غیره پلاگین Chronos

arminAnim

کاربر متخصص
سلام
چند وقت پیش از این پلاگین که برای مکس نوشتم یک دمو تهیه کردم و در گالری گذاشتم. از اونجایی که تعداد دوستان ِ علاقمند به اسکریپت از اون زمان بیشتر شده و همینطور دموی قبلی حجم بالایی داشت، قسمت کوچکتری رو در این پست میگذارم.

توضیح مختصری از این پلاگین:
شما وقتی انیماتوری می کنید، گاهی ممکنه چندین و چند آبجکت انیمیت شده داشته باشید که نیاز دارید سرعت حرکتشیون یا منحنی ِ حرکتشون رو تغییر بدید که کاری وقتگیره و عموما باعث می شه حرکت پایانی ناصاف و پرش دار دیده بشه. وقتی که تعداد کلیدهای زده شده زیاد باشه، تغییر ِ انیمیشن کاری دشواره. این پلاگین حرکت همه ی آبجکت ها رو میگیره و اونا رو تبدیل به تنها یک منحنی می کنه که حالا با تغییر منحنی ِ جدید، حرکت تمامی آبجکت های زیر مجموعه هم تغییر می کنه. منحنی جدید تنها 2 کلید داره، یکی در ابتدا و یکی در انتها که کاربر می تونه با اضافه کردن کلیدهای خودش، هر جای انیمیشن رو که خواست تند بکنه یا کند بکنه و یا حتی معکوس بکنه، ضمن اینکه کلیدهای انیمیشن اولیه تغییر نمی کنن و شما در اصل دیگه با کلیدهای انیمیشن اول کاری ندارید و اون کلیدها بصورت مجازی مخفی می شن

جزئیات بیشتر در ویدئو

پیوست ها

• Sequence 01.flv
    5.5 مگایابت · بازدیدها: 71
  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    150.8 کیلوبایت · بازدیدها: 21
آخرین ویرایش:

koorosh_kh

باحالترین کاربر
سلام
چه جالب یعنی خود مکس کار به این سادگی رو انجام نمیده پس چه جوری بعضی ها با مکس انیمیشن میسازن اینجوری برای تند و کند کردن انیمیشن باید 100 تا کلید و کپی و پیس کنیم!!!
البته منظورم از ساده نوشتن پلاگین شما نبود ها اتفاقا کار شما جای تقدیر داره چون ایرانی ها فقط استفاده کننده های خوبی هستند.
یه تو ضیحی هم بده این پلاگین رو با چه زبانی نوشتید ؟
موفق باشی:rose:

arminAnim

کاربر متخصص
سلام
چه جالب یعنی خود مکس کار به این سادگی رو انجام نمیده پس چه جوری بعضی ها با مکس انیمیشن میسازن اینجوری برای تند و کند کردن انیمیشن باید 100 تا کلید و کپی و پیس کنیم!!!
البته منظورم از ساده نوشتن پلاگین شما نبود ها اتفاقا کار شما جای تقدیر داره چون ایرانی ها فقط استفاده کننده های خوبی هستند.
یه تو ضیحی هم بده این پلاگین رو با چه زبانی نوشتید ؟
موفق باشی:rose:
نه دوست من جابجا می کنه، اما بصورت خطی، و کلیدها دست و پا گیرن توی انیمیت کردن
این پلاگین با مکس اسکریپت نوشت شده
ممنون از لطفتون

3D Art

Member
درود دوست نازنینم
بسیار بسیار عالی
برای شبیه سازی برخورد اجسام میشه با time scale 1 شبیه سازی کرد و با این اسکریپت با زمان بازی کرد تا در وقت صرفه جویی بشه ؟ شما امتحان کردی ؟ نتیجه خوب بوده ؟ چون sim با کاراکتر فرق میکنه
خود اسکریپت رو کجا میخوای بفروشی ؟ scriptspot ؟
پیروز باشید

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
بسیار بسیار زیبا و آفرین به شما... خیلی خوشحال شدم و لذت بردم
خسته نباشید.

البته خود مکس یه Option به اسم Select range داره که میشه سرعت کل انیمیشن رو کم یا زیاد کرد... در واقع روی تمام کلید هایی که به تمام آبجکت ها داده شده یه نوع الگو ی آغازین و پایانی میده که میشه انتها و ابتدا رو حرکت روی زمان حرکت داد یا زمان رو Scale کرد

ولی شما option های بهتری توی پلاگینتون دیده میشه... و میشه کل حرکت رو دوباره ایجاد کرد با کپی کردنش... این خودش خیلی خوبه

ممنون و موفق باشید

hosienmax100

3D Artist
کارتون عالیه دوست عزیز ..

