پلاگین SQLite نسخه 1.2

silvercover

کاربر متخصص
بعد از چند سال تصمیم گرفتم نسخه جدیدی از پلاگین SQLite یعنی نسخه 1.2 رو منتشر کنم.

تغییرات نسخه جدید شامل موارد زیر هست:

- ارتقا موتور SQLite
- افزودن ویژگی ذخیره و بازیابی عکس در دیتابیس با فرمت های BMP، JPG و PNG.
- فراخوانی و نمایش مستقیم عکس از دیتابیس بدون نیاز به ذخیره شدن بر روی هارد و سپس نمایش آن.
- امکان ذخیره کردن عکس فراخوانی شده بر روی هارد.

نسخه 1.2 رایگان نیست و افرادی که مایل هستند اون رو تهیه کنن می تونن با پیام خصوصی با من در ارتباط باشند. قیمت پلاگین 10 هزار تومن هست. در پایین این نوشته
دو نمونه کد هم قرار داده شده که کاربران با ویژگی های جدید آشنا بشن.

تصویری از نمونه نسخه جدید:

attachment.php

اگر نیاز به ویژگی های فوق ندارید همون نسخه 1.1 برای شما کفایت می کنه که می تونید به رایگان از لینک زیر دریافتش کنید:

http://forum.majidonline.com/threads/152837-SQLite-PlugIn-1-1

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    45.1 کیلوبایت · بازدیدها: 234
  • SampleCode.zip
    2.4 کیلوبایت · بازدیدها: 151
آخرین ویرایش:

sajadms

Member
حامد جان سلام
بازم مثل همیشه یه شاهکار دیگه واقا mmb نیازمند این پلاگین بود حیفم اومد به یه تشکر خالی بسنده کنم خسته نباشی بابت وقتی که گذاشتی .

sajadms

Member
بازم ممنون بابت ارائه این پلاگین مفید.
چند تا سوال پیرامون همین پلاگین
1- تو ذخیره عکس از نظرحجم و سایز فایل محدودیتی وجود داره یا نه ؟ اگه حجم کلی دیتا بیس زیاد بشه مشکلی پیش نمیاد(مثلا بالای چند گیگ) ؟
2- واسه بازخونی عکس از دیتابیس میشه چند عکس رو بصورت همزمان دریافت کرد یا نه؟
3- بعد بازخونی عکسها توسط mmb اونا کجا ذخیره میشن منظورم ادرس دهی واسه mmb هست(میشه اونا رو تو آرایه ریخت)
4- اگه تعداد عکس های لود شده زیاد بشن (اگه پلاگین امکانشو داشته باشه ) مشکلی پیش نمیاد ؟ میشه عکس های فراخونی شده توسط بیلدر رو از حافظه پاک کرد که فضا اشغال نشه ؟
5- در پروژه هایی که با پلاگین قبلی کار شدن جایگزین کردن این پلاگین مشکلی رو پیش نمیاره منظورم اینه که نمیخواد دیتابیس یا دستوراتی رو تو پروژه عوض کرد (دستورات همون دستورات قدیمین ؟)

آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
1- تو ذخیره عکس از نظرحجم و سایز فایل محدودیتی وجود داره یا نه ؟ اگه حجم کلی دیتا بیس زیاد بشه مشکلی پیش نمیاد(مثلا بالای چند گیگ) ؟

هر فیلد عکس در تئوری می تونه در حدود یک گیگ باشه. اما خب بدیهی هست که بیلدر از پس چنین حجمی بر نمیاد. به بیان ساده تر برای پروژه هایی که در بیلدر و در محدوده توانش ساخته میشه مشکلی پیش نمیاد. از نظر ابعاد
عکس هم در عمل مشکلی نیست. البته تصور نکنید که بیلدر فوتوشاپ هست.

2- واسه بازخونی عکس از دیتابیس میشه چند عکس رو بصورت همزمان دریافت کرد یا نه؟

بله میشه توی یک حلقه عکس ها رو خوند و روی پنجره بیلدر چندین شی عکس داشت و عکس ها رو داخلش نمایش داد.

3- بعد بازخونی عکسها توسط mmb اونا کجا ذخیره میشن منظورم ادرس دهی واسه mmb هست(میشه اونا رو تو آرایه ریخت)

بله میشه مشخصات عکس من جمله شناسه ای که عکس باهاش فراخوانی میشه رو در آرایه نگه داشت. اما محتویات خود عکس رو نه.

4- اگه تعداد عکس های لود شده زیاد بشن (اگه پلاگین امکانشو داشته باشه ) مشکلی پیش نمیاد ؟ میشه عکس های فراخونی شده توسط بیلدر رو از حافظه پاک کرد که فضا اشغال نشه ؟

بله میشه با ارسال شناسه هر عکس به پلاگین دستور داد تا از پنجره حذف بشه و منابع اختصاص یافته بهش آزاد بشن.

5- در پروژه هایی که با پلاگین قبلی کار شدن جایگزین کردن این پلاگین مشکلی رو پیش نمیاره منظورم اینه که نمیخواد دیتابیس یا دستوراتی رو تو پروژه عوض کرد (دستورات همون دستورات قدیمین ؟)

دستورات قدیمی به قوت خودشون باقی هستن و نیازی به تغییرات عمده در کدهای قبلی نیست.

sadeghza

Member
من یه سایت دارم که آزمون آنلاین اجرا میکنه بعد برنامه ای با mmb نوشتم پروفایلی براش رسم میکنه حالا برای ارسال اتوماتیک میخوام عکس تهیه شده را به base64 تبدیل کنم آیا ورژن 1.1 sqlite قادر به این کار هست ؟سپس با توجه به اینکه میشه با html ارتباط برقرار کرد اون کد که همان عکس پروفایل هست ارسال کنم و اتوماتیک برای طرف نمایش داده بشه خوشحال میشم بهم ایمیل بزنید و جواب بدین در صورتی که ورژن 1.2 باید تهیه کنم از کجا و چطوری ؟

آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
شما باید از نسخه 1.2 استفاده کنید. برای این کار به من پیام خصوصی بزنید.

alimaya

Active Member
سلام جناب silvercover. ببخشید،
پلاگین SQLite1.2 از Datatype نسخه 3 SQLite استفاده میکنه؟​

جدیدترین ارسال ها

بالا