پخش فایل‌های دي‌وي‌دي در ویندوز ۸ پشتیبانی نمی شود

simo120

Active Member
- اسان نیوز- شرکت مایکروسافت قصد دارد برای کاهش قیمت سیستم عامل ویندوز 8 ، قابلیت پخش دی وی دی را از نرم‌افزار ویندوز مدیا پلیر خود حذف کند.
در نتیجه این تصمیم مایکروسافت، کاربران ویندوز 8 ناچار خواهند بود برای پخش فایل‌های دی وی دی خود نرم‌افزارهایی مثل ویندوز مدیا سنتر را خریداری کنند.
به گزارش وب سایت pcmag شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته است همچنان نرم‌افزار مدیا پلیر را در نسخه جدید سیستم عامل خود نگه دارد، اما کاربران نخواهند توانست از آن برای پخش فایل‌های دی وی دی خود استفاده کنند.
براساس این گزارش، مایکروسافت قصد دارد با حذف قابلیت پخش فایل‌های دی وی دی از ویندوز 8 قیمت آن را کاهش دهد، چرا که پخش این فایل‌ها بر روی رایانه‌های شخصی نیازمند مجموعه‌ای از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای رمزگشای خاصی است که استفاده از آنها مستلزم پرداخت حق ثبت ویژه‌ای به شرکت‌های دارنده و صاحب امتیاز است. این پرداخت‌ها نیز به نوبه خود قیمت ویندوز 8 را افزایش می‌دهد. اما مایکروسافت حالا تصمیم گرفته است با حذف این قابلیت قیمت نهایی سیستم عامل جدید خود را کاهش دهد.
برناردو کالداس، یکی از اعضای گروه تجاری ویندوز درباره این تصمیم مایکروسافت گفته است: رشد فزاینده ویدئو و فیلم‌های آنلاین باعث می‌شود مایکروسافت با خیال راحت قابلیت پخش دی وی دی در ویندوز 8 را حذف کند.
با این حال کاربرانی که بخواهند فایل‌های دی وی دی را از طریق ویندوز 8 تماشا کنند، می‌توانند نرم‌افزار مدیا سنتر مایکروسافت و یا نرم‌افزارهای مشابه را از شرکت‌های دیگر خریداری کنند.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا