پرلودر برای متون tlf

ahmad ajiloo

New Member
سلام به همگی مخصوصا آقا هادی
من پس از مطالعه مطلب preLoader برای متون tlf با مشکلاتی روبرو شدم.

ممکنه تفاوت Runtime Shared RSL و Merged In To The Code رو توضیح بدید؟
من وقتی از این روش استفاده کردم حجم فایلم از 186 k به 312 k رسید!

یک سوال اساسی تر هم اینکه وقتی دانلود رو simulate می کنم اولش مدتی صفحه سفید نشون میده و بعدش لودر رو از آخرهاش نشون می ده. یعنی مثلا لودر از 85 درصد تا 100 رو نشون می ده. ولی قبلش صفحه سفیده. در ضمن من از documentClass استفاده نکردم!
این طبیعیه؟ اگر آره، پس این لودرهایی که روی فلشهای وب هست چه جوری کار می کنند؟ اگر نه، اشکال کار کجاست؟

آخرین ویرایش:

++Hadi++

Active Member
ببین تو runtime share توابع تو یه فایل خارجی و بیرونی به اسم textLayout_2.0.0.232.swz قرار می گیره که فکر می کنم باید کنار فلش باید قرار بگیره.از مزایای استفاده از حالت runtime share به اینه که اگه یه فلش رو تو فلش دیگه لود کنین می تونین به مووی کلیپ ها و sprite ها و صدا ها و عکس ها و فونت ها و .... فایل هایی که تو لود شده linkage یا بهتر بگم export for action script شده می تونی از والد دست پیدا کرده و اونا رو نمونه سازی کنین و ... حجم پایین می یاد و ... ولی مشکلات زیادی هم بوجود می یاد مثل همین پریلودر ...من خیلی تو این زمینه تحقیق نکردم ولی فکر می کنم تو حالت merged خود فریم ورک text layout که یه قسمتیش خود tlf هست تو swf امبد می شه و مشکلاتی مثل نقطه هایی که اول کار می یاد (اگه فونت امبد نشه و تو سیستم طرف نباشه) و یا همین مشکل preloader دیگه پیش نمی یاد.بنده الان سر یه کاری دارم رو این زمینه تحقیقاتی رو می کنم که اگه نتیجه گرفتم بهتون انشاءالله خبر می دم.بای...

ahmad ajiloo

New Member
از توضیحاتتون تشکر می کنم.
اگر امکانش هست سوال دوم ام را هم جواب بدید. (سوال اساسی تر)

++Hadi++

Active Member
مشکل از همون runtime share هست.در ضمن اگه با کد نویسی پیش نبردید،باید نسبت حجم لودینگ به کل فریم ها کمتر باشه تا محسوس نشه و همه فایل ،لودینگ نباشه ...یه وقتایی لودینگ هایی طراحی می شه که برا لود کردنش باید یه لودینگ واسش بنویسند.(طنز)
در ضمن تو قسمت linkage یه قسمتی هست که زده export for frame1 که در مورد چیزایی که تیکش می خوره،قبل از لودینگ ،اشیای اینا لود می شن و باید امعا احشای لودینگ این تیک رو بخورند و الباقی چیزایی که تو فاز دوم بعد از لودینگ بالا می یان،نباید این تیکشون بخوره تا تو فاز بعد از لودینگ بالا بیان...در مورد سورس هایی که با document class نوشته می شه،قضیه کلا فرق داره.شاید بهتر باشه لودینگ رو یه swf جدا در نظر بگیرید که اول بالا می یاد و swf اصلی رو لود می کنه و در واقع یه swf که یه Loader و لودینگ داره که swf دوم رو لود می کنه و در حین لود،رویدا ProgressEvent.PROGRESS رو گوش می دین که هر وقت فعال شد،BytesLoaded و BytesTotal رو لحظه به لحظه می ده تا رو لودینگ اعمل شه و نهایتا با حجم درست فایل دوم،اونو لود و نشون می ده.فکر می کنم بهترین گزینه همین باشه...

جدیدترین ارسال ها

بالا