پرینت گرفتن صفحه اجرایی C++ یا پاسکال؟؟؟؟

alijan

Member
سلام
کسی میتونه پس از Run کردن برنامه C یا پاسکال یا.. از صفحه نتیجه اجرا ( همون صفحه سیاه) پرینت بگیره یا این صفحه رو بصورت یه فایل تصویری ذخیره کنه؟
مثلا من برنامه ای نوشته ام که یه دایره رسم کنه. حالا میخام از این دایره یه پرینت بگیرم؟؟؟

دوست عزیز شما میتونید این صفحه رو با Print Screen که یک دکمه روی Keyboard هستش چاپ کنید. البته باید بگم که برای اینکه توی Dos این کار رو بکنید باید Printer شما از یکی از Serial port ها مثل LPT و ... متصل شده باشه و USB ها در Dos شناخته نمیشوند (دلیل فروش Printer های سوزنی در بازار علاوه بر مصرف کمی که دارند اینه که در Dos و برنامه های قدیمی شناخته میشوند.)
نمیدونم این مسئله در Command Prompt هم صادق است یا نه !؟! اما شما میتونید به راحتی با همان دکمه ی Prt Scr که گفتم (وقتی در windows هستید) صفحه ی reserve شده در حافظه رو در Paint یا هر نزم افزار دیگری paste کنید. که به نظرم این راحت ترین روشش است.

من در همین حد یادم هستش در این باره...
ببخشید اگر ناقصه ...

alijan

Member
کسی تا حالا امتحان نکرده؟!!!!!!!!

سلام.
دست مریزاد. دیگه ما رو خیلی کم گرفتین ها.
خب اینکه هر کامپیوتری دگمه Print Screen داره و باهاش میشه ایمیج گرفت رو که همه میدونن.
ولی من میخام از اجرای c++ پرینت بگیرم یا یه ایمیج بگیرم و این با Print Screen ممکن نیست متاسفانه. میتونی خودت امتحان کنی. به هر حال ممنونم.
اگه کسی بلده کمک کنه. منتظرم.

سلام.
اگر printer ی که استفاده میکنی سوزنی باشه و توی dos دکمه print screen رو بزنی در حین run کردن برنامه در ++C خیلی راحت از اجرای برنامت print میگیری ! پرینتر سوزنی !!!!

Mr.Iran-PC

New Member
سلام.
علی آقا میخواهند یک پرینت گرافیکی بگیرند.
تا جایی که میدونم پرینتر های سوزنی عکس چاپ نمیکنند.

برای اینکار چیزی که به ذهن من میرسه اینه که صفحه رو با استفاده از همون گت پیکسلها و یا اگر قبلا کار کردند و بلدند با استفاده از بافر صفحه نمایش بگیرند و با فورمت آسانی مثل Bmp روی دیسک ذخیره کنند.

اگر روش کارش رو خواستید و روش بهتری پیدا نکردید بگید تا کدش رو براتون بفرستم.

ghodrat

Member
یک نفر توئی برنامهnc تو شهر ما اینکارو واسه دانشجوها انجام میده ولی من شرمنده ازش اطلاعاتی ندارم

mangool

Member
با سلام
برای این کار کافیه بالای همون پنجره ی اجرایی راست کلیک کنی و قسمت پرینت رو پیدا کنی
که به راحتی واسه شما پرینت می گیره
به همین راحتی
بای

آقا من يه خورده خيلي دير اين و ديدم من براي خروجي اين كار رو مي كردم و تحويل استاد مي دادم :
برنامه رو توي 98 , Run مي كردم موقع run كردن دوبار f9 رو ميزدم تا نوشته بشه making exe بعد خارج ميشدم اون exe رو باز ميكردم از منوي بالا mark رو انتخاب ميكردم و mark مي كردم بعد كليك راست و كپي و هر جا كه بخواين يه new text و paste.
اينم راه استادمون:
مثلا:
ali.exe > out.txt
البته من خودم اين كار رو نكردم

جدیدترین ارسال ها

بالا