يك مشكل عجيب

payel

Member
با سلام

من يكشب چند ساعت با اينترنت كار كردم بدون هيچ مشكلي.
وفردا ويندوز بالا نيامد .ميخواستم نصب كنم درايوها شناخته نمي شد وfdisk هم نميشد
خلاصه هارد من روي هر مادربورد ديگر ي مشكلي نداردومن آن راfdisk كردم وويندوز هم نصب شدومادربورد هم روي هر هاردديگري جواب ميدهد اما اين دو باهم جواب نمي دهند ودرايوها را نمي شناسد وfdisk هم نمي شود.
من اين مشكل را چگونه رفع كنم :?: :?: :?: :?: :?: :cry:

Scorpio

Member
سلام
آقا من فكر ميكنم كه اشكال از Bios مادربوردت هست .
به نظر من يك بار اظلاعات Bios رو پاك كن ،‌اگه باز هم بالا نيامد بگين شايد من يا دوستان ديگه كمكت كنيم :wink: :wink:

موفق باشي

علي

R_chizari

Active Member
درود
اول اينكه نوشته ايد fdisk نميشود. چه پيغامي دريافت ميكنيد؟ دوم آيا هارد detect ميشود ؟ سوم آيا cmos مادربورد را set default كرده ايد ؟ اجالتا اين 2 كار را انجام دهيد . يكي cmos مادربورد را set default كنيد اگر مرتفع نشد جامپرهاي پشت هارد را جابجا كنيد.

شاد باشيد.

mahyar_nel

Active Member
اقا همين كه دوستان گفتن يه چيزيه
ولي بايد بدوني كه fdisk فقط fat32 رو مي شناسه :roll:

R_chizari

Active Member
دوست گرامي mahyar_nel
اگر از startup disk ويندوز 98 استفاده كنيد fat32 و اگر از startup disk داس استفاده كنيد fat16 را خواهيد داشت. ضمنا در همان startup disk ويندوز 98 اگر دقت كنيد سوالي مبني بر larg disk بودن همان ابتدا ميپرسد كه گزينه Y يعني fat16 را ديگر نميتوانيد بسازيد اما گزينه N يعني fat16 را نيز متوانيد بسازيد.

شاد باشيد

saadiagha

Member
خب لابد درايو شما NTFS هست و بايد از تو راه انداز XP بري درايو ها رو پاك كني چون DOS نميتونه NTFS رو بشناسه و بعد هم اگه خواستي ميتوني درايو ها رو FAT32 يا NTFS بزني

payel

Member
پايل

با تشكر از توضيحات دوستان
بعد از انجام كارهايي كه گفتيد با شما تمس مي گيرم اما
بايد بگم كه من براي صفر كردن هارد از نرم افزار QA+و LOW LEVEL FORMAT
هم استفاده كردم اما باز هم همون مشكل :cry:

payel

Member
R_chizari گفت:
درود
اول اينكه نوشته ايد fdisk نميشود. چه پيغامي دريافت ميكنيد؟ دوم آيا هارد detect ميشود ؟ سوم آيا cmos مادربورد را set default كرده ايد ؟ اجالتا اين 2 كار را انجام دهيد . يكي cmos مادربورد را set default كنيد اگر مرتفع نشد جامپرهاي پشت هارد را جابجا كنيد.

شاد باشيد.

سلام
اين دو كار انجام شد ولي نتيجه اي نداد
با تشكر

Scorpio

Member
سلام دوست عزيز
آقا شما اگه اين كارها رو كه دوستان گفتن كرده باشي اصولا بايد درست شده باشه !!!
ولي اگه مشكلت رو باز كني و درست منظورتونو بفهموني شايد بتونيم كمكت كنيم ....

علي

payel

Member
Scorpio گفت:
سلام دوست عزيز
آقا شما اگه اين كارها رو كه دوستان گفتن كرده باشي اصولا بايد درست شده باشه !!!
ولي اگه مشكلت رو باز كني و درست منظورتونو بفهموني شايد بتونيم كمكت كنيم ....

علي

سلام
عاقبت مجبور به تعویض هارد شدم با وجود اینکه هاردم سالم بود وروی هر سیستمی کار می کرد فقط با سیستم خودم مچ نمی شد :cry:
حتی آن را با نرم افزارهای خوبی صفر کردم تا اگر ویروسی مانده از بین برود صفر کردن هارد 8 ساعت طول کشید (برای هارد 80)اما باز هم بی نتیجه بود :cry:
با تشکر

جدیدترین ارسال ها

بالا