يه سوال تخصصي از اهل فن

rezamono

Member
با سلام
مدتي است كه ويندوز من كند شده طوري كه كارهاي معمولي رو هم به سختي انجام ميده من ميخام يه ويندوز ديگه نصب كنم (چون تا حالا نتونستم كاري كنم كه مجبور به نصب مجدد نشوم اگه كسي در اين مورد بتونه به من كمك كنه بسيار ممنونم )
مشكلي كه من دارم اينه كه اگه ويندوز رو عوض كنم نرم افزاري هايي كه تنظيماتشون كمي سخت است ويا تنظيماتي دارن كه تنظيم مجدد اونا وقت گير است از بين ميرن و من دوباره بايد براي اونا وقت بزام.
مثلا فاير فاكس داري پوشه بوك مارك است كه من در اون نام سايتهاي زيادي رو دسته بندي كردم و بسيار مرتب است اگه بخام ويندوز نصب كنمو مجددا فاير فاكس نصب كنم براي مرتب كردن اون بايد وقت زيادي رو صرف كنم ضمنا به غير ازاين نرم افزارهاي ديگه اي هم هست كه كارو چند برابر ميكنه.
لطفا اگه كسي ميتونه منو راهنماي كنه
يه سوال فني هم دارم اصلا چرا اين طوري ميشه من تمام برنامه هامو ان اينستال كردم با سيستم مكانيك تمام فايلهاي اضافه هارد رو از بين بردم انتي ويروس رو اپ ديت كردم و تمام هارد رو ويروس يابي كردم وهيچي پيدا نشدعمليات دفراگ رو انجام دادم اما با تمام اين اقدامات ويندوزم سريع نشد.
بسيار ممنوم

mojtaba_2006

Well-Known Member
اگر ویندوز بطور ناگهانی کند شده است احتمال ویروسی شدن زیاد است. در ضمن زیاد به انتي ويروس هم اعتماد نداشته باشید . اطلاعات برنامه ها در هنگام نصب آنها در رجیستری ویندوز ریخته می شود. بعضی برنامه ها حتی بعد از پاک شدن نیز اطلاعات خود را در رجیستری از بین نمی برند و این اطلاعات در رجیستری ویندوز انباشته می شود و سرعت کامپیوتر را پایین می آورد .(البته من پیشنهاد دستکاری رجیستری را نمی دهم ).
بعضی برنامه ها حتی فایلهای موقت خود را در هنگام بستن برنامه پاک نمی کنند ، این فایلها براحتی قابل شناسایی نیستند و در ویندوز انباشته می شوند.
فضای درایوی که ویندوز در آن است را زیاد کنید، در صورتیکه این فضا کم باشد ویندوز مرتبا باید در فکر آن باشد که کدام فایل موقت راحذف کند تا فایل موقت جدید را جایگزین کند و این کار سرعت کامپیوتر شما را میگیرد. کمی هم از جلوه های ویندوز (مخصوصا Xp ) را کم کنید تا سرعت بالاتر رود، مثل: سایه زیر منو ها، انیمیشن بزرگ و کوچک شدن پنجره ها و ...
اما لازم است بگویم تا ابد نمیتوانید ویندوز را سرحال نگهدارید. بالاخره باید آن را عوض کنید. برای مشکلتان هم راه حل های مخصوص به خود در نظر بگیرید . مثلا من فایل تنظیمات بعضی برنامه ها را پیدا می کنم و در درایو دیگری کپی می کنم تا بعد از نصب مجدد ویندوز آنها را در جای خودشان جایگزین بکنم.
برنامه هایی را که در ابتدای بالا آمدن ویندوز اجرا می شوند را کنترل کنید ، این برنامه ها نباید زیاد باشند و دست کم بعضی از آنها را بعد از اجرا ببندید .

mahamm1d

Member
آره کاملا درسته . بهترین کار افزایش درایو c هست . همونطور که دوستمون گفت میتونه مهمترین علتش رجیستری باشه .

