پاک کردن رنگ از روی شابلون چاپ سیلک اسکرین

b.saeed65

New Member
سلام به همه دوستان
من از رنگ pvc و اپوکسی برای چاپ سیلک استفاده میکنم مشکل اینجاست که بعد از اتمام کار میخوام رنگ رو از روی شابلون پاک کنم و شابلون رو برای چاپ بعدی نگه دارم اما یاد ندارم رنگ رو پاک کنم میام با پشم شیشه رو میزنم داخل ریتارد و با اون شروع میکنم به پاک کردن شابلون که خود شابلون هم پاک میشه نمیدونم باید چیکار کنم
ممنون میشم روش اصولی پاک کردن رنگ pvc از روی شابلون را به من یاد بدهید.

از سخت کننده هم در ساخت شابلون استفاده نمیکنم توی یک سایت خوندم که سخت کننده برای رنگ pvc کاربردی نداره

آخرین ویرایش:

b.saeed65

New Member
امار مشاهده خوب میره بالا اما جواب هیج:shock:
ای کاش دوستانی که یاد دارن بیان و راهنمایی کنن این کار برام خیلی مهمه
لطف کنید راهنمائیم کنید ممنون میشم

Ashk4030

New Member
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم.من برای چاپ مدار الکترونیکی میخوام از چاپ سیلک استفاده کنم ولی چون رنگ خاص و گرون قیمتی داره تصمیم گرفتم فعلا با رنگ pvc تمرین کنم. ولی مشکل منم همینه میخوام طرح رو نگه دارم ولی رنگ رو پاک کنم. متاسفانه خود طرح هم پاک میشه.اساتید چکار میکنند که طرح ثابت میمونه و هیچ بلایی سرش نمیاد. اگر پنبه آغشته به سخت کننده در پس از ظهور به دو طرف شابلون بزنیم تاثیری داره؟؟

mm70ss

New Member
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم.من برای چاپ مدار الکترونیکی میخوام از چاپ سیلک استفاده کنم ولی چون رنگ خاص و گرون قیمتی داره تصمیم گرفتم فعلا با رنگ pvc تمرین کنم. ولی مشکل منم همینه میخوام طرح رو نگه دارم ولی رنگ رو پاک کنم. متاسفانه خود طرح هم پاک میشه.اساتید چکار میکنند که طرح ثابت میمونه و هیچ بلایی سرش نمیاد. اگر پنبه آغشته به سخت کننده در پس از ظهور به دو طرف شابلون بزنیم تاثیری داره؟؟
برای پاک کردن رنگ از روی شابلون فقط از موادی به اسم ریتاردر میشه استفاده کرد
هر حلال دیگه ای لاک روی شابلون رو پاک میکنه

جدیدترین ارسال ها

بالا