پشت صحنه « تهـران 1500 »

hosienmax100

3D Artist
سلام / امیدوارم کار شاخی بشه ..... 66 درصد کار دولتیه و علتشم که معلومه _ محدودیت خاصی ندارین از این جهت ؟ امرو نهی نمیشید ؟ با سروش هم موافقم این قضیه پیکان عجیبه / البته در مورد گفتنه این تایم برا این ابجکت یه حدسیاتی میشه زد ولی ...... در مورد اون حرفتون باید بگم کسی قصده کوبیدن برا این انیمه رو نداره ضمنآ از همدیگه دفاع کردیمو چه چه بچگانه! این شد وضعمون بهتره جنبه ی انتقاد رو داشته باشیم ما ایرانی ها / هزینه ی زیادی رو این کار صرف شده و ملت هم انتظار دارن خوب بشه / سابقه ی بدی داریم تو هنر و هزینه / ای کاش بجای اینکه در مورد نرم افزار سوال بشه از این دوستمون در مورد داستان و ریتم کار صحبت بشه / در کل امیدوارم موفق باشید /

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام به همه دوستان ...

عبدالوهاب عزیز اول ممنونم ازت که همچنین فیلم رو تهیه کردی ... :rose:

واما در مورد کار تهران 1500

خیلی خیلی خوشحالم که این اواخر دارم چندتا پروژه حرفه ای انیمیشن در ایران می بینم ... هم انیمیشن هم جلوه های ویژه ...
پروژه هایی که با وجود بودجه محدودشون نسبت به کارای خارجی، هنوز به صورت حرفه ای دارن تولید میشن ...

این ارزش داره و همین انجام کار به نظر من به تنهایی لیاقت خیلی تقدیر و تشکرها رو داره ...

ببنید ما داریم تو ایران زندگی می کنیم !! اینجا استدیوهای انیمیشن سازی مثل استدیوهای کالیفرنیا نداریم ...
ما اینجا سرور های چند میلیون دلاری برای رندر نداریم ...
ما ایجا به هیچ عنوان به اندازه یک پروژه خارجی نمی تونیم روی کارمون سرمایه گذاری کنیم ...
ما اینجا حتی خیلی از تخصص ها رو به صورت حرفه ای نداریم ...
اگر استناد کنیم به تمام این نداشته هامون هیچ وقت نمی تونیم هیچ کاری ارائه بدیم ....

اگر همین اول بیاین کارو با کارای مشابه مثل wall-E مقایسه کنیم به نظر من اصلا مقایسه درستی نیست ... اگر پیسکار میاد انیمیشنی اینطوری میسازه علاوه بر بودجه خیلی خوب ، تلاش شبانه روزی خودشون و موقعیت الان هالیوود در دنیا یه پشتوانه 80 ساله سینمایی بسیار قوی هم داره ... چیز کمی نیست !!

کاری که آقای بهرامی عزیز می کنن به نظر من در حد خودش خلیی عالیه ... البته هنوز من هیچ پلان انیمیت شده ای از کار ندیدم اما چیزایی که راجع به این انیمیشن میخونم ، میشنوم و میبینم انتظار یه کار بسیار عالی رو دارم ...

در مورد اون پیکانه ... شخصا من زیاد از این سب طراحی ها خوشم نیاد اما دلیل نمیشه بگم کار بدیه یا زیادی روش وقت گذاشتن ... اینکه من بگم می تونم این پیکانو یه هفته ای بسازم خیلی بی انصافیه ...

خلق کردن زمان میخواد !! شاید 10 بار کل کانسپت عوض شده ... شاید 10 بار سبک مدلینگ عوض شده و هزار تا 10 بار دیگه ...
این یعنی خلق کردن !!! و ارزشمنده

مشتاقانه منتظر یه کار قوی هستم !!!
دوستان به دل نگرین حرفامو ... موفق باشین

.:. soroosh .:.

Active Member
درسته .
من هم مقایسم با پیکسار و ... نبود .
بلکه با توانایی که من از برخی از دوستان و هنرمندان داخل ایران دیدم مقایسه کردم .
اما خب همونطور که دوستان هم اشاره کردن ما الان داریم در شرایطی زندگی میکنیم که هیچ وقت من خودم به شخصه نمیتونم برم انیمیشن سفارش بگیرم و بابت پول خوبی بگیرم و ...
و خب وقتی میبینم چنین هزینه ای داره برای یک انیمیشن در این مملکت میشه در نتیجه انتظار دارم برای اون هزینه برنامه ریزی خوبی شده باشه ، افراده حرفه ای استخدام شده باشن ، کار حرفه ای انجام بشه و حرفه ای خروجی گرفته بشه و ...
که حداقل بخوام تا الان خیلی رو راست بگم من از آقای عظیمی کار حرفه ای ندیدم ...
البته خود ایشون هم اصلا یه جورایی انیماتور نیستن و خب تقریبا کارگردانی کارها را انجام میدن اما از اونجایی که تمام کارها همیشه دست ایشون بوده و ...
مثلا انیمیشن های سری سیا ساکتی و ... که الان فکر میکنم بیشتر از 3 یا 4 سال میشه که ساخته میشه .
به نظرتون با اینهمه هزینه ای که برای این انیمیشن ها شده و وقتی که صرف شده آیا به همون میزان این انیمیشن از نظر کیفیت و اجرای کار رشد داشته ؟!
اما خب این را هم قبول دارم که تا زمانی که وارد جزئیات کاری این انیمیشن نشیم نمیشه قطعی نظری داد یا ... :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا