بی بی کد پارک فرهنگ تهران

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
سلام به همه ،این اولین پست منه
این پایان نامه معماری خودمه با موضوع پارک فرهنگ تهران، خوشحال میشم نظراتتون رو بشنوم

*** توضیحات بیشتر و رندر ها با کیفیت بالاتر در پست 10 صفحه 1 ***

پیوست ها

• Park (1).jpg
    Park (1).jpg
    137.8 کیلوبایت · بازدیدها: 294
  • Park (2).jpg
    Park (2).jpg
    152.5 کیلوبایت · بازدیدها: 240
  • Park (3).jpg
    Park (3).jpg
    111.8 کیلوبایت · بازدیدها: 246
  • Park (4).jpg
    Park (4).jpg
    266.1 کیلوبایت · بازدیدها: 270
  • park.jpg
    park.jpg
    151.1 کیلوبایت · بازدیدها: 199
آخرین ویرایش:

sallarmelli

Active Member
کارتون از لحاظ رندر که حرف نداره خیلی عالیه
بیشتر اینجا حضور پیدا کنید خوشحال می شیم و از دیدن کارهاتون لذت می بریم

چیزی که من رو نگران کرده از لحاظ اجرایی و استاتیک سازه ای کمی در مورد پروژه تون توضیح می دین ؟
باز هم تاکید می کنم بیشتر اینجا سر بزنید

آخرین ویرایش:

(Hamid)

Well-Known Member
رندرها فوق العاده زیباست... رو پایان نامه معمولا کلی وقت میزارن... یه وقتی هم واسه پست زدن تو اینجا میذاشتی دوست عزیز... راجبه طرح. مبانی نظری یه توضیحه مختصر ارائه بدین لطفا :rose:

براوو
پرزانته کارت که فوق العاده شده و واقعا عالی و مشخص خیلی روش کار کردی لایتینگ خیلی قوی شده متریال سازی فضای سبز و حالت رندومایز بودنش خیلی خوبه متریال آلومینیوم منعطف یکم نیاز به گلاسینتز بیشتری داشت نورو بیشتر پخش می کرد
ویو bird خیلی خوب به تصویر کشیدی اصلا حرف نداره
پارامتریک دیزاین و فرم سیال پروژه به شدت زیبا وفریبنده شده :green: خیلی هم عامه پسنده توپولوژیک بودن خطوط ارتباطی هارمونی و ریتم خاصی و جالبی به کارت بخشیده همچنین به ارگانیک شدن پروژه و همچین ذهنیت و دید انتزاعی و بصری خوبی در بیننده داره
:paint:
این رویکرد غیر خطی رو بهتر با کد ترسیم کنی چون ابزار پارامتریک دیزاین رو تو ورژن 2013 داره الگوریتم های خوبی واسه مدلینگ داره
نامبر 1 :rose:

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
حیف نیست کار به این شکیلی و ظریفی این تصاویر کوچیک رو اینجا گذاشتی !؟

خیلی عالی روی فضای سبز و محیط سازیت کار کردی . ایشالا که اجرا هم بشه :rose:

تصاویر بزرگتر بذار تا لذت بیشتری از دیدن اینهمه جرئیات ببریم .:rose:

موفق باشی:rose:

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
از پست ها و نظراتون واقعا منونم

کارتون از لحاظ رندر که حرف نداره خیلی عالیه
بیشتر اینجا حضور پیدا کنید خوشحال می شیم و از دیدن کارهاتون لذت می بریم

چیزی که من رو نگران کرده از لحاظ اجرایی و استاتیک سازه ای کمی در مورد پروژه تون توضیح می دین ؟
باز هم تاکید می کنم بیشتر اینجا سر بزنید

چشم از این به بعد بیشتر سر میزنم، راستش پروژم بیشتر به طراحی کلیت یه پارک فرهنگ "cultural park" پرداخته ، و زیاد به سازه و جزئیات توجه نداشته البته تو دفاعم هم یکی از استادا از سازش ایراد میگرفت:-?

رندرها فوق العاده زیباست... رو پایان نامه معمولا کلی وقت میزارن... یه وقتی هم واسه پست زدن تو اینجا میذاشتی دوست عزیز... راجبه طرح. مبانی نظری یه توضیحه مختصر ارائه بدین لطفا :rose:
راستش ایده اصلی طرحم تلطیف فضای شهری و ایجاد فرم های غیر معمول برای جذب ادمای خسته شهری به اونجاست "زندگی شهری امروز به رغم پیشترفت های صنعتی که در راستای ایجاد آرامش برای مردم امروزی به وجود آمده اند، هرچه بیشتر بشر را از طبیعت و تمام عناصر طبیعی و در نتیجه از آرامش دور میکند. به گونه ای که فضا های متراکم ، پر تشنج و یک نواخت شهری باعث میشود تمام مردمی که مجبور به زندگی در کلان شهر ها هستند در اولین فرصت و در روزهای تعطیل به طبیعت بکـر پناه ببرند . از این رو میتوان از پارک ها و فضاهای سبز ایجاد شده در شهر به عنوان پناه گاه های موقتی برای مردم این شهر ها یاد کرد. پارک فرهنگی محلی برای ایجاد ارتباط بین فضای شهری تهران و فضاهای طبیعی خلق شده است و پناه گاهیست برای تفریح و آرامش افراد و پرداختن به فعالیت های فرهنگی مختلف در میان فضای متراکم شهری و همچنین ترکیب و تلطیف فضای شهری و ماشینی با طبیعت بکر خدادادی." بخشی از سروده های رساله ام

براوو
پرزانته کارت که فوق العاده شده و واقعا عالی و مشخص خیلی روش کار کردی لایتینگ خیلی قوی شده متریال سازی فضای سبز و حالت رندومایز بودنش خیلی خوبه متریال آلومینیوم منعطف یکم نیاز به گلاسینتز بیشتری داشت نورو بیشتر پخش می کرد
ویو bird خیلی خوب به تصویر کشیدی اصلا حرف نداره
پارامتریک دیزاین و فرم سیال پروژه به شدت زیبا وفریبنده شده :green: خیلی هم عامه پسنده توپولوژیک بودن خطوط ارتباطی هارمونی و ریتم خاصی و جالبی به کارت بخشیده همچنین به ارگانیک شدن پروژه و همچین ذهنیت و دید انتزاعی و بصری خوبی در بیننده داره
:paint:
این رویکرد غیر خطی رو بهتر با کد ترسیم کنی چون ابزار پارامتریک دیزاین رو تو ورژن 2013 داره الگوریتم های خوبی واسه مدلینگ داره
نامبر 1 :rose:
واقعا نظر لطفتونه، من از اولشم با این متریال آلمینیوم مشکل داشتم:wink: . در مورد ابزار پارامتریک دیزاین کد هم اطلاعی ندارم ولی حتما در موردش تحقیق میکنم. اگه سورسی بهم معرفی کنید ممنون میشم.

حیف نیست کار به این شکیلی و ظریفی این تصاویر کوچیک رو اینجا گذاشتی !؟
خیلی عالی روی فضای سبز و محیط سازیت کار کردی . ایشالا که اجرا هم بشه
تصاویر بزرگتر بذار تا لذت بیشتری از دیدن اینهمه جرئیات ببریم .
موفق باشی

سرعت اپلودم خیلی پایینه، ولی سعی ام رو میکنم (سخت بود ولی ممکن بود)

پیوست ها

• FullView Day.jpg
    FullView Day.jpg
    485.9 کیلوبایت · بازدیدها: 81
  • restaurant.jpg
    restaurant.jpg
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 95
  • Museum.jpg
    Museum.jpg
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 78
  • Gallery.jpg
    Gallery.jpg
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 66
  • FullView Night.jpg
    FullView Night.jpg
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 93
آخرین ویرایش:

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
کار قشنگی شده، چرا متریال خیابون(آسفالت) رو یکم تیره تر نگرفنی؟!
این گیاه رونده رو چطوری درست میکنی؟ کسی آموزشی از نحوه ی ساختش داره؟!

sallarmelli

Active Member
آقایون(بچه های گالری سه بعدی) یه جسارت بکنم ایشون ........
آقایون فکر کنم ایشون اولین کارش در گالری هست اگه اشتباه می کنم اصلاح کن
این همه همه تعریف کردند ولی چون اولین کارش بود کسی برای تاپ گالری پیشنهاد نداد لطفا دایره بسته ایجاد نکنید
پیشنهاد برای تاپ گالری
البته چندتا رندر گنده باید قبلش اینجا بذارین که جزییات کار درست دیده بشه
موفق باشیم

آخرین ویرایش:

T@rK@n

Member
با سلام...لطفا دوست عزیز راجب نحوه ساخت و رندر پروژه حتما توضیح مفصلی بذاری خیلی بچه های باشگا هو خوشحال میکنی ..مخصوصا نمای هلیکوپتریت..که دیگه حرف نداره....

در ضمن طراحی سایت و Landscape Design خیلی جالبه..اونم واسمون جراحی کن ببینیم ایدش چیه؟....
.خسته نباشی همیشه پاینده باشی

آخرین ویرایش:

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
کار قشنگی شده، چرا متریال خیابون(آسفالت) رو یکم تیره تر نگرفنی؟!
این گیاه رونده رو چطوری درست میکنی؟ کسی آموزشی از نحوه ی ساختش داره؟!

با یه نرم افزار ساده شبیه ساز پیچک به نام ivy generator 1.3 کار باهاش ساده است اگه پیدا نکردی بگو اپ کنم.

آقایون(بچه های گالری سه بعدی) یه جسارت بکنم ایشون ........
آقایون فکر کنم ایشون اولین کارش در گالری هست اگه اشتباه می کنم اصلاح کن
این همه همه تعریف کردند ولی چون اولین کارش بود کسی برای تاپ گالری پیشنهاد نداد لطفا دایره بسته ایجاد نکنید
پیشنهاد برای تاپ گالری
البته چندتا رندر گنده باید قبلش اینجا بذارین که جزییات کار درست دیده بشه
موفق باشیم

با تشکر از بچه های که هوای تازه واردا رو دارن:oops: ، توی پست 9 صفحه 1 با کیفیت بالاش رو هم آپلود کردم.
سرعت اپلودم خیلی پایینه، ولی سعی ام رو میکنم(سخت بود ولی ممکن بود)

max vray

کاربر VIP
سلام طرح و رندر خیلی خوب شده
رندر های روز خیلی خوب شده اما رندر های شب خیلی رنگ ابی رو کار نشسته.
رنگ چمن ه همه یک دست شده اگه متفاوت بود خیلی واقعی تر میشد.
بهتون خسته نباشید میگم.
موفق و پیروز باشید:rose:

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
با سلام...لطفا دوست عزیز راجب نحوه ساخت و رندر پروژه حتما توضیح مفصلی بذاری خیلی بچه های باشگا هو خوشحال میکنی ..مخصوصا نمای هلیکوپتریت..که دیگه حرف نداره....

در ضمن طراحی سایت و Landscape Design خیلی جالبه..اونم واسمون جراحی کن ببینیم ایدش چیه؟....
.خسته نباشی همیشه پاینده باشی

راستش جواب سوالات خیلی سخته ... :cry:
در مورد نحوه ساخت ، حجم هام رو بعد از اینکه اسکیس کلیشو زدم با Edit poly ساختم و ساخت هر کدومشون چند روزی طول کشید.
برای لنداسکیپ هم از پلاگین هایی مثل Dream scape و Groundviz استفاده کردم و البته یه عالمه هم از vray proxy و scater tools استفاده کردم.
و ایده طراحی سایتم هم حفظ بافت بکر طبیعی و درگیر کردن اون با بافت شهری بود.
(توی پست 9 صفحه یک بیشتر در مورد ایده توضیح دادم)

جدیدترین ارسال ها

بالا