پخش موزیک در ساعت خاص

Parco

New Member
با سلام دوستان؛
من میخوام طبق زمان هایی که به برنامه می دم، طبق ساعت کامپیوتر، یک موزیک پخش بشه.

مثال:
فرض کنید من اوقات شرعی تهران رو می دم به نرم افزار، می خوام اتوماتیک سر ساعت اذان ظهر، اذان بگه...

لطفا راهنمایی کنید که اولا چطوری اوقات شرعی رو برای نرم افزار تعریف کنم؟ (اصولی ترین راه)
و اینکه با چه شیوه ای ساعت رو تنظیم کنم برای پخش موزیک؟؟

باسپاس

Aref_Alikhani

Well-Known Member
سلام
من یه نمونه براتون درست کردم ، توی این نمونه من از یه فایل txt به عنوان database برای نگه داری زمان اذان و تاریخ ها استفاده کردم که در فایل embed شده هست و با توجه به تاریخ ، زمان اذان ها رو وارد برنامه می کنه و بعد برنامه راس ساعت تعیین شده صدا رو براتون پخش می کنه ، این نکته رو هم ذکر کنم که فایل صوتی رو پیوست نکردم شما خودتون مسیر فایل صوتی رو در کد تغییر بدید.
احتمالا میشه این کار رو بهتر از این هم پیاده کرد ولی من تو این هوای شرجی بیشتر از این طاقت ندارم پشت سیستم بشینم و در موردش فکر کنم...شما نمونه رو ببینید و با توجه به نیازتون بهینه سازیش کنید.

عارف

پیوست ها

• azan.rar
    1.2 کیلوبایت · بازدیدها: 77
نمونه پروژه تان ايراد دارد و اوقات شرعي را نمايش داده نميشود . لطفا فايل text را نيز پيوست كنيد .

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
لطفا راهنمایی کنید که اولا چطوری اوقات شرعی رو برای نرم افزار تعریف کنم؟ (اصولی ترین راه)

دوست عزيز
تعيين اوقات شرعي رو اگه بخوايد بر اساس طول و عرض جغرافيايي بدست بياريد بسيار پيچيده‌تر از اون چيزي هست كه فكر ميكنيد كه تلاش تو اين زمينه بعضا با اشتباهات زيادي هم همراه خواهد بود. بهترين مرجع براي بدست آوردن اوقات شرعي موسسه ژئوفيزيك دانشگاه تهران هست كه ميتونيد اطلاعات موردنظرتون رو از اونجا دانلود كنيد. بعد اين اوقات رو تو يك ديتابيس بريزيد و متناسب با روز موردنظر اوقات شرعي اون روز بدست بياريد و اذانتون رو پخش كنيد.

سوال : چگونه ميتوان اطلاعاتي مثل اوقات شرعي را از يك فايل txt كه هريك با كاراكتر # از هم جدا شده اند را بصورت جداگانه فراخواني كرد و بترتيب درون كادرهاي متني بيلدر نمايش داد ؟ لطفا اسكريپت مربوطه ارائه دهيد .

كاربر گرامي Aref_Alikhani ميشه مشكلي كه در تايپكهاي قبل ذكر كرده ام را پاسخ دهيد ؟ با تشكر

Aref_Alikhani

Well-Known Member
سلام
ببینید دوست من ،مثال بنده ایرادی نداره بلکه ایراد از دقت توجه شماست!!
من گفتم فایل txt رو امبد کردم...یعنی اگه شما حین اجرای برنامه به پوشه MMBPlayer که در پوشه temp ویندوز واقع شده سری بزنید می تونید فایل database رو ببینید.
و دلیل اینکه چرا چیزی رو نمایش نمیده برای اینه که من فقط اطلاعات مربوط به 2 روز رو در فایل دیتابیس قرار دادم... .
این از جواب پست اول شما.
اما پست دوم...
طبق این چیزی که شما نوشتی یعنی احتمالاً تونستی به فایل دیتابیس دست پیدا کنی!!چون من هم دقیقا از همین روش برای ذخیره و فراخوانی اطلاعات استفاده کردم...خب اگه این طور باشه همون اسکریپت هایی که نوشتم رو مطالعه کنید باید مشکلتون حل شده باشه؟!! اگه نشد بگید کجاش مشکل دارید تا بنده یا دیگر دوستان راهنماییتون کنیم...

كاربر گرامي Aref_Alikhani :

باسلام و تشكر از پاسخگوئي جنابعالي

من يك فايل text بعنوان بانك اطلاعاتي اوقات شرعي دارم كه هر خط آن بترتيب شامل : شماره روز ، شماره ماه ، اذان صبح ، طلوع آفتاب ، اذان ظهر ، غروب آفتاب ، اذان مغرب و نيمه شب شرعي است . بصورت زير :
1#1#4:37#6:00#13:11#20:15#20:45#23:15
براي فايلي با محتويات مشابه فوق چگونه ميتوان كدنويسي نمود ؟

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
من قبلا یه نمونه اوقات شرعی درست کردم و در انجمن قرار دادم نمیدونم کدوم تاپیک بود پیدا کنم براتون قرار میدم خودتون هم سرچ کنید پیدا میکنید

از شما تشكر ميكنم . ولي درخواست من ساخت آن با ديتابيس text ميباشد . اگر ميتوانيد يك مثال براي فرمت فوق بياوريد .

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
كاربر گرامي Aref_Alikhani :

باسلام و تشكر از پاسخگوئي جنابعالي

من يك فايل text بعنوان بانك اطلاعاتي اوقات شرعي دارم كه هر خط آن بترتيب شامل : شماره روز ، شماره ماه ، اذان صبح ، طلوع آفتاب ، اذان ظهر ، غروب آفتاب ، اذان مغرب و نيمه شب شرعي است . بصورت زير :
1#1#4:37#6:00#13:11#20:15#20:45#23:15
براي فايلي با محتويات مشابه فوق چگونه ميتوان كدنويسي نمود ؟

دوست عزيز
با همون كدي كه جناب MahmoodM30 تو پست‌هاي قبلي گفتن ميتونيد مقادير هر سطر رو بخونيد و تو يك متغير آرايه‌اي بريزيد

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
کد:
[COLOR=#009000]**// Text file Path[/COLOR] 
TextPath$ = [COLOR=#800000]'<Embedded>\Database.txt'[/COLOR] 
[COLOR=#009000]**// Number of Lines in the Text File[/COLOR] 
NumOfLines = [COLOR=#000090][B]NOL[/B][/COLOR](TextPath$) 
[COLOR=#0000FF]For[/COLOR] Line=[COLOR=#ff0000]1[/COLOR] [COLOR=#0000FF]To[/COLOR] NumOfLines 
  [COLOR=#009000]**// Line Format: 1#1#4:37#6:00#13:11#20:15#20:45#23:15[/COLOR] 
  [COLOR=#009000]**// Here we retrieve each line, one by one, and add a '#' to the end[/COLOR] 
  Line$ = [COLOR=#000090][B]StrFromFile[/B][/COLOR](TextPath$,Line,[COLOR=#ff0000]1[/COLOR]) + [COLOR=#800000]'#'[/COLOR] 
  Day$[Line]          = [COLOR=#000090][B]GetArrayItem[/B][/COLOR](Line$,#,[COLOR=#ff0000]1[/COLOR]) 
  Month$[Line]        = [COLOR=#000090][B]GetArrayItem[/B][/COLOR](Line$,#,[COLOR=#ff0000]2[/COLOR]) 
  Azan_Sobh$[Line]    = [COLOR=#000090][B]GetArrayItem[/B][/COLOR](Line$,#,[COLOR=#ff0000]3[/COLOR]) 
  Sunrise$[Line]      = [COLOR=#000090][B]GetArrayItem[/B][/COLOR](Line$,#,[COLOR=#ff0000]4[/COLOR]) 
  Azan_Zohr$[Line]    = [COLOR=#000090][B]GetArrayItem[/B][/COLOR](Line$,#,[COLOR=#ff0000]5[/COLOR]) 
  Sunset$[Line]       = [COLOR=#000090][B]GetArrayItem[/B][/COLOR](Line$,#,[COLOR=#ff0000]6[/COLOR]) 
  Azan_Maghreb$[Line] = [COLOR=#000090][B]GetArrayItem[/B][/COLOR](Line$,#,[COLOR=#ff0000]7[/COLOR]) 
  Nimeshab$[Line]     = [COLOR=#000090][B]GetArrayItem[/B][/COLOR](Line$,#,[COLOR=#ff0000]8[/COLOR]) 
[COLOR=#0000FF]Next[/COLOR] Line 

[COLOR=#009000]**// for instance, you can access the "Azan_Zohr$" of Line "2", this way:[/COLOR] 
[COLOR=#000090][B]Message[/B][/COLOR]("Azan_Zohr$[[COLOR=#ff0000]2[/COLOR]]","")

ضمن تشكر از پاسخ شما

ميشه بگيد چگونه ميتونم اوقات شرعي هر روز را درون input text نمايش دهم و همچنين اذان اون روز را پخش كنم ؟

nevercom

قبل از هرچیز ازتون تقاضا می کنم مباحث رو تفکیک کنید، اگر سوال در مورد پخش موزیک هست، اوقات شرعی رو در یک تاپیک دیگه دنبال کنید
الان تاپیک چگونگي ساخت پروژه يادآور زمان هم همچین وضعیتی رو داره، که باعث سردرگمی میشه.

پیشنهاد میکنم قبل از هرچیز کتاب جامع MMB رو مطالعه کنید (لینکش در انجمن هست)، شما الان تو این کد برای هرکدوم از رویداد ها یک متغیر دارید که میتونید نمایشش بدید، و نمایش یک متن در شئ Text یا EditBox یکی از ابتدایی ترین چیزهایی هست که باید بلد باشید
برای اینکار از دستور LoadText استفاده میشه.

ضمن اینکه نباید از (دقیقاً)همین کدی که نوشتم استفاده کنید، این کد برای تشریح مفهوم هست، یعنی باید از روشی که در این کد استفاده شده بهره ببرید و کد موردنیاز خودتون رو بنویسید
اگر می بینید براتون گیج کننده هست، اول کتاب فارسی رو که عرض کردم مطالعه کنید و بعد ساخت پروژه رو ادامه بدید، چون در این شرایط راهنمایی کردن خیلی سخت میشهو تا با مفاهیم آشنا نباشید نمیشه کمک چندانی بهتون کرد.

دو سوال :
1- آيا ميتوان از طريق دستور LoadText و استفاده از نام آرايه هاي فوق ، اطلاعات را بر روي InputText نمايش داد ؟ اگر جواب مثبت است ، لطفا كد آنرا بنويسيد .
2- كدي كه با آن ميشود با رسيدن به زمان مقرر (اذان ها: صبح ، ظهر و مغرب ) ، پيغامي در پائين و سمت راست پنجره مشابه كادر پيغامهاي اخطار ويندوز نمايش داده شود ؟

با تشكر از توجه دوستان

nevercom

کد:
LoadText("Text1","Azan_Sobh$[1]")
با این کد محتویات این متغیر در شئ Text1 نمایش داده میشه.

2- كدي كه با آن ميشود با رسيدن به زمان مقرر (اذان ها: صبح ، ظهر و مغرب ) ، پيغامي در پائين و سمت راست پنجره مشابه كادر پيغامهاي اخطار ويندوز نمايش داده شود ؟
اگر برنامه ی شما همیشه در حال اجرا باشه، می تونید یه اسکریپت بسازید و اسکریپت تایمر مثلاً هر 1 دقیقه اجراش کنید، در اون هم زمان جاری سیستم رو بگیرید (CBK_Hour - CBK_Minute - ....) و چک کنید آیا با زمانی که در آرایه ذخیره شده برابر هست یا نه، زمانی که این شرط برقرار شد، یک کار خاص انجام بده (مثلاً اذان رو پخش کنه)

برای نمایش چیزی که فرمودید، از پلاگین ToolTip استفاده کنید.

در مورد دوسوال بالا ، چگونه ميتوان كدي نوشت كه كار مقايسه هر يك از آرايه ها را در هر روز انجام دهد و اگر زمان و ساعت برابر با آن آرايه شد ، آنوقت اذان پخش شود ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا