پلاگین shave and haircut برای مایا2012

سلام به همگی:rose:
سال نو مبارک:oops:
من پلاگین shave and haircut رو برای مایا 2012 نسخه 64 بیتی میخوام لطفا اگه کسی داره برام بزاره

خودم پیداش کردم
خدمت شما

پیوست ها

• shave-6.0v8-Win-x64-Maya2012.exe.zip
    3.3 مگایابت · بازدیدها: 76
  • vray_Shave-Win-x64.zip
    487.7 کیلوبایت · بازدیدها: 28
  • crk.zip
    4 مگایابت · بازدیدها: 48

Daneshjoye 3D

New Member
سلام
این پلاگین shave and haircut چه مزیت ها و برتری های نسبت به منوی hair & Fur مایا داره ؟

منو های hair and fur خود مایا بسیاروقت گیر و سخته در صورتی که shve and hair cut مخصوص همین کاره و بسیار کار بر پسند هم هست اینا حرف من نیسه حرف alex alverza هست یکی از حرفه ای ترین مایا کار های دنیا که تو فیلم آواتار با کارگردانش جیمز کامرون کار کرده

davoodice

Well-Known Member
در سایت زیر میتوانید در بخش دانستنیهای نرم افزاری مطلب کاملی در مورد shave & hair cut مطالعه کنید.
اینم لینک مطلب
http://www.dfm.ir/index.php/tutoria...plugin-in-maya-and-3ds-max-and-softimage.html
موفق باشید.
مطالبی که در این سایت نوشته مشتی چرندوپرند بیش نبود در مورد کینگ کنگ و سیستم مو مورد استفاده در سایت پیکسار بیشتر بخوانید. در مورد آن 4 تصویر هم اگر به سایت پیکسار سری بزنید خواهید دید که مربوط به maya fur است که با رندر من رندر شده است نه shave and hair cut
در مورد سیستم مو مایا که ایشون گفتند در مقابل شیو هیچه:lol: هم تو اینترنت در مورد maya hair و رندر اون توسط renderman , 3delight تحقیق کنید.

ایشون حتی نکرده زیر تصاویر بنویسه pixar renderman بلکه نوشته DFM

https://renderman.pixar.com/products/whats_renderman/4.html

attachment.php

پیوست ها

• fur.JPG
    fur.JPG
    92.3 کیلوبایت · بازدیدها: 50

maya_22

Well-Known Member
سلام
این پلاگین shave and haircut چه مزیت ها و برتری های نسبت به منوی hair & Fur مایا داره ؟
در واقع هیچ شاید برای کاربرا آسونتر بودن ابزارهایی مثل شانه کردن جذابیت داشته باشه
.قدرتی که مو و فر مایا داره اونقدر زیاد بوده و هست که بی نیاز میکنه از این پلاگین
در ضمن سنگین بودن شیو شایدتنها دلیل نباشه که حتی درصورت موجود بودن کرک سالم برای ما ایرانیها
شاید باعث بشه خیلی ها باهاش کار نکنن از جمله خود من fur و hair ترجیح میدم

سبکی انعطاف پذیری قدرت بالا از مزیتهایی دو سیستم شبیه ساز مو و خز در مایا هست
که البته نیاز به مطالعه و تجربه داره تا شخص به تبحر لازم در اون برسه

Daneshjoye 3D

New Member
مطالبی که در این سایت نوشته مشتی چرندوپرند بیش نبود در مورد کینگ کنگ و سیستم مو مورد استفاده در سایت پیکسار بیشتر بخوانید. در مورد آن 4 تصویر هم اگر به سایت پیکسار سری بزنید خواهید دید که مربوط به maya fur است که با رندر من رندر شده است نه shave and hair cut
در مورد سیستم مو مایا که ایشون گفتند در مقابل شیو هیچه:lol: هم تو اینترنت در مورد maya hair و رندر اون توسط renderman , 3delight تحقیق کنید.

ایشون حتی نکرده زیر تصاویر بنویسه pixar renderman بلکه نوشته DFM

https://renderman.pixar.com/products/whats_renderman/4.html

attachment.php

ممنون از توضیحات همه دوستان بخصوص davoodice

در مورد رندر من می خوام بدونم. تا حالا با رندر من پیکسار کار کردین
آیا رندر من به تنهایی پاسخگوی همه نیازهای رندرینگ و نورپردازی و ... هست یا اینکه نیازه در کنار اون سایر ابزارهای رندر مثل vray یا منتال ری و ... را یاد بگیریم
چون تازه دارم یاد گرفتن رندرینگ رو شروع می کنم و می خوام بدونم چه جوری شروع و برنامه ریزی کنم برای یادگیری که هم در وقتم صرفه جویی بشه و هم بالاترین کیفیت رندر را به دست بیارم (سخت بودن یادگیری پلاگین یا برنامه مربوطه برام مهم نیست مهم اینه که الکی یه برنامه را یاد نگیرم که با یاد گرفتن برنامه دیگری دیگه فایده ای نداشته باشه)
ممنون می شم راهنمایی کنید (اگر مثل davoodice لینک توضیحات از سایتهای معتبر هم داشته باشید که خیلی بهتر میشه)

