پرسش و پاسخ

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
عنوان مناسبی برای تاپیک پیدا نکردم دوستان میتون پیشنهاد کنن :green:
سوال رو مطرح و جواب رو خودتون میذارید

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
illustrator_3d_effects_1.jpg

یسری توضحات در مورد کار با پنجره swap (اسواپ) این پنجره 2 قسمت fill و stroke ( خط و زمینه )

با انتخاب کلید d این قسمت به حال difalut (پیشفرض) تغییر میکند
برای معکوس کردن رنگ در پالت اسواپ alt+ x
برای سهولت اعمال رنگ در این پالت با دکمه x به ترتیب fill و stroke در حال انتخاب قرار میگیرند و...
برای حذف رنگ fill یا stroke از گزینه swap ابتدا با گزینه دکمه x و / رنگ رو حذف یا همون none کنید .
برای پر کردن fill از رنگ (طیف) gradiant دکمه > و برای انتخاب رنگ معمولی دکمه < رو انتخاب کنید

M O H S E N

New Member
سلام، من می‌خوام یه مسیر مارپیچ رو Offset Path کنم:
Object > Path > Offset patth
اما می‌خوام میزان افست در طول مسیر تغییر کنه، یعنی مثلا ابتدای مارپیچ با افست 5 پیکسل باشه اما به تدریج تا انتهای مارپیچ افست بشه 15 پیکسل، باید چیکار کنم؟
سپاس!

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
خوب تنها راه ممکن که من میدونم استفاده از براش
این ابزار به تنهایی این امکان رو نداره میشه براشی با ان مختصات ایجاد کرد
ساخت براش با این مختصات هم راحته حتما بلد هستید ؟
مایلید بودید توضیح بدم

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
چطور میتونم مربع با گوشه های گرد ایجاد کنم
از 2 راه این کار امکان پذیره
استفاده از ابزار rounded rectngle در قسمت ابزار ها tools
راه دوم
یه مربع ایجاد کنید
از گزینه
effect > convert to shape > rounded rectngle
image-F29E_4B75F7F7.jpg

هم میتونید این عمل رو انجام بدید و اپشن بهتری هم در اختیارتون قرار میگیره

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
می خوام بدونم چه طور میشه یه متن نوشت و بعد متن را دست کاری کرد یعنی انعطاف پذیر و بشه خیلی جاهاشو خذف و یا "چ" را کشید و . . .

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
در مورد دیفیس کردن متن شخصا فتوشاپ رو پیشنهاد میکنم ابزارهای راحت تری داره و خروجی هم یکیه فرقی نمیکنه در صورتی که بخواید به ایل منتقل کنید هم مشکلی نداره

M O H S E N

New Member
سلام؛
من تو ساخت و استفاده از براش چنتا مشکل دارم:

1.تو ساخت یه پترن‌براش جدید خب میشه برای گوشه‌ها و ابتدا و انتها براش تعریف کرد، اما من برای هر خونه تنها سه تا انتخاب دارم! (کادر قرمز‌رنگ در شکل). چه‌کار باید بکنم؟

Untitled-1_10.jpg

2. نمی‌شه تعیین کرد ابتدای شکل در براش کجا باشه؟
در واقع هنگام کشیدن براش کدوم قسمت از شکل روی خط بیافته؟ همیشه وسطش میافته!(مانند شکل)
Untitled-2_5.jpg

سپاس!

کمک ، کمک ، کمک

باسلام

من این برنامه illustrator CS3 نصب کردم ولی نمیدونم چرا با فتوشاپ CS3 سازگاری نداره وقتی من فتوشاپ پاک میکنم این illustrator کار مکنه ولی وقتی فتوشاپ نصب میکنم ارور میده عکس ارورشم میزارم . ولی مطمئاً با فتوشاپ مشکل داره چون پاک مکنم کار مکنه . حتی تو دوتا مسیر متفاوت هم نصب کردم ولی نشد . خواهشاً اگه کسی میدونه مشکل چیه کمک کنه ممنون میشم

پیوست ها

• error.jpg
    error.jpg
    27 کیلوبایت · بازدیدها: 19

Hamed_8

Member
چطور میشه دو تا خط رو انتخاب کرد و به یه لایه جدید انتقال داد ؟
هم کات توی لایه رو توضیح بدید هم کپی

Hamed_8

Member
مرکز چرخش یه آبجکت رو چطور میشه تغییر داد ؟ ( وقتی روش راست کلیک می کنی و دستور Rotate می زنی )

blackboy is art

New Member
سلام
یه سوال در رابطه با وراد کردن متن
وقتی تو ایل با براش یه چیزی رسم میکنیم یا می نویسیم یه خط مرکزی (patch) رسم میکنه که میتونی با اون تغییر بدی تو نوشته. حالا اگه یه متنی ور از پی دی اف بیاری تو ایل بعاز expand چطوری میشه اون خط مرکزی رو آورد؟ یکی دیگه اینکه میشه گره ها رو زیاد کرد از منوی آبجکت اما چطوری میشه تعداد گره ها رو به حداقل رسوند؟ کمک فوری

godman757

New Member
ببخشید نمیدونستم کجا سوالم رو مطرح کنم برای همین همینجا طرح کردم.
از این نمونه عکس (البته از عکس خودم) چطوری میتونم درست کنم یا جایی هست درست کنن؟
untitled.PNG

rohnaz

Well-Known Member
سلام به ادمین و دوستان.
مرسی از این تاپیک ... من یه تاپو توی ایلستریتور نوشتم و با فرمت Ai ذخیره کردم.بعد توی ps بازش کردم و یکمی ادیتش کردم.حالا همونو توی ایلستریتور نیاز دارم.اما با هر فرمتی که ذخیره میکنم کل لایه ذخیره میشه (کادر و طرح) و در نتیجه کار لایه باز به من داده نمیشه.مشکل از چیه دوستان؟؟؟؟؟
ممنونم

zahednejad

Well-Known Member
سایز براش

با سلام
دوستان خسته نباشد ی
من وقتی براش رو انتخاب میکنم نمیدونم چرا سایز رو نمیتونم کمتر از 1ppt انتخاب کنم
مثلا میخوام 0.25 رو انتخاب کنم نمیشخ اتومات خودش سایز یک رو انتخاب میکن

ممنون میشم جواب بدید

sirblackice

New Member
سلام یه سوالی دارم؛ یه مشکلی دارم با Illustrator نمی‌دونم طبیعی یا غیر طبیعی...

وقتی می‌خوام از یه کار پرینت بگیرم، اگه عکسی ایمپورت کرده باشم رنگی می‌گیره ولی آبجکت‌های رنگی رو سیاه سفید پرینت می‌گیره. یعنی کلآ هر آبجکت رنگی داشتم باشم وقتی از
Illustrator پرینت می‌گیرم سیاه سفیده؛ مشکل از کجاست؟! تنظیمات خاصی داره یا کلآ خود برنامه اینجوریه؟!

bijan_zorro

Member

سلام
توی corel یه دستوری به اسم clone داریم که مثل داپلیکیت عمل میکنه با این تفاوت که اگه تغییری در آبجکت مبدا ایجاد کنیم بقیه آبجکتهای همسان هم همون تغییر درشون ایجاد میشه، میخواستم بدونم توی Ai چجوری میشه اینکارو کرد

جدیدترین ارسال ها

بالا