پاک شدن 300 گیگ اطلاعات (آیا برمیگرده)

hamid

Well-Known Member
سلام
اطلاعات چند سال کارام از رو هاردم پاک شد
من یه هارد اکسترنال گرفتم تمام اطلاعاتم رو ریختم روی اون بعد امدم پارتیشن بندی کردم هواسم نبود هارد رو جدا کنم اشتباهی درایو اونم پاک کردم تمامی اطلاعاتم پاک شد
تورو خدا آیا میشه برشون گردوند؟ نرم افزاری چیزی وجود داره؟:cry::cry::sad::sad:

khoushechin

Well-Known Member
بله همش برمیگرده به شرط این که چیزی بعد از پارتیشن بندی روی اون نریخته باشید!

khoushechin

Well-Known Member
میتونید از نرم افزار icare data recovery
استفاده کنید که حجم خیلی کمی هم داره@

unknown_i3oy

Well-Known Member
نرم افزار که زیاده دوست عزیز
ولی من فکر میکنم اگر اطلاعاتتون خیلی برایتون ارزش داره حتماً اون رو پیش نمایندگی برده و از اونها بخواین تا براتون Recovery کنن
این طوری 100% اطلاعات هاردتون بر میگرده
ولی هزینه داره
به نظر من ارزشش رو داره

hamid

Well-Known Member
من هنوز چیزی روش نریختم همون یه بار فقط پاک شده در ضمن من فرمت نکردم پارتیشن رو پاک کردم
ممنون میشم نرم افزاری ککه واقعا جواب داده براتون بدید
ممنون

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
من همین مشکل رو داشتم، با Ontrack Easy Recovery اطلاعات رو بازیابی کردم، درصد خیلی بالایی از اطلاعاتم برگشت.

میتونسد اول با این نرم افزارها تست کنید، درنهایت اگر جواب نگرفتید (که به احتمال زیاد جواب میگیرید) میتونید به مراکزی که بصورت تخصصی اینکار رو انجام میدن مراجعه کنید

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
نرم افزار پیشنهادی من EASEUS Data Recovery , چون یک مدت پیش این مشکل توی شرکت کامپیوتری دوستانم اتفاق افتاده بود اکثر برنامه های موجود رو تست کردن بی فایده بود تا با این نرم افزار 95% اطلاعات رو بازیابی کردم , که دوتا از مزیت های عالیش :
- بعد از Recovery همه لیست همه اون اطلاعات Recovery شده رو توی لیست خودش نگه میداره تا در صورتی که وقت بازیابی رو نداشتین بتونید بعدا که نیاز داشتین سریعا به اون لیست دسترسی داشته باشین و نیاز به بررسی مجدد و لیست کردن نباشه.
- چندین لیست از اطلاعات شما رو به صورت جداگانه که البته تمامی لیست ها یکسان هستن درست میکنه فقط با این تفاوت که اگه یکی از اطلاعاتتون به صورت ناقص بازیابی شده بود به شما احتمال بیشتر رو بده تا شاید بتونید فایل سالم رو از لیستهای دیگر پیدا و بازیابی کنید.

موفق باشید.
به امید اینکه تمامی فایلهاتون بازیابی بشه.

hamid

Well-Known Member
میتونید از نرم افزار icare data recovery
استفاده کنید که حجم خیلی کمی هم داره
الان ساعت 5:15 هستش با نرم افزار iCare Format Recovery دارم ریکاوری میکنم تا حالا 4 ساعت گذشته هنوز 2 ساعت دیگه زمان زده
تقریبا میشه بگی 7-8 ساعت زمان میبره
تا ببینم چی میشه امیدوارم برگردونه همه چیزارو
راستی وقتی ریکاوری تموم شد اطلاعات رو بازیافت میکنه؟ اخه تو این 5 ساعت هنوز چیزی نداده
یه سوال دیگه من داشتم پارتیشن بندی میکردمفضای هاردم پرتی داشت 500 هست هاردم ولی الان نزیک 50-60 گیگش نیست
حدود 20-30 گیگم از هارد اکسترنال نیست

پیوست ها

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    9.8 کیلوبایت · بازدیدها: 5

Cisco

مدیر انجمن
من هم یک بار چنین مشکلی برام پیش اومد و تمام اطلاعاتم پاک شد. یک شرکتی یکی از دوستان معرفی کرد و یک روزه برام همش رو باز گردوند.
به نظرم خودت اصلا هم چین کاری نکن .
موفق باشید.

nevercom

وقتی شما میاید ریکاوری میکنید اطلاعات از دست نمیره، یعنی اگه این عملیات رو انجام دادید و مقداریش بر نگشت، بازم اون شرکت ها میتونن ریکاوری کنن براتون....