یه موضوع دیگه اگر لینک دانلود ویدئو آموزشی برای منوهای hair & Fur مایا دارید ممنون میشم (چون چند تا ویدئو دیجیتال توتورز را دارم اما تو اونها فقط روی plane و sphere آموزش داده که همونشم تا حدودی ناقصه و اینکه چه جوری تنظمیاتی انجام بدیم که مثل شرکت هیولاها با حرکت کاراکتر موها تکان و حرکت متناسب با اون حرکت را انجام بدن چیزی نبود توش و خیلی چیزهای دیگه که باعث طبیعی شدن کار می شه)

بازم ممنون

آخرین ویرایش:

davoodice

Well-Known Member
رندر من ! آقا سرعت رندر در رندر من فوق العاده است. مثلا غمق میدان و موشن بلر رو مثل باقلوا رندر می کنه مو رو بسیار با کیفیت و در حد المپیک رندر میگیره. جزعیان باریک رو که منتال ری تو خواب باید رندر کنه با یک دست رندر میگیره.اما من یه سری مشکلاتی باهاش دارم که حالمو گرفته. در کل :
مزایا :
سرعت - کیفیت
معایب:
AO رو خیلی بد رندر می گیره
منابع آموزشی محدود
تو بعضی کار ها خیلی حال گیری می کنه مثلا مه و نور حجمی
که البته تمام این ها قابل رفعند که اون پیکسار لعنتی خودش بلده. شاید اگه این نرم افزار از سال 2009 به بعد هم کرک میشد الان منابع آموزشی بیشتری داشت.
راستی: کرک اون هم اصلا وجود نداره (2010و2011و2012)
والا من وی ری رو پیشنهاد می کنم. برای مو و خز رندر من و منتال ری برای چیزایی که با این دوتا نمیشه
ولی اگه تک فریم کار میکنی Vray

Daneshjoye 3D

New Member
رندر من ! آقا سرعت رندر در رندر من فوق العاده است. مثلا غمق میدان و موشن بلر رو مثل باقلوا رندر می کنه مو رو بسیار با کیفیت و در حد المپیک رندر میگیره. جزعیان باریک رو که منتال ری تو خواب باید رندر کنه با یک دست رندر میگیره.اما من یه سری مشکلاتی باهاش دارم که حالمو گرفته. در کل :
مزایا :
سرعت - کیفیت
معایب:
AO رو خیلی بد رندر می گیره
منابع آموزشی محدود
تو بعضی کار ها خیلی حال گیری می کنه مثلا مه و نور حجمی
که البته تمام این ها قابل رفعند که اون پیکسار لعنتی خودش بلده. شاید اگه این نرم افزار از سال 2009 به بعد هم کرک میشد الان منابع آموزشی بیشتری داشت.
راستی: کرک اون هم اصلا وجود نداره (2010و2011و2012)
والا من وی ری رو پیشنهاد می کنم. برای مو و خز رندر من و منتال ری برای چیزایی که با این دوتا نمیشه
ولی اگه تک فریم کار میکنی Vray

از راهنماییهاتون ممنون
اما مشکل اینجاست که من واسه انیمیشن می خوام نه تک فریم البته با batch render که تا جایی که می دونم اونم فریم به فریم رندر می گیره و البته تو انیمیشن حتما از مه و ابر و مو و خز و ... استفاده می شه
از رندر من هم که به دلیل نبود کرک و نبود آموزش که گفتید نمیشه استفاده کرد
یه چیزایی هم در مورد MAXWELL RENDER شنیدم البته نمی دونم تو مایا میشه ازش استفاده کرد یا نه

