پذیرایی

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.مدتها بود یه کار واسه دلم نزده بودم...اینقدر کاربازاری دارم که هاردم پر شده اما خب درحد گالری اینجا نیست و فحش میشنوم...
بگذریم.
این عکس رو دیدم و سعی کردم عینا کپی برابر اصل در حدتوانم بسازم.
1-1.jpg
گفتم یه ثوابی هم ببرم.از ب بسم اله تا آخر پست پروداکشن رو فیلم برداری کردم!!! :cool: حجم فیلمها 2 گیگ شده آپلودش سخته.هرکی میخواد پست خصوصی بده براش پست میکنم.

مراحل انجام کار به این شکل بود
اول عکس رو بردم توی فتوشاپ نقاط گریزشو پیدا کردم.
بعد توی مکس بک گراند گذاشتم.و کم کم ساختمش.
آبجکتها آماده هم داشتم.اما تقریبا همش با تغییرات.مثلا مبل ماله اتاق دانلودم هست.اما مبل بغلی تقریبا ساختمش.یعنی مبل قبلی رو مدیفای کردم.توی فیلم کامل هست
برای زلم زیمبو ها ( گوشی عینک گل هندز فری و...) آرشیو های اورموشن و cgaxis هستن.
برای فرش که یه فیلم 40 دقیقه ای درست کردم.با سیستم Hair خود مکس ساختمش.فکر نمیکردم اینقدر قوی باشه.
یه صفحه درست کردم.موهای نقاطی که با میز و مبل اتصال داره رو پاک کردم.
بعد سه تا جریان wind با قدرتهای مختلف و جهتای مختلف دادم.simulatکردم.
بعد از اتمام کار بهترین فریم رو انتخاب کردم و با ماژیکش گوشهای فرش و یه جاهایی رو شونه کردم که واقعی بشه.
آخر سر هم Hair to mesh کردم...یه بار 2 ساعت طول کشید بعد فایلم پرید!!
یه بار دیگه یه ترفندی زدم تونستم صدهزار مو رو تبدیک به مش کنم.
اما جالب اینجاست که پروکسی نکردم.چون اگه میکردم زمان light casheرو 5 برابر بیشتر میکرد!!!
تقریبا تمام متریال رفلکت دارن.حتی مو موهای فرش
4 تا لامپ صفحه ای و یه نور روز داره.بیرون پنجره یه درخت هم گذاشتم سایه حالت دار بشه.
برای رندر هم از نرم افزار فوق فوق قدرتمند solidrock استفاده کردم.طی تستی که گرفتم متوجه شدم solid rock خیلی بهتر از تنظیمات کتاب وی ری هست.خیلی سبک تر و کیفیت بهتر.
البته یه ذره تنظیمات خودم رو به سولید راک تزریق کردم زیادی افسار گسیخته نشه.واگر رندرهای 2 ساعته من میشد 20 ساعت!
آخر کار هم بردم فتوشاپ بهش فوکوس دادم و. .. .
زیاد فک زدم.اینم از کار

آپدیت جدید
فرش رفت سلمونی
کف گرانیت شد
تلویزیون رو برداشتم.
شومینه هم برداشتم
کادر مربع شد
گلدون عوض شد

زلم زیمبو روی میز رو برداشتم

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    509.8 کیلوبایت · بازدیدها: 130
  • 2.jpg
    2.jpg
    315.8 کیلوبایت · بازدیدها: 123
آخرین ویرایش:
سلامسید
محض اولین تشکر اومدم خدمت حضرتعالی.
استاد ما که محظوظ شدیم
البته خیلی از نوشته هات سردرنمیارم اما تو عالم بیسوادی هم میشه یراد الکی گرفت!
چند تا نکته الکی بنویسم که یه ضرری زده باشیم...

تصویر تابلو تایل شده اما میروورش هم باید با احتیاط باشه.
از وقتی شروع کردم به تکسچر جمع کردن فکر میکردم باید صدها تکسچر داشت اما بعدش فهمیدم که چند تا از هر چیز کافیه ولی به یه شرط تکسچر تو ذهن نمیمونه ولی جلوی چشم چرا: منظورم اینکه که اگه الان یه چوب بذاری و فردا تو یه کار دیگه همونو بذاری به چشم نمیاد ولی اگه تو یه کار کنار هم باشن اذیت میکنه.

از فرشش خیلی خوشم اومد احساس یه جنگل ساهو تو ذهنم ایجاد کرد یا استخر ماهی سیاد کوچولو که توش مستتره!

چیز خاصی که تو عکس هست و اول و آخرش چشم رو نوازش میده نور آبی زرد عمومی هست که تو کار شما هنوز بهش پرداخته نشده.
خونه عکس دلبازه و خونه تو کمی دلگیره

دیگه از ایراد الکی ها مثلا تو یه نما از یه زاویه گرفتی که دوربین آرامش نداشته. منظورم اینه که یا باید بالتر میبوده یا پایینتر. عمق روی میز رو شکست و همه چیز صاف شده. اون چرخش دید هم اتفاقا کمک میکنه که بگی من خوب گرفتم و خودش کجه!

مبلمان هم یکمی مهربون و فرمدار تره. انحناها و نسبت ها رو هم ظاهرا آزاد گرفتی.

به نظرم وقتی میگی اینو میسازم همونو بساز و وقتی میگی از این خوشم اومد چیزی که متفاوت ازش میسازی باید همونقدر خوش اومدن داشته باشه.

در باب آموزش هم دستت درد نکنه. من اگه تو این باغ بودم حتما مزاحمت میشدم.
خب یه اندازه کافی مزاحم شدم. دیگه خیلی دیروقته باید برم...
خانواده رو سلامبرسون!
از طرف من هم از اهل منزل معذرت خواهی بفرمایین
یا علی

:rose:

abbasi_0912

Active Member
سلام عارف جان
خوب این کار برای دل خودت انجام دادی میشه روش صحبت کرد

همه چیز رو دوستمون گفتند اما من فکر میکنم این فرش ای که ساختی زیاد طبیعی نشده (تار و پودرش خوب نشده) :)
- اول اینکه ضخامت پودر های فرش زیاده
- چرا اکثر پودر های فرش حالت قائم دارند، توی عکس مرجع نگاه کن بیشتر پودر ها روی زمین هستند و به سمت زمین تمایل دارند
- مابین دو تا پایه میزها پودر فرش ها وجود نداره و یک حفره مابین دو تا پایه میز ایجاد شده
- مورد آخر اینکه چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه :green:

در کل خوب شده ولی جای کار داره، موفق باشی :rose:

yase_44

New Member
سلام دوست عزیز
کار خوبی شده راستش بهش حسودیم شد من تو تنظیمات وی ری مشکل دارم می خواستم ببینم می تونی بهم کمک کنی
مرسی

*farshid*

کاربر VIP
فکر کردم عکس اولی کار توئه ... کلی تعریف کردم :)

ولی کار خودتم بینهایت زیبا و تعریفی شده
... امبینت اکولوژن برای کار رئال زیاد جوابگو نیست ... در واقع یه جور مشکل وی ری تو محاسبات سنگین رو ماسمالی میکنه ...
مبل ها بافت و شیدر مناسبی ندارن ...
ال سی دی یه مقدار رفلکت داشته باشه بهتره .
فرشتم خیلی وقته آرایشگاه نرفته
آبجکتهای ریزی که رو میز گذاشتی دیتیل کارتو بالا برده ... کاش رو پارکت هم یه سری آبجکت داشتیم.
فکر کنم اگه اینا رو اصلاح کنی خیلی خوب میشه کارت ... البته اگه وقت و حوصلشو داشته باشی

آخرین ویرایش:

arbab_arch

Member
سلام دوستان عزیز من تازه این جا رو پیدا کردم.
کاراتون نسبتا بدنیست اما خیلی کار داره.:paint:

arbab_arch

Member
این کارو یک سال پیش طراحی کردم واسه آقای نوردی.
لطفا نظربدید تا بیشتر بزارم.

ویرایش: اینجا فقط و فقط مربوط به کار صاحب تاپیکه ... برای گذاشتن نمونه کارهاتون اینجا یه مبحث تازه باز کنید ... (قبل از این کار قوانین گالری رو هم بخونین )

آخرین ویرایش:

AREF

سلام. مجدد.مرسی از همه دوستان.
در مورد فرش خیلی اذیتم کرد.اما یه آرایشگاه میبرمش.جالب اینجاست وسط رندر این صحنه خود من آرایشگاه بودم!!!
فرشید چی بزارم روی پارکت..؟ بگین بچه هامیخوام به کار خوب برسم.علت نزاشتن توی wip به خاطر اینه که اونجا زیاد بازدید کننده نداره.
هر چی هر چی به ذهنتون میرسه بگین.کار با خاک مساوی کنین .... میخوام یه کار خوب بزنم.مرسی از توجهتون.

m.n1362

Member
سلام خیلی خوبه نکته هارو بچه ها گفتن از لحن طنز ارایشگاه یه چند ثانیهای خوشحال بودم:green:>فرشید>....شما استاد مایی اما solidیه کمی کارو ماست میکنه دوباره باید تنظیم شه من که خوشم نمیاد واسه من دردسرش زیاده در کل من خوشم اومد.یه کوچولو نویز داره اونم واسه اینه که olido دوباره خوب تنظیم نکردی:rose::rose:خستم نباشی

hesam_sn

کاربر VIP
چون اصرار میکنی میگم:green:
جلد مجله که رو میزه کیفیت نداره
صفحه گوشی هم واضح نیست
فرش شبیه گیاهی شده که نمو توش زندگی میکرد:green: اگر نارنجی بود همون میشد
ال سی دی هم خیلی سیاه شده
روی سقف هم میتونی لامپ بذاری

max vray

کاربر VIP
سلام استاد:rose:
مشکلات کار رو دوستان گفتن بگو چجوری اینهمه fur&hair به کارت دادای؟ارتفاعش زیاده اما تو تنظیماتش نقطه ابتدا و انتها رو یکی نگیر چون پرزای این فرش حالت پشمی داره اگه یکی باشه سخته واقعی دراوردنش.این سالید راک من نصب کردم کارام خراب کرد بلد نیستم باهاش کار کنم.درباره اموزش هم مثل همیشه مارو شرمنده کردی:green:کی بیام ازت بگیرم؟:green:
مرسی بابت همه لطف هات:rose:

Hamed

Active Member
سلام عارف گلم
خوب حالا این کار شد یه چیزی دندون گیر درسته از روی رفرنس رفتی جلو ولی ارزش داره
من فقط میخوام گیر بدم با دلیل محکمه پسند (همیشه از رفع گیرا آدم پیشرفتشو حس میکنه خودمو میگم)
1- خوده کار انقدر تاپ نیست ایراد داره (چرا؟؟؟وقتی کف ساخته میشه من قبلا فکر میکردم فقط یه بامپ و دیفوز و رفلکشنو رفراکشنو و...همین اما این طوری نیست کف رو باید با اسکریپت ساخت مدل کرد تا طبعیی در بیاد خاصی بگو دلیلاشو برات بگم که چقدر برای رال کردنه کارات نیازه...یه عکس گذاشتم به پارکتش دقت کن...
2 - دور تا دور قاب عکس رفرنس یو وی هاش ایراد داره (من هیچ کجا تا حالا اینجوری گره چوب ندیدم یو وی عمودی در طول،شایدم من ندید بدیدم:))
حالا کاره تو
1 - اولین و آخرین و مهمترین مشکلت وقت نذاشتنو حوصلته که نداشته باشی عمرن کارت خوب دربیاد (با اینکه تصمیم داشتم دیگه کاری تو مجید آپ نکنم ولی قول دادم یه کارای تا پایانه هفته آپ میکنم دیدنش خالی از لطف نباید باشه چون واقعا داره وقت میبره...)

علی یارت رفیق دور دست

آخرین ویرایش:

max vray

کاربر VIP
سلام عارف گلم
...همین اما این طوری نیست کف رو باید با اسکریپت ساخت...

سلام اقا حامد اسکریپت چیه؟فونتتم کمی سخته خوندنش واسه من بی سواد یک رحمی بکن خواستی جوابم بدی فونت نازتم عوض کن:)
مرسی:rose:

Hamed

Active Member
سلام اقا حامد اسکریپت چیه؟فونتتم کمی سخته خوندنش واسه من بی سواد یک رحمی بکن خواستی جوابم بدی فونت نازتم عوض کن:)
مرسی:rose:
سلام
این یه اسکیریپته که وقتی توی ران اسکریپت مکس ران میشه تبدیل به یه صفحه میشه پر از آیکون که توسط LINE (دوبعدی)میتونی فضای مابینشون رو با تایلاهای دستی اندازه،فاصله،قطر،تنظیم کنی
FloorGenerator

علی علی

AREF

دمت گرم حامد.فدای تو بشم.! حالا لینک داری یا اگه خودت داری برام آپلود میکنی/؟

AREF

فرش رو تغییرات دادم.تعداد موها رو به 200هزار تغییر دادم.یه ذره حالت خود فرش رو هم تغییر دادم.بابا این hair خود مکس دیوانه میکنه.اصلا vray Fur رو بایدانداخت دور....

پیوست ها

• H10009.jpg
    H10009.jpg
    109.6 کیلوبایت · بازدیدها: 18

جدیدترین ارسال ها

بالا