افزونه پلاگین EasyFTP برای ارسال و دریافت فایل مبتنی بر پروتکل FTP

silvercover

کاربر متخصص
EasyFTP یک پلاگین ساده و مناسب کاربر MMB جهت کار با پروتکل FTP به منظور دریافت و ارسال فایل هست. اگر در مورد FTP اطلاعاتی ندارید در گوگل سرچ کنید.

ویژگی ها:

- آپلود/دانلود فایل به همراه نمایش درصد پیشرفت بدون فریز شدن برنامه
- گرفتن فهرست پوشه ها و سایت ها
- تغییر نام فایل ها
- حذف پوشه ها و فایل ها
- ساخت پوشه جدید
- گرفتن اطلاعات فایل ها و پوشه ها از قبیل حجم ، تاریخ و نوع
- بررسی اتصال در حین فرایند ها
- لغو فرایند ارسال/دریافت فایل در حین کار

ویژگی اضافی:

- دریافت اطلاعاتی از جانب سرور موسوم به Header. توسط این اطلاعات دریافتی می توان به نوع وب سرور حجم فایل موجود در وب و سایر اطلاعات دست
یافت. برای اطلاعات بیشتر در این مورد به پیوند زیر و بخش Responses رجوع کنید:

http://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_header#Responses

تصویر مثال:

attachment.php

فهرست فرامین این پلاگین:

attachment.php

نکات قابل توجه:

- به هنگام استفاده از دستور FTPSetDirectory می بایست پله پله عمل نمود. به این معنا که نمی توان جهت پیمایش
به درون یک پوشه مسیر کامل آن را داد و لازم است با تکه تکه کردن مسیر پله پله یکی یکی به داخل پوشه های مورد نظر رفت.

- پلاگین در حین گرفتن فهرست پوشه جاری به ناچار باعث فریز شدن برنامه میشه. بنابراین در جایی که ضرورت نداره از ویژگی
فهرست کردن پوشه ها و فایل ها خود داری کنید.

- امکان آپلود و دانلود همزمان میسر نیست و می بایست هر عمل یکی پس از دیگری انجام بشه.

- امکان ادامه دانلود (Resume) میسر نیست. اعمال چنین ویژگی هایی کار زیادی می بره. اما توقف دانلود و آپلود که مسلما وجود داره.

- در حین دسترسی با FTP تنها میشه به جاهایی دسترسی داشت که مدیر هاست در حین تعریف حساب کاربری ftp معین می کنه. بنابراین
برای تست نمونه و بهره گیری از پلاگین نیاز به یک حساب ftp دارید. لازم است قبل از اجرای مثال همراه پلاگین
اطلاعات اتصال را در اسکریپت Initialization تنظیم کنید.

[PHPS] ServerName$ = 'ftp.example.com'
User$ = ''
Password$ = ''
Passive = 1
Port = 21[/PHPS]
- در تهیه این مثال از پلاگین Useful Object استفاده شده که باز هم از سازنده اون تشکر می کنم.

کلام آخر:

لازم به ذکر است که این پلاگین نیز در نهایت مشابه چندین پلاگین قبلی بنده به صورت رایگان عرضه شد. اما خوشحال خواهم شد کسانی که
از این پلاگین استفاده می کنن با ارسال کد شارژ ایرانسل به صورت پیام خصوصی خستگی رو از تن بنده به در کنند. مقدار شارژ بستگی به
سخاوت شما دارد. هر چند که امیدی نیست.
جهت دانلود پلاگین EasyFTP نسخه 1.0 بر روی لینک زیر کلیک کنید:

پیوست ها

• S.jpg
    S.jpg
    54.8 کیلوبایت · بازدیدها: 261
  • Commands.png
    Commands.png
    3.1 کیلوبایت · بازدیدها: 259
  • FTP PlugIn.zip
    253.3 کیلوبایت · بازدیدها: 314

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
واقعا پلاگین مفید و ارزشمندی هست من به شخصه از زحماتتون تشکر میکنم و خسته نباشید میگم

به نظر منم برای تهیه و راضی بودن حامد عزیز برای استفاده ما از این پلاگین پرداخت یه شارژ ایرانسل چیز بزرگی نیست

من به شخصه استفاده کنم که قراره بکنم شارِژ رو هم تقدیم میکنم

m javad

کاربر متخصص
پلاگین بسیار خوب و با ارزشی برای بیلدر کارها خواهد بود
میشه در مورد اون پارامتر passive توضیح بدید که چی هست؟ و آیا میتونه مقادیر دیگه ای رو هم در بر داشته باشه؟

در مورد این پلاگین و پلاگینهای مشابه (نه از لحاظ کاربرد، بلکه موردی که در زیر توضیح میدم) یه نکته ای حائظ اهمیت هست که باید به اون توجه بشه که دوست دارم بدونم چه تدبیری براش اندیشیدید؟
از اونجایی که ریسورس کردن فایلهای بیلدر بسیار راحت هست ، اگر کسی بخواد از این پلاگین توی برنامش استفاده کنه مجبور هست یوزر و کلمه رمز ftp و هاست خودش رو توي برنامه به كار ببره
خب میشه این جور برداشت کرد که با استفاده از این روش در حقیقت اون یوزر و پس هم در اختیار عموم قرار میگیره و این خوب نیست!