واقعا خسته نباشید بهتون میگم و اینکه کارتون رو ادامه بدید بیشتر هم روی مبحث انیمت کار کنید ..

موفق باشید /

arminAnim

کاربر متخصص
درود دوست نازنینم
بسیار بسیار عالی
برای شبیه سازی برخورد اجسام میشه با time scale 1 شبیه سازی کرد و با این اسکریپت با زمان بازی کرد تا در وقت صرفه جویی بشه ؟ شما امتحان کردی ؟ نتیجه خوب بوده ؟ چون sim با کاراکتر فرق میکنه
خود اسکریپت رو کجا میخوای بفروشی ؟ scriptspot ؟
پیروز باشید

ممنونم از لطف شما
راستش من با پلاگینی که نام بردید کار نکردم و اطلاعی دربارش ندارم. ولی همونطور که خودتونم گفتین شبیه سازی با کاراکتر فرق می کنه. والا اسکریپ هم برنامه ای برای فروشش ندارم فعلا توی شرکت خودمون داریم استفاده می کنیم
مجددا ممنونم از عنایت شما

بسیار بسیار زیبا و آفرین به شما... خیلی خوشحال شدم و لذت بردم
خسته نباشید.

البته خود مکس یه option به اسم select range داره که میشه سرعت کل انیمیشن رو کم یا زیاد کرد... در واقع روی تمام کلید هایی که به تمام آبجکت ها داده شده یه نوع الگو ی آغازین و پایانی میده که میشه انتها و ابتدا رو حرکت روی زمان حرکت داد یا زمان رو scale کرد

ولی شما option های بهتری توی پلاگینتون دیده میشه... و میشه کل حرکت رو دوباره ایجاد کرد با کپی کردنش... این خودش خیلی خوبه

ممنون و موفق باشید

مستر جان لطف کردی که دیدی و ممنونم از نظر لطفت. خوشحالم که درخور محبت بود.
بله من خودم شخصا تا قبل از اینکه چنین پلاگینی بنویسم از امکان ِ خود ِ مکس برای این کار ستفاده می کردم اما با زیاد شدن نیازها و پیجیده شدن کارها دیگه مکس پاسخگو نبود. خودتون که بهتر می دونید، سلکت رنج مشکلات زیادی داره مثلا اگر کلیدها خیلی نزدیک به هم باشه با نزدیک شدنشون کلیدها روی هم می افته و ممکنه حرکتو خراب بکنه و یا اینکه اگر از جایی بخواید حرکت رو تند و کند بکنید که کلیدی نداره حتما باید برای همه ی آبجکتهای مورد نظر کلید بزنید. اما این پلاگین هیچ مداخله ای با کلید های اصلی نداره و کاملا مجزا عمل می کنه. و همینطور شما با سلکت رنج کنترلی بصورت منحنی ندارید اما در این پلاگین حرکت می تونه بر اساس ِ هر نوع منحنی ایی تغییر بکنه.

باز هم ممنونم از محبتتون

کارتون عالیه دوست عزیز ..

واقعا خسته نباشید بهتون میگم و اینکه کارتون رو ادامه بدید بیشتر هم روی مبحث انیمت کار کنید ..

موفق باشید /

بسیار بسیار ممنونم از دلگرمی و حسن ِ نظر شما دوست عزیز. تشکر

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.خیلی جالب بود.من یادمه قبلن ها که معماری کار نمی کردم اسیر بولت تایم فیلم ماتریکس بودم.در حقیقت میشه گفت بنیان گزار این سبک برادران واچفسکی بودن.
من چون نمی تونستم زیاد اینجوری کار کنم واسه همین با فریم ریت بالا رندر میگرفتم.بعد تو پریمیر با سرعت یک سوم یا یک پنجم رندر می گرفتم.
اما می بینم با این پلاگین چقدر باحال میشه کار کرد
موفق باشی دوست من

پیوست ها

• Sequence 01.flv
    5.5 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
[player]74200[/player]

نمایش ویدئوی پست اول توسط ویدئو پیر مجید آنلاین ، برای ویدئوهایتان می توانید از تگ پلیر استفاده نمایید ، مثلا برای این مورد این کد استفاده شده است
PHP:
[player]74200[/player]

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا