يک اشکال

سلام من يک فايل اينجا پيوست کردم همونطور که ميبينيد وقتی که روی playکليک ميشه يک افکت ايجاد ميشه
ولی دوباره mouse ميره روی جايی کهplay بودش دوباره playظاهر ميشه ولی من ميخوام که ظاهر نشه چيکار بايد
بکنم لطفاً اگه کسی ميتونه يک راهنمايی کنه متشکرم

پیوست ها

• Movie002.rar
    1.4 کیلوبایت · بازدیدها: 10

shirini_forush

Well-Known Member
ظاهرا برای این که پنهان شه توی فریم 44 گفته بودید حذف شه و گفته بودید وقتی روش کلیک شد بره فریم 44.
برای همین وقتی میاد روش دوباره برمیگرده.
میتونید جای تکنیکی که اون بالا (که توضیح دادم) به کاربردید، توی onRelease (یا onPress) بگید:
کد:
play._visible = false;

(به جای):
کد:
play.gotoAndPlay(44);

اين کدی که شما گفتيد رو من گذاشتم وقتی که اون مربع zoomميشه اگه بريم رو جایplayديگه نميادش
ولی اگه دقت کرده باشيد قبل از ظاهر شدن playاگه بريم روی جايی که اين دکمهplayظاهر ميشه دوباره افکتی که به
playداده بودم دوباره اجرا ميشه در ضمن اين کدی که شما گفتيد رو من تو swish نديدم فقط اون کد رو تونستم paste کنم
فايل رو براتون پيوست کردم ملاحظه کنيد لطفاً متشکرم

پیوست ها

• Movie0003.rar
    1.5 کیلوبایت · بازدیدها: 7

shirini_forush

Well-Known Member
فکر کنم یه همچین چیزی میخواید.
من دقیقا همون کاری رو روی نمونه ی خودتون کردم که گفته بودم خودتون بکنید:

پیوست ها

• Safir.rar
    1.5 کیلوبایت · بازدیدها: 7
اگه دقت کرده باشيد وقتی سريع رویplayکليک ميکنيم هيچ اتفاقی نمی افته درضمن اون کدی که گفته بوديد رو من تو
swishنديدم
منظورم همون کدvisible

shirini_forush

Well-Known Member
کد:
_visible
یکی از خصوصیات اسپیریته. کاملش رو توی help میتونید ببینید. توصیه میکن از help سویش استفاده کنید.
بر خلاف خیلی برنامه ها help روانی داره. بخصوص تو بخش اسکریپت هاش.

در مورد سوال آخرتون هم اگر درست متوجه شده باشم کافیه برید تو اسپیریت happy_birth_day_wav و افکت اون + stop رو بیارید بزارید تو فریم 1.

سلام آقا سفير ميگم من يک فايل پيوست ميکنم هر چی ميخوام وقتی رویreplayکليک ميکنم اولاً اون محو بشه
همون کدvisibleروگذاشتم ولی عمل نکرد اگه ميشه يک راهنمايی کنيد لطفاً متشکرم

پیوست ها

• amir001.rar
    1.3 کیلوبایت · بازدیدها: 3

shirini_forush

Well-Known Member
من یه نمونه درست کردم. ایشالا مشکل حل شه.
کارای اضافی مثل فریم خالی زیاد و... کار رو خراب میکنه.
سعی کنید تو کارا ظرافت به کار ببرید. البته میدونم که این زمان میبره.

پیوست ها

• safir187.rar
    1.1 کیلوبایت · بازدیدها: 4
ميدونيد آقا سفير جون منظورم چی بود شما اگه اين فايلی که براتون پيوست کردم ملاحظه کنيد من همون کد

PHP:
  play._visible = false;

رو ميذارم برای replayکه بعد از کليک کردنش ديگه حالت لينک نياد ولی کار نميکنه ولی در صورتی که همين
کد رو برای playميذارم کار ميکنه چه جورياست؟

پیوست ها

• amir001.rar
    1.3 کیلوبایت · بازدیدها: 5

shirini_forush

Well-Known Member
ببخشید هانکوک جان.
انجمن سویش چراغ پست جدیدش روشن نبود من پستتون رو ندیدم.
در مورد سوالتون... به این کد توجه کنید:

PHP:
play._visible = false;
replay._visible = false;

برای هم شیء باید اسم خودش رو قبل از متد بذاری. مثلا برای play همونه که گذاشتید و من اینجا تو خط اول نوشتم.
ولی برای replay رو تو خط دوم نوشتم.
تو نمونه ای هم که گذاشته بودم فکر کنم اینو درست کرده بودم.
اگر کار یا سوال بود در خدمتم.

آقا سفير جون ممنون بازم از راهنمايتون حالا يک مشکل هست وقتی که روreplayکليک ميکنم محو ميشه ولی
بعد از اجرای فريم ديگه replayنمياد اينجا چيکار بايد کرد؟ متشکر من احتمال زياد جواب شما رو فردا ميخونم چون الان
ساعت اينجا 1 شب من هم فردا کارم بيدار موندم تا onlineبشيد جوابتون رو ببينم و امتحان کنم که اگه بازم مشکلی
بودش ازتون سوال کنم يک فايل هم براتون پيوست کردم لطفاً ببينيد قربان شما آقا سفير

پیوست ها

• amir001000.rar
    1.3 کیلوبایت · بازدیدها: 2

shirini_forush

Well-Known Member
برای این کار کافیه تو فریم آخر انیمیشن (داخل اسپریت انیمیشن) بگید که visible ه replay ترو (true) بشه.
من این کار رو تو نمنه ای که میزارم کردم.
+ فاصله های اضافی رو حذف کردم.
اینو دقت کنید که فاصله های اضافی و کلا هر کار اضافی و بی قائده و بی دلیلی میتونه یه مشکل براتون به وجود بیاره.

پیوست ها

• Safir187.rar
    1.3 کیلوبایت · بازدیدها: 5
آقا سفير جون متشکر از اينکه سوالهای من رو تو اين زمينه هم جواب داديد
فايل پيوستی تون رو ديدم فهميدم مشکل کجا بود متشکر
اين هم يک تشکر نا قابل از شما

ببخشيد آقا سفير جون ميگم تو همين فايلی که پيوست کرديد مثلاً من جای replayرو ميدونم
قبل از اينکه sceneاجرا بشه من سريع ميرم تو همون جا کليک ميکنم sceneدوباره اجرا ميشه به نظر شما
اين مشکل قابل حله متشکر

shirini_forush

Well-Known Member
بله.
شما جای اینکه تو فریم اول سکانس _visible ه replay رو false کنید با انیمیشن دادن بهش این کار رو کردید.
این کاری رو که گفتم بکنید حل میشه.
فقط تو release ه play هم باید بگی که visible ه replay رو true کنه. (به جای gotoAndPlay)

موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا