پاسخ چین به گوگل: ما هم قربانی حملات اینترنتی هستیم

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


با اوجگیری مشاجره مسئولان دولت چین و شرکت گوگل درباره حملات اینترنتی به این سایت چین با رد هر گونه اتهام مبنی بر چنین اقداماتی اعلام کرد این کشور خود قربانی حمله‌های اینترنتی است.


به گزارش مهربه نقل از PNA، دولت چین روز پنجشنبه 14 ژوئن در بیانیه خود درباره اتهام هک کردن گوگل، ضمن رد این اتهام و نیز هر گونه هک کردن سایت‌های اینترنتی اعلام کرد که خودش نیز قربانی این اقدام است.


گوگل روز سه‌شنبه اعلام کرد که این شرکت و 20 شرکت دیگر در چین، ماه گذشته آماج "حملات بسیار شدید اینترنتی" بوده‌اند.


مسئولان شرکت گوگل در این باره گفته‌اند: هدف از این حملات اینترنتی دستیابی به ایمیل‌های فعالان چینی حقوق بشر خارج از این کشور بوده است.


روزنامه انگلیسی گاردین هم در مطلبی یادآور شده که "چین در واکنش به درخواست آمریکا پاسخ این اتهام را داده و اعلام کرده چین به شدت مخالف هک کردن سایتهای اینترنتی است".


این روزنامه از زبان یکی از مسئولان گوگل نوشته است:وقتی گوگل متوجه شد که دولت چین باهدف کنترل سیاسی از فناوریهای گوگل استفاده می‌کند دیگر اهمیتی به سانسور در این کشور نمی‌دهد.


جانشین بخش توسعه شرکت گوگل روز چهارشنبه هفته جاری در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی cnn با اشاره به اینکه هکرهای اینترنتی به اهداف خود دست نیافته‌اند اعلام کرد: گوگل از این پس اهمیتی به سانسور سایت این شرکت در چین نخواهد داد.


دیوید درامند همچنین گفت: ما علاوه بر اینکه از این پس اهمیتی به سانسورها نمی‌دهیم حتی احتمال دارد نمایندگیهای خودمان را در چین تعطیل کنیم.


شرکت گوگلدر سال 2006 شعب خود را در چین گشود و در واکنش به درخواست دولت چین آمادگی خود را برای سانسور برخی مطالب و موارد خاصی که این دولت مشخص کرده بود اعلام کرد که این اقدام مخالفتهای بسیاری را در پی داشت.
منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا