پرسش پاسخ برنامه هاي 3d در قبال همديگه

ToFaN

Well-Known Member
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان
اشتباه نكنيد نميخوام با ايجاد اين تايپيك دوستان را به هم دعوا بدم
ميخوام واقعا مشكلاتي و خصوصيات تمام برنامه هاي 3D رو اينجا زير ذربين ببرم تا دوستان هم بتونن مشكلات كلي برنامه ها بدونند و هم حسن ان برنامه ها
مثلا خيلي ها ميگن برنامه X خوب نيست مشكلات داره
خوب اينجا مطرح ميكنيم
تمام خوبيتهاي هم ديگه رو هم در قبال همديگه انجام ميديم تا به نتيجه اي واقعي برسيم نه اينكه به كل كردن و كينه و نفرت كشيده شود
اميدوارم كه استقبال خوبي از اين تايپيك بشه
نرمت افزارهاي كه اينجا زير ذربين ميره
شامل
Maya
3D Max
Cinema4d
Softimage XSI
و اگه هم دوست داشتين برنامه ديگري در اينجا اضافه ميكنيم

arts3dgrouptestmaya.jpg

arts3dgrouptestsoftimage.jpg

arts3dgrouptest3dsmax.jpg

arts3dgrouptestcinema4d.jpg

modjtaba

Member
اول تشكر ميكنم از يوسف عزيز بخاطر اينكارشون چون حدس ميزنم روح احترام به علايق ديگران و عميق تر ديدن
مسايل رو حداقل در خود من مي تونه قوي كنه...
و با گفتن يكي از خصوصيتهاي قابل ستايش نربز در مايا سر صحبت رو باز ميكنم:
در مايا شما ميتونيد هر دو سطح يا حجم نربز رو با هر فيلتي كه خواستيد به هم جوش بديد!...
بدون توجه به تعداد يو و وي در اون اشكال!... :eek:
اين براي من يعني توانايي ساختن همه چيز!...چون يكي از مهمترين چالشها درفرايند مدلسازي جوش دادن اشيا به همديگست!...
بعدا از مكس هم ميگم
بازم ممنون

CADArtist

New Member
من ميتونم يه مقايسه كلي داشته باشم چون با تمام برنامه هاي مذكور و چند برنامه ديگر اشنايي دارم يعني كار كردم. پيشنهادمم اينه اين بحث categorized بشه. معادل فارسي مناسب براي بعضي واژها رو نميدونم اگه يكي از دوستان زحمت بكشه فارسي اونا رو يادمون بده ممنون ميشم.

موارد پيشنهادي جهت بحث و مقايسه اين برنامه ها :

1- (User Interface (UI
2- Learning Curve
3- Modeling -اينا معلومه ديگه-
4- Rendering
5- Animation
6- موارد ديگه مثل Particles, Fur, Cloth
يا File Format Translation و غيره

اگه اين بحثها مايه اعصاب خوردي و ايكسته ايگرگته نشه و افرادي كه تجربه حرفه اي دارند يا مطالعه كردند يا منابع معتبر قابل ذكر دارند بحث كنند و تازه كارها و علاقه مندان هم سوال يا مشكلاشونو مطرح كنند ما هم هستيم.
برنامه هاي ديگه هم هست لازم شد مطرح ميكنيم شايد بدرد بعضيها خورد.

در اخر
من هدفم معرفي فيناليستا و برنده نيست بلكه ياد گرفتن حداكثر استفاده بردن از اين برنامه هاست و شناخت مكملهاي ممكن براي هر برنامست.
تا نظرات چي باشند.

آخرین ویرایش:

modjtaba

Member
Vue Infinite5.05 ro ham ezafe konid shaiad badak nabashe
chom mitoone baraie sakhte manazere bozorg va por derakht morid bashe....

تو انيميشن سازی من ميگم Softimage بهتره

Softimage combines best of breed technologies for the professional animator

ToFaN

Well-Known Member
CADArtist گفت:
در اخر
من هدفم معرفي فيناليستا و برنده نيست بلكه ياد گرفتن حداكثر استفاده بردن از اين برنامه هاست و شناخت مكملهاي ممكن براي هر برنامست.
تا نظرات چي باشند.
دقيقا هدف منم از ايجاد اين تايپيك همينه

ToFaN

Well-Known Member
adams_khoros گفت:
تو انيميشن سازی من ميگم Softimage بهتره

Softimage combines best of breed technologies for the professional animator
دوست عزيز softimage هسم يه شركتيه
منظورتون XSI هست؟؟
خوب شما اگه در اين ضمينه معلوماتي دارين ميتونيد در اختيار دوستان قرار بدين تا مشكلات و حسن هاي ان ها رو كشف كنيم
منم خيلي دوست دارم از XSI بدونم و بدونم چه مشكلات و چه حسن هاي خوبي در قبال بقيه داره

bahman3d

New Member
Man fekr mikonam ke rendering va animation XSI bartari hayi nesbat be narmafzarhaye shabihe oon mesl max va maya dare. oonam ine ke behtarin mentalray translator alan baraye XSI nevshte shode ke baes mishe sorate renderesh cahnd barabar too raytracing balatar bere.hamchein XSI 64-bit alan varede bazar shode ke sorate rendersh roo sakhtafzare 64-bit taghriban 5 barabar va memory managment 10 barabar behtar az ver 32-bit amal mikone(yani mitooni donya ro too XSI baz koni va oonam aslan eyne khialsh nabashe!)
Non-linear anmimation ba softimage XSI varede donyaye animation shod va hanooz ham behtarin software dar in zamine hast. kafie vido haye tutrialsh ro bebinid ke chejoori bahash yek raghse zan ro ijad mikone.
albate chizayi mesle paint-effects maya va marking-menues abzarhayi ke baes mishe karbara bishtar be tarafe maya berand ta XSI.

modjtaba

Member
Xsi

من خودم 5 ساله مكس كار ميكنم ...
يه سالي هم هست كه با مايا آشنا شدم....
اما احساسم بهم اينو ميگه كه XSI داره مثل مايا به صنعت سينما يه شك جديد وارد ميكنه!....
توي تبليغاتش خوندم كه XSI 5 با سيستم 64 بيتي خودش اجازه ي كار با بيليون ها پليگان رو به طرف ميده!.... :eek:
همه اينها بعلاوه آگاهي من از مدلينگ فوق العاده XSI داره منو وادار به خريد و يادگيري اين برنامه ميكنه :cool:
ضمنا سايت ريچاردرزن من كه غير از مكس با XSI هم كار ميكنه رو هم ببينيد!...
http://www.richardrosenman.com

ToFaN

Well-Known Member
modjtaba گفت:
من خودم 5 ساله مكس كار ميكنم ...
يه سالي هم هست كه با مايا آشنا شدم....
اما احساسم بهم اينو ميگه كه XSI داره مثل مايا به صنعت سينما يه شك جديد وارد ميكنه!....
توي تبليغاتش خوندم كه XSI 5 با سيستم 64 بيتي خودش اجازه ي كار با بيليون ها پليگان رو به طرف ميده!.... :eek:
همه اينها بعلاوه آگاهي من از مدلينگ فوق العاده XSI داره منو وادار به خريد و يادگيري اين برنامه ميكنه :cool:
ضمنا سايت ريچاردرزن من كه غير از مكس با XSI هم كار ميكنه رو هم ببينيد!...
http://www.richardrosenman.com
من خودم شخصا از XSI خوشم مياد و به نظر من يه سر و گردن از مكس بالاتره

zaradj

New Member
اولا سلام
نمی دونم در حق هودنی داره بی انصافی می شه یا نه ولی اگه یکم تو شبکه گشت بزنید
فکر کنم این نرم افزار رو هم تو لیست نرم افزارهای قدرتمند بیارید
houdini

باتشکر

darkwork

Member
darkwork

سلام
یه نکته ای در مورد 3دی مکس بگم
با اینکه خیلیها میگن مثلا مایا بهتره یا سافت ایمیج یا هر چیز دیگه ولی من خودم مکس رو خیلی قبول دارم
اونم اینه که
1-اگثر اونایی که 3دی کارند میدونن مدل سازی با مکس از برنامه های دیگه قویتره و راحتتر
2-از نظر رندرینگ به نظر من بهتر عمل میکنه
3-با اینکه تو انیمیشن یا خیلی چیزای دیگه ضعیفه ولی اونقدر پلاگین داره که میشه ای ضعف رو ندید گرفت
فکر میکنم هیچ برنامه 3دی ای نسبت به مکس این همه پلاگین نداشته باشه
4-دوستمون در مورد جوش دادن در مدلینگ صحبت کردن که به نظر من اگه کسی polyboost رو نصب کنه فکر نمیکنم از این راحتتر بتونه ابزاری برای ساختن اجسام استفاده کنه
از قابلیتهای این پلاگین میشه به شیوه های خاص مدلینگ که در حالت عادی با مکس هم زمان بر است اشاره کرد
5-بنظر من ترکیب منوها چه منوهای اصلی و فرعی دی یک مجموعه خوب قرار دارند که از نظر دسترسی به دستورات وضع مناسبی دارد
البته اینم بگم که منوی مایا خیلی بهتر از مکس است
6-البته نحوه نصب و کرک این برنامه نسبت به مایا ساده تر ولی از برنامه های 3دی دیگه سختتر است
فعلا اینا به ذهنم رسید
اگه چیزه دیگه ای بود بازم مینویسم

با سلام خدمت دوستانه گلم

من نمی دونم این مسئله بی اهمیت نرم افزار تا کی باید در ایران مطرح باشه این نرم افزار اون نرم افزارو بذارین کنار تمام نرم افزارا قوی هستند این یوزره که باید کارش خوب باشه وگر نه اگر تو خود دیزنی ام باشی تا وقتی کارت ضعیفه هیچ خروجی با اون همه امکانات نمی تونی بیرون بدی ما هنوز اقصیدن بلد نیستیم اونوقت داریم راجب زمینش بحث کارشناسی میکنیم
باید کار کرد خیلی خیلی بیشتر از اینها کسی که کارش خوب باشه باpaint هم خروجی خوب میگیره

ما تمام نرم افزارهارو با اخرین به روز رسانیهاشون داریم ولی چه فایده خوروجی هامون ادعایی بیش نیست

اینا همه بهونس خودتونم بهتر میدونین

جدیدترین ارسال ها

بالا