Sunboy454

Active Member
box_system_en.jpg

TuneUp Utilities 2006 5.0.2331 ابزاری قدرتمند برای بهینه کردن سرعت و کارایی کامپیوتر

این برنامه یک ابزار قدرتمند و تقریبا همه کاره در جهت بالا بردن و بهینه کردن سرعت و همینطور کاراییه سیستم عامل هست و خودش شامل ابزارهای بسیاری از قبیل :

1 - کنترل عملکرد و سرعت ریجستری
2 - پاک کردن برنامه های نصب شده بر روی ویندوز و برنامه های اضافی که قابل Uninstall نیستند.
3 - کنترل کامل و مدیریت StartUp ویندوز شما
4 - نشان دادن مشخصات کامل سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر شما
5 - عوض کردن استایل و ظاهر ویندوز و فولدر ها و ایکونهای ویندوز شما
6 - ابزراهای پاک سازی ریجستری و هارد
7 - ابزار برای Improv و Optimize کردن ریجستری - رم و بوت سیستم عامل
8 - کنترل و مدیریت برنامه های در حال اجرا و ...
9 - ابزارهایی برای بازگرداندن ( Recovery ) اطلاعات از دست رفته شما
و بسیاری از ابزارهای کاربردی دیگه ...

Features

* NEW! Completely redesigned interface
* NEW! Corrects up to 400% more errors
* NEW! Configures and optimizes Mozilla Firefox
* NEW! Customize icons, the window style and the boot and welcome screens under Windows XP
* IMPROVED! Automatically scans your system for settings that might be slowing it down and corrects them
* IMPROVED! Lets you take control of the system start process
* Lets you control the look and feel of the Windows interface
* Deletes sensitive data permanently
* Removes unneeded ballast from your disks
* Defragments the Windows registry
* Restores accidentally deleted files
* Speeds up your Internet connection
* Frees up system memory (RAM)

دانلود :

Download or Official
کد:
www.pcseven.com

Cracker Company

WW1RJ-JPKHM-F7KXU-6MYX2-3647X-XYAK6

آخرین ویرایش:

rezamono

Member
از راهمنايي شما بسيار ممنونم اما همه اين كارهايي كه شما گفته بوديد من انجام داده ام اما بازهم موفق نشده ام اين يعني اينكه بايد ويندوز عوض كنم اصلا چرا نميشه ويندوز رو سالم نگاه داشت
ضمنا ويندوز من به مرور كند شده ايا ميتونم بگم كه مشكل از ويروس نبوده

rezamono

Member
دو باره ممنونم از توجه و راهنمايي خوب شما
اما سوال اصلي من اين بود اگه ويندوز رو عوض كنم نرم افزاري هايي كه تنظيماتشون كمي سخت است ويا تنظيماتي دارن كه تنظيم مجدد اونا وقت گير است از بين ميرن و من دوباره بايد براي اونا وقت بزام
اينو بايد چه كارشون كنم

amirhomayoun

Active Member
براي عموم نرم افزار ها يه راهكارهايي انديشيده شده!‌ (جمله رو حال كردين؟!)‌ مثلا در فايرفاكس برو به bookmarks بعد manage bookmarks بعد از منوي فايل export‌ اونجا ميتوني همه bookmark هاو به صورت يه فايل html ذخيره كني. بعد از نصب مجدد ويندوز و فايرفاكس، با استفاده از import ميتوني همه bookmark هاتو دقيقا به همين شكل الانت برگردوني. براي نرم افزارهاي ديگه هم اسمشونو بگو اگه بدونم بهت ميگم بايد چيكار كني تا تنظيمات رو حفظ كني.

blzbb

New Member
يه راه فهميدن كند شدن سيستم چك كردن برنامه هاي در حال اجراس
يعني شكا وارد task manager بشو بعد ببين كدام فضاي زيدي مصرف مي كنه و اينكه چقدر از cpu كار مي كشه
بعد اون برنامه هايي كه لازمشون نداري رو ميتوني از ليست startup سيستم برداري
به نظر خودم دومين چيزي كه باعث كند شدن سيستم اونم بطور ناگهاني مي شه جاسوسها ادور ها هستند
كه آنتيروسها همه spyware , adware‌ ها رو نمي شناسن براي همين بهتره از يك anti spy خوب استفاده كني
خود من در اكثر موارد كند شدن سيستم با همين كارا همه چيرو حل كردم
البته اگه موارد سخت افزاري رو در نظر نگيريم
يه پيشنهاد ديگه هم دارم اگه مي خواي عمر ويندوز رو كم كني از برنامه هاي مديريت سيستم استفاده كن
مثل system mechanic , TuneUp ,...
خصوصا ورژن جديد system mechanic يعني ورژن 6 كه خيلي بدتر از ورژن 5 هست و واقعا چيز گندي در اومده
موفق باشيد

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا