پرشدن درایو c (ویندوز)

hamid

Well-Known Member
سلام
من ویندوز 64 سون نصب کردم تو پارتیشن بندی که من کردم 20 گیگ رو اختصاص دادم به درایو ویندوزم اخه نرم افزارامو تو درایو ویندوز نصب نمیکنم
ولی نمیدونم چرا فضام یهو پر شده
برای تست اومدم نرم فزارا سنگینم رو پاک کردم هرچند اصلا تو درایو ویندوز نریخته بودمشون ولی بازم حجمش تغییر نکرد
الان فضای آزاد من از 20 گیگ تقریبان 700 مگ هست علتش چیه که این حجم پر شده؟
ویندو 64 بیتی چند گیگ هستش مگه از 6-7 گیگ بیشتره که اینقد رو پر کرده؟
حجم پوشه Windos من 15 گیگ هستش این عادیه؟ اخه قبلا من 32 بیتی نصب میکردم 10 گیگ بیشتر اختصاص نبودم به درایو ویندوز که 5-6 گیگ پر بود
ممنون میشم راهنمایی کنید
یه مشکل دیگه هست موقعی که دارم ویندوز نصب میکنم میخوام پارتیشنارو پاک کنم نمیشه قبلا اینکارو کردم ولی حجمارو اشتباه دادم الان که دوباره بوت میکنم میخوام میندوز بنصبم میام پارتیشن رو پاک کنم گزینه Delete فعال نیست فقط فرمت میشه کرد
ممنون

آخرین ویرایش:

mohammad.sub7

کاربر فعال
سلام

اول اینکه حداقل باید 40 گیگ رو به درایو ویندوز 7 64بیتی اختصاص میدادی

چون حتی اگه نرم افزار ها تو درایو دیگه باشه بازم بعضی فایلهاشون تو درایو ویندوز ریخته میشه.

دوم اینکه بعضی از این ها temp یا فایل های اضافی هستن از چند جا میشه پاکشون کرد. مثلاً فولدر temp ویندوز، یا فوادر temp که تو
قسمت local setting هستش یا داخل فولدر recycle که معمولاً تو هر درایوی به صورت مخفی وجود داره و گاهی وقتها حجم این فولدر به

بالاتر از چند گیگ هم میرسه

در مجموع پارتیشن هاتو تغییر بده و حداقل 40 گیگ به درایو ویندوز 64 بیتت اختصاص بده

میتونی با کلیک راست رو my computer و رفتن به قسمت manage , و بعد disk management پارتیشن هاتو تغییر بدی

موفق باشی

آخرین ویرایش:

hamid

Well-Known Member
ممنون ولی سوال من این بود حجم نرمال ویندوز 64 بیتی 7 چقدره؟ باید 15 گیگ باشه؟
اخه من هنوز نرم افزاری نصب نکردم که بخواد temp پر شه

mohammad.sub7

کاربر فعال
حجم دقیقی نداره ، شاید مثلاً سرویس پک روش باشه یا ویندوز ویرایش شده با امکانات بیشتر باشه ولی من وقتی نصب میکنم اولش

حدود 12 گیگ حجم درایو رو میگیره

جدیدترین ارسال ها

بالا