خب برنامه اول میاد و پارتیشن قبلی رو شناسایی میکنه و سعی میکنه فایل ها رو پیدا کنه، بعد یه اسم فایل ها و پوشه ها رو به شما میده، وقتی انتخابشون کردید عملیات بازیافت ها فایل ها انجام میشه، البته ممکنه نرم افزارهای مختلف با هم تفاوت داشته باشن.
یه سوال دیگه من داشتم پارتیشن بندی میکردمفضای هاردم پرتی داشت 500 هست هاردم ولی الان نزیک 50-60 گیگش نیست
حدود 20-30 گیگم از هارد اکسترنال نیست
اگر منظورتون اینه که هارد 500 دقیقاً 500 گیگا بایت فضا نداره، هیچ مشکلی وجود نداره
درواقع این بخاطر مبنای محاسباتی مورد استفاده هست، میدونید که هر بایت 8 بیت هست و هر کیلوبایت 1024 بایت (2 به توان 10)
اما سیستم محاسباتی مگا و گیگا و ... بر مبنای ده هست، یعنی 10 به توان 3 و 10 به توان 4 و...

درواقع سیستم عامل هر گیگا بایت رو معادل 1024 مگابایت میدونه که درست هست، و تولید کنندگان هر گیگابایت رو معادل 1000 مگابایت میدونن (که باز هم درست هست)

یعنی هارد 500 شما از نظر ویندوز 488 گیگابایت فضا داره (این یک مبنای مورد قبول و استاندارد هست)

hamid

Well-Known Member
الان تموم شد باورم نمیشه همه پوشه هارو برگردوند نرم افزار فوق العاده قویی هستش
باورتون نمیشه چقد خوشحالم الان زده 3.5 ساعت ذخیره امیدوارم کامل پیدا کرده باشه
بازم ممنون از همه دوستان:rose:

pba.max

Member
میشه گفت Active File Recovery هم عالیه...
.
اگه چیزی روش نریزی بعد از پاک شدن 100% بر میگردونه. زیاد باهاش کار کردم دست رد به سینم نزده تا حالا.

hamid

Well-Known Member
تا الا که هنوز نصفه هم ذخیره نشده تمام فالارو برگردونده باید بزارم تا 2 ساعت دیگه ذخیرش تموم شه ببینم بصورت کامل برمیگردونه یا نه ولی فکر کنم 100% برگردونه چون تمام پوشه هام رو تو خود نرم افزار نشون داد

hamid

Well-Known Member
الان دیگه تموم شد ذخیره سازی تمام فایلارو برگردوند ولی یه مشکلی هستش تمام فایلای جدیدی که ریخته بودم رو باز نمیکنه
حالا چه عکس، فیلم، فرمت rar ، pdf و ...
چیکار کنم؟

nevercom

من با Ontrack Easy Recovery که کار کردم، فایل هایی رو که برگردوند همه سالم بودن، اما نام بعضی پوشه ها رو تشخیص نداده بود (مثلاً فولدر Music رو در چند فولدر با نام های DIR3 - DIR2... نشون میداد)

hamid

Well-Known Member
خوب یعنی من الان با این نرم افزاری که شما گفتید دوباره ریکاوری کنم؟
اون فایلایی که پیدا شده رو کاری بهشون نداشته باشم؟
چقد طول میکشه با این نرم افزار تقریبا 6 ساعت ریکاوری شد 2ساعتم سیو کرد

nevercom

بستگی به خودتون داره، من فقط تجربه م رو بیان کردم.

ضمناً تا جایی که خاطرم هست زمانش در این حد نبود، هارد من 500 بود ولی مطمئنم که 6 ساعت طول نکشید (حدوداً 250 گیگا بایت اطلاعات داخلش بود)

جدیدترین ارسال ها

بالا