-mainboard dual ّبرای cpuهای corei7 موجود هست؟ یعنی بتونم در آیند cpu اضافه کنم.
3-نمایندگی و یا مغازه ای برای فروش مانیتورهای DELL کسی میشناسه؟
هر کدوم از سوالامو هم بتونید جواب بدید ممنونتون میشم.
..............................................
مدل انتخابی فعلی خودم :
Intel Core i7-4930K @ 3.40GHz (پنجمین رتبه تو های اند ریج رو داره)
GeForce GTX 680
main board : ???? (مدل خاصی نمیدونم فقط پرسو جو کردم گفتن حدود 1.300 میشه)
ram 48 gig
power (گفتن حدود 1.200 میشه با یه سوپر فن حدود 1.500)

Mehran coyote

Well-Known Member
با این مبلغ سیستمی میتونی ببندی که gpu و cpu قوی میتونه داشته باشه بعدش بازه پولی رو کم کن 10 تا 15 میلیون 100 مدل سیستم میشه بست حداکثر مبلغ رو بگو و برای vray نیازت به cpu بیشتره تا gpu غیره اینکه از vray RT استفاده کنی و موتورهای فیزیکال
بهترین کمکی که میتونم برات بکنم اینه که به ادرس زیر مراجعه کنی تا پیشنهادات عالی با اطلاعات دقیقی بهت بدن حتما برو خودم اونجا فعالیت دارم ولی کم سیستم پیشنهاد میدم و بیشتر کمکی هستم:د
راستی من گرافیک GTX 770 رو پیشنهاد میدم با قیمت کمتر قدرت بیشتری رو تجربه کنید
و تا جایی که اطلاع دارم مین های مولتی پروسسور برای زئون هست.
این بنچی که از cpu گذاشتی رو چه منطقیه
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4930K-vs-Intel-Core-i7-3970X

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
البته اگه اورکلاک کنی با این مبلغ یه سیستم غولی میتونی داشته باشی
من با اورکلاک cpuم performance بهتری رو حتی نسبت به 4770 دارم

لینک

حتما بریها

آخرین ویرایش:

pool2009

Member
در رابطه با سیستم های رندرینگ و رسیدن به بهترین Performance . همین طوری نمیشه گفت .خب یک دونه مین می خواهیم و مثلا یک دونه سی پی یو . شما باید ریز دقیق اطلاعات سخت افزار ها را داشته باشی و بتونی یک سیستم با بالاترین فرکانس کاری را ببندی . برای همین هم هست که شرکت های برای جمع کردن این مدل کیس ها یا به قول معروف workstation ها به وجود آمده اند که در سایت های ایرانی خیلی ریز دقیق کیسی که به شما می دهند بیان نمی شود همن قدر می دونی که مثلا چقدر رم داره و سی پی یو از چی مدلی هست و اطلاعات عمومی (مثل خرید یک کیس معمولی ) اما وقتی شما یک سری به workstation های شرکت های معروفی مثل HP ( مثلا سری شرک 1 را با 13 Workstation این شرکت ساختند) یا Asus سر می زنی می تونی ریز دقیق اینکه مثلا قصد داری با نرم افزار کدام شرکت کار کنی و با کدام بخش آن قصد داری بیشتر کار کنی هم از شما سوال می شود با توجه به پاسخ شما سیستم پیشنهاد می شود .
از من می شوی اگر آشنا سراغ داری بگو برات از آن ور برات بیارند اطلاعات اش هم روی سایت هاشان موجود است .
اگر دنبال نمونه ایرانی هستی می تونی از
DFMRendering کمک بگیری
یک چند تا لینک هم در زیر می زارم شاید بدرد بخورد

Link 1
Link 2
Link 3
Link 4

یا حق

آخرین ویرایش:

shayan.nick

Member
با این مبلغ سیستمی میتونی ببندی که gpu و cpu قوی میتونه داشته باشه بعدش بازه پولی رو کم کن 10 تا 15 میلیون 100 مدل سیستم میشه بست حداکثر مبلغ رو بگو و برای vray نیازت به cpu بیشتره تا gpu غیره اینکه از vray RT استفاده کنی و موتورهای فیزیکال
بهترین کمکی که میتونم برات بکنم اینه که به ادرس زیر مراجعه کنی تا پیشنهادات عالی با اطلاعات دقیقی بهت بدن حتما برو خودم اونجا فعالیت دارم ولی کم سیستم پیشنهاد میدم و بیشتر کمکی هستم:د
راستی من گرافیک GTX 770 رو پیشنهاد میدم با قیمت کمتر قدرت بیشتری رو تجربه کنید
و تا جایی که اطلاع دارم مین های مولتی پروسسور برای زئون هست.
این بنچی که از cpu گذاشتی رو چه منطقیه
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4930K-vs-Intel-Core-i7-3970X

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
البته اگه اورکلاک کنی با این مبلغ یه سیستم غولی میتونی داشته باشی
من با اورکلاک cpuم performance بهتری رو حتی نسبت به 4770 دارم

لینک

حتما بریها

مرسی یک دنیا ممنون الان میرم جایی که گفتیو ، در مورد قیمت دقیق 10 -13 میلیون برا 4 تا قطعه ای که گفتم و حدود 2 میلیون هم دنبال مانیتور ultra sharp DELL 27inch هستم.
تا به حال با Real Time کار کردم ، رندرهام تخصصی معماریه.
در مورد vgaهم یکی از دوستان گفت gtx 770 اما یک جایی خوندم دو رقم آخر نشون دهنده ی GPU هست ، درست و غلطشو نمیدونم !! اما مثلا مدل gtx590 خیلی گرون تر از gtx680 , GTX770 هست، اگه اشتباه میگم شما توضیح درستو بدید ممنون میشم.
در مورد اورکلاک اطلاعاتی ندارم و تا اونجایی که یادمه قبلا که قطعه میخردم روش ممکن بود نوشته باشه اورکلاک ! نمیدونستم خود آدم هم میتونه اورکلاک کنه!
در مورد اون بنچ هم از اینترنت سرچ کردم ، مبناشو نمیدونم اما جزو تاپ 5 هست توی سی پی یو ها !
زیاد طرفداره انگولک کردن قطعات نیستم اما حتما به لینکی که دادی سر میزنم.
در ضمن تو لینکی هم که دادی داره میگه 4930 k بهتره که !! قیمتش نصف مدلی هست که شما پیشنهاد دادی !

آخرین ویرایش:

shayan.nick

Member
در رابطه با سیستم های رندرینگ و رسیدن به بهترین Performance . همین طوری نمیشه گفت .خب یک دونه مین می خواهیم و مثلا یک دونه سی پی یو . شما باید ریز دقیق اطلاعات سخت افزار ها را داشته باشی و بتونی یک سیستم با بالاترین فرکانس کاری را ببندی . برای همین هم هست که شرکت های برای جمع کردن این مدل کیس ها یا به قول معروف workstation ها به وجود آمده اند که در سایت های ایرانی خیلی ریز دقیق کیسی که به شما می دهند بیان نمی شود همن قدر می دونی که مثلا چقدر رم داره و سی پی یو از چی مدلی هست و اطلاعات عمومی (مثل خرید یک کیس معمولی ) اما وقتی شما یک سری به workstation های شرکت های معروفی مثل HP ( مثلا سری شرک 1 را با 13 Workstation این شرکت ساختند) یا Asus سر می زنی می تونی ریز دقیق اینکه مثلا قصد داری با نرم افزار کدام شرکت کار کنی و با کدام بخش آن قصد داری بیشتر کار کنی هم از شما سوال می شود با توجه به پاسخ شما سیستم پیشنهاد می شود .
از من می شوی اگر آشنا سراغ داری بگو برات از آن ور برات بیارند اطلاعات اش هم روی سایت هاشان موجود است .
اگر دنبال نمونه ایرانی هستی می تونی از
DFMRendering کمک بگیری
یک چند تا لینک هم در زیر می زارم شاید بدرد بخورد