آیا برای این مورد فکری شده؟
البته با استفاده از پلاگین آریانا میشه اون قسمت رو به صورت کد درآورد که از دست رس خارج باشه، ولی برای دوستانی که اون پلاگین رو ندارند آیا راهکاری موجود هست؟

silvercover

کاربر متخصص
میشه در مورد اون پارامتر passive توضیح بدید که چی هست؟ و آیا میتونه مقادیر دیگه ای رو هم در بر داشته باشه؟

توی پروتکل FTP و بسته به تنظیمات سرور عمدتا از دو نوع اتصال استفاده میشه. یکی حالت عادی و دیگری Passive. این حالت Passive بیشتر برای مواقعی هست که تنظیمات امنیتی همچون فایروال
در سر راه ارتباطی وجود داره. در صورت وجود فایروال ممکن هست ویژگی دریافت درخواست های ورودی (incoming TCP connections) غیر فعال شده باشه.

اگر کسی بخواد از این پلاگین توی برنامش استفاده کنه مجبور هست یوزر و کلمه رمز ftp و هاست خودش رو توي برنامه به كار ببره
خب میشه این جور برداشت کرد که با استفاده از این روش در حقیقت اون یوزر و پس هم در اختیار عموم قرار میگیره و این خوب نیست!

آیا برای این مورد فکری شده؟
البته با استفاده از پلاگین آریانا میشه اون قسمت رو به صورت کد درآورد که از دست رس خارج باشه، ولی برای دوستانی که اون پلاگین رو ندارند آیا راهکاری موجود هست؟

این مورد به عهده خود سازنده (سازنده برنامه ها با بیلدر) هست. چون در پلاگین هم نمیشه کاری کرد. چون که پروتکل FTP اطلاعات رو جوری می فرسته که میشه با شنود هم فهمید چی به چیه و چاره استفاده
از SFTP یا SSH یا SCP هست که به هیچ وجه منطقی نیست برای یه پلاگین رایگان پیاده سازیشون کرد. البته با اون پلاگین Network که قبلا ارائه شد میشه از SFTP و SSH استفاده کرد که
نیاز به مهارت MMB کار ها داره و چون از حوصله بحث خارج بود من اشاره ای بهش نکردم.

خب شاید پلاگین آریانا راه حلی برای بعضی از مشکلات باشه. یه راه حل دیگه که خیلی ها استفاده می کنن استفاده از حالت Anonymous FTP روی خود سرور هست.

آخرین ویرایش:

vahid1352

Active Member
با سلام خدمت استاد عزیز
ایا این پلاگین زبان فارسی را ساپورت نمی کنه
چون اسم پوشه ها که فارسی هست درست نشون داده نمیشن

Singular

Active Member
چرا من کلیک میکنم میگه ارتباط بر قرار نیست
اینترنتم وصله

silvercover

کاربر متخصص
چرا من کلیک میکنم میگه ارتباط بر قرار نیست
اینترنتم وصله

خب شاید شما تنظیمات اتصال به سرور رو وارد نکردی یا درست وارد نکردی؟ شما قصد داری به کدام سرور وصل بشی؟ مشخصات توی نمونه فرضی هست و باید با مشخصات واقعی جایگزین بشه.

zozze

Active Member
سلام

الان از این پلاگینتون استفاده کردم و واسه آپلود کردن فایل چطور میشه کاری کرد که فقط فایل تکست آپلود بشه با یه محدودیت حجمی؟ چون من تست زدم همه چی میشه آپلود کرد داخلش!!!
اینجور راحت میشه شل آپلود کرد

ممنون میشم راهنماییم کنید

من همین پلاگین رو قبلا از یه جای دیگه دانلود کرده بودم اما با کمک آقای سیلور کاور:
کد دریافت لینک دانلود فایل ها:
PHP:
PluginRun("PlugIn","FTPGetDirectory")
PluginGet("PlugIn","Directory$")
Clipboard("SEND","download$")
rootlink$='http://www.YourDomain.com/file'
download$=rootlink$+Directory$+'/'+SelectedFile$
MessageEx("Download link of selected file has been saved on clipboard","download$")

silvercover

کاربر متخصص
الان از این پلاگینتون استفاده کردم و واسه آپلود کردن فایل چطور میشه کاری کرد که فقط فایل تکست آپلود بشه با یه محدودیت حجمی؟ چون من تست زدم همه چی میشه آپلود کرد داخلش!!!
اینجور راحت میشه شل آپلود کرد

بسياري از تنظيمات امنيتي مربوط به سمت سرور هست. اين به عهده شماست كه سرور رو جوري پيكربندي كنيد كه اجازه اجراي اسكريپت هاي مخرب داده نشه.
ميشه تنظيم كرد كه توي يه پوشه فقط عمليات خوندن و نوشتن انجام بشه و از اجراي اسكريپت صرف نظر بشه. CHMOD رو براي سرورهاي لينوكس توي گوگل سرچ كن. همه
برنامه هاي ftp اين ويژگي رو دارن.

محدوديت حجمي هم بايد از سمت سرور باشه هم از سمت برنامه شما. يعني توي برنامه هم با يه كدي اجازه آپلود از حجمي بيشتر داده نشه.
اگر از سرورهاي اختصاصي يا وي پي اس استفاده مي كني مي توني از سمت سرور فايل هايي رو كه آپلود ميشن محدود كني به يه حجم خاص.

در نهايت مشاوره با شركت ميزباني و سوال از اونها در مورد چگونگي ايجاد محدوديت ها در سمت سرور كمك بزرگي به شما مي كنه. البته روي سرورهاي اشتراكي
تقريبا دست شما كوتاه هست.

جدیدترین ارسال ها

بالا