با توجه به موارد بالا و البته سوالی که در بخش دیگری از فروم پرسیدم و هنوز بودن پاسخ مونده به نظر دوستانی که تجربشو دارن چه موتور رندری را یاد بگیرم و استفاده کنم بهتره؟؟؟
سوالی هم که پرسیدم در مورد رندر تحت شبکه است که آقای davoodice پیشنهاد داده بودن از بک برنر استفاده بشه و سوال من بشرح زیر بود:
لطفا لینک آموزش مراحل ابتدایی راه اندازی backburner (منظورم از نحوه نصب مایا به صورت تحت شبکه و بک برنر و ... بر روی تمام سیستمها و تنظیمات بک برنر روی هر سیستم)را نیز قرار بدید یا اگه میشه لطف کنید توضیح بدید چون من قبلا از روی یه آموزشی این کار را کردم و مایا رو روی دو تا سیستم نصب کردم نشد
توضیحات :
3 عدد سیستم دارم که با هاب با هم شبکه کردم
2 تا از سیستم ها ویندوز 7 و یکی از سیستم ها ویندوز ویستا است
از لحاظ مشخصات سیستم مثل سی پی یو و رم و ... هر سه سیستم با هم فرق دارند و یکسان نیستند

پیشاپیش خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
عزیز با سوالاتی که من از رندر من های شرکت ها پرسیدم سر رندر پروژمون و آموژشی هایی که دیدم Back burner نیاز به Win server داره تا دستور رو بگیره و بین client یا Node ها پخش کنه.

آموزشی Back burner هم ریخته فقط یه سرچ کوچیک کن؛ تو خود سایتهای شیر مرغ تا جون آدمیزاد ایرانی هم پیداش میکنی، این آموزشی هم که میگم واسه گروه Digital tutors ـه.
در مورد موتور Render هم عزیز نمیشه و نمیتونی به یکی تکیه کنی. دلیلش هم نداشتن پشتیبان برنامه نویسه. مثلا شما میخوای مو کار کنی تو یه قسمت با Mental ray مشکل داری میری VRay میبین اون اصلا Fur مایا رو رندر نمیکنه. یا از این قبیل مشکلات.

شما سعی کن هر دوش رو تا حدودی یاد بگیری وقتی قوانینش رو یاد گرفتی دیگه shift کردن از این نرم افزار یا موتور رندر به اون یکی کار خیلی سختی نیست.

davoodice

Well-Known Member
از راهنماییهاتون ممنون
اما مشکل اینجاست که من واسه انیمیشن می خوام نه تک فریم البته با batch render که تا جایی که می دونم اونم فریم به فریم رندر می گیره و البته تو انیمیشن حتما از مه و ابر و مو و خز و ... استفاده می شه
از رندر من هم که به دلیل نبود کرک و نبود آموزش که گفتید نمیشه استفاده کرد
یه چیزایی هم در مورد MAXWELL RENDER شنیدم البته نمی دونم تو مایا میشه ازش استفاده کرد یا نه

با توجه به موارد بالا و البته سوالی که در بخش دیگری از فروم پرسیدم و هنوز بودن پاسخ مونده به نظر دوستانی که تجربشو دارن چه موتور رندری را یاد بگیرم و استفاده کنم بهتره؟؟؟
سوالی هم که پرسیدم در مورد رندر تحت شبکه است که آقای davoodice پیشنهاد داده بودن از بک برنر استفاده بشه و سوال من بشرح زیر بود:
لطفا لینک آموزش مراحل ابتدایی راه اندازی backburner (منظورم از نحوه نصب مایا به صورت تحت شبکه و بک برنر و ... بر روی تمام سیستمها و تنظیمات بک برنر روی هر سیستم)را نیز قرار بدید یا اگه میشه لطف کنید توضیح بدید چون من قبلا از روی یه آموزشی این کار را کردم و مایا رو روی دو تا سیستم نصب کردم نشد
توضیحات :
3 عدد سیستم دارم که با هاب با هم شبکه کردم
2 تا از سیستم ها ویندوز 7 و یکی از سیستم ها ویندوز ویستا است
از لحاظ مشخصات سیستم مثل سی پی یو و رم و ... هر سه سیستم با هم فرق دارند و یکسان نیستند

پیشاپیش خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون

اول از همه دور مکس ول رو یه خط قرمز پررنگ بکش چون موتور رندر فیزیکی است و فوق العاده سنگین(من موندم که به چه دردی می خوره)
در مورد رندر هم اول منتال رو یاد بگیر چون همیشه دم دسته. بعد از اون وی ری بهترین گزینه است و البته سعی کن کم کم به وی ری شیفت کنی ولی منتال رو حتما خوب یاد بگیر.
در مورد بک برنر هم باید بگم به ویندوز سرور نیازی نداری فقط چند نکته زیر رو رعایت کن
1- firewall = off
2- windows =7
3- در مورد ویندوز 7 باید چند تا نکته رو رعایت کنی که من تو سایتم توضیح دادم. بعد از این می تونی طبق آموزش شرکت دیجیتال به راحتی رندر بگیری. اگه ارور داد پیغام خطا رو برام میل کن
متفاوت بودن قطعات هم مهم نیست

جدیدترین ارسال ها

بالا