Link 1
Link 2
Link 3
Link 4

یا حق

مرسی دوست عزیز ، بله سایت های خارجی رو چک کردم قبلا و سیستم های به اصطلاح box رو دیدم ، اما هم تهیه از اونور سخته برام هم هزینه گمرک میخوره و امکان صدمه دیدن زیاد میشه، در مورد شرکت DFM هم چند روز پیش تماس گرفتم قیمتاشون 500 تومن بیشتر از بازار بود و از cpu های xenon برای سرور استفاده میکنن که نا خودآگاه به دنبالش قطعات دیگرو مجبوری گرون بر داری. حس خوبی بهم ندادن ! باز هم یک دنیا ممنون از کمکت.

vray_ali

New Member
سلام دوستان
من سیستم رو از dfm خریدم. وقتی قیمت هاشو با بیرون مقایسه کردم حدود 280-290 تومان گرونتر بود اما یک موضوعی که برای من خیلی مهم بود بحث گارانتی بود. به چند تا دوستام که زنگ زدم یکی از اونا شرکتشون از dfm خرید کرده بود. اونم میگفت که حدود 300 تومان گرونتر از بازار بوده اما کل سیستم گارانتیه. من تا جایی که میدونم سی پی یو اینتل در ایران گارانتی نداره . به نظر من که 200-300 تومان ارزش نداره ولی عوضش خیالم راحته. یک مشکلی برای کارت گرافیک پیش اومد و بدون هیچ سوال جوابی برام عوض کردن. البته 2 روز طول کشید.
نکته مهمی که به دوستان توصیه میکنم اینکه اگر میخوان خرید کنن حتما صبح به شرکت زنگ بزن. بعد از چند ماهی که من باهاشون در ارتباطم فهمیدم چون سر کلاس می رن بعد از ظهرها خسته هستن و جواب درست و حسابی نمی دن . من روزی که خواستم سیستم بخرم صبح رفتم تخفیف دادن بهم ( البته 100 تومان ) ولی برای شرکتمون که رفتیم بعد از ظهر رفتیم اصلا حوصله نداشت تخفیف نداد جواب سوالاتمون رو هم درست و حسابی نمی داد.
در هر صورت من ازش راضی هستم چون خدمات خوبی می ده و خیلی مودبه. و نکته دوم اینکه ما همون سیستم dfm رو که برای شرکت خریده بودیم ه خریده بودیم بعد از یک ما تو شرکت خریدیم از روی همون قطعات حدود 400 تومان ارزونتر شد. مدیر عامل شرکت دهنه منو سرویس کرد که چرا از Dfm خریدی و .... . چون من معرفی کرده بود اما یک نکته جالب اتفاق افتاد.
اول اینکه هر دو تا سیستم رو عین هم خریدیم سیستم dfm تو cinebench 12.23 رندر کرد و سیستمی که خودمون خریده بودیم 10.4 رندر کرد. دوم اینکه ما هم سیستم رو اورکلاک کردیم و سرعتیش تو رندر شد 11.4 و بعد از یک هفته کارت گرافیک msi gtx 680 دیکه بالا نیومد. بردیم شرکت ماتریکس برای گارانتی ، گفت شما کارت رو باز کرده بودین در صورتی که دروغ میگفت و اصلا دست نخورده بود . آخر سر با کلی دعوا و ... بهمون بیلاخ دادن.
در کل پیشنهاد میکنم اگر سیستم ارزون میخرید و تمام قطعاتش گارانتی متغبر داره خودتون سیستم رو جمع کنین و بی خودی سراغ dfm و شرکت های مشابه نرین. اما برای سیستم های گرون بنظرم بهتره آدم خیالش راحت باشه. البته معلوم نیست که اون موقعه هم dfm مثل بقیه گارانتی ها دهنه ما رو ....

جدیدترین ارسال ها

بالا