يك ليست كامل از تمام دستورات Dos

a Truth Seeking

Active Member
بابا دمت گرم ما سيستم عامل DOS رو هنوز كه هنوزه از خيلي نظرها دوست داريم و هنوزم تو خيلي چيزا كارمون بهش گيره.

siavash-tanha

Well-Known Member
منم هنوز از سيستم عامل داس استفاده ميكنم (تو بعضي از كارهام)

دستت درد نكنه

مخلصم

Mikhak

Active Member
مرسي عزيز من خيلي وقت بود دنبال يه همچين چيزي مي گشتم
-------------
سينا

Mikhak

Active Member
به نظر من داس قديميه ولي خيلي قدرتمنده يعني براي نفوذ به اكثر باگهاي ويندوز از همين داس استفاده مي كنن
-----
سينا

M

Mahmoodi

کاربر مهمان
آقا دستت درد نكنه
سيستم عامل داس تو ايران هنوز كارايي داره خيلي هم زياد

Zyklon X

Member
با سلام.
من خودم به شخصه نون نمك خورده همين Dos هستم. به نظر من دستورات Dos تو خيلي جاها بدرد مي خوره. حالا دارم توضيحاتشو كه درباره دستوراتش داده فارسي مي كن. به محظ اينكه تموم شد مي ذارمش اينجا تا ببينيد كه اين سيستم عامل قديمي چه كارايي هايي داره.

Zyklon X

houtanal

Member
داسي كه در ويندوز هاي سري NT مي بينيد نسخه شبيه سازي شده از داس 16 بيتي قديم به صورت 32 بيتي مي باشد.
در ضمن اگر ميخواهيد خط فرماني كار كنيد لينوكس انتخاب بهتريه!
براي نفوذ به باگ هاي وندوز هم از داس استفاده نمي شه اون اكسپلويت هايي كه مي بينيد برنامه هاي shell هستند كه به اصطلاح خط فرماني ناميده ميشوند.
اما چرا ياد گيري دستورات خط فرمان مهم است؟
براي استفاده از telnet-ssh-.....
در ويندوز 2000 سرور نميشد تمامي كارها رو با خط فرمان انجام داد اما اين مشكل در 2003 رفع شده.
دانستن فرامين خط فرمان كمك زيادي در نوشتن برنامه هاي ساده كاربردي كه گاهي نياز پيدا مي كنيد خواهد كرد.نمونه برناهم نويسي شل لينوكس يا تابع system در كمپايلر هاي ويندوزي.

lxl

Member
من خودم با داس شروع كردم . ولي به نظرم اصلا خوب نيست . اصلا به درد نميخوره . مسخره است . ولي هنوز توي بعضي اداره جات واسه اينكه درايو رو عوض كن مي زنن . \:C
ای بابا .

Zyklon X

Member
Mr lxl. نظرات شخصي شما واسه خود شما مهم هستش و اعتبار داره. اگه شما با دستورات Dos به طور كامل آشناييت داري و اين حرفو مي زني اونوقت حرف شما جاي بحث داره ولي اگه آشنايي كامل نداري و اين حرفو مي زني خيله مبتديانه فكر مي كني.
اي آقا.

Zyklon X

lxl

Member
چرا اينقدر سنگش رو به سينه ميزني . آشنايي كامل ندارم ولي چندين سال باهاش كار كردم (كامپيوتر قديمي من ويندوز 3.1 و داس داشت .) چي كار ميكنه كه توي يك محيط گرافيكي نمي توني بكني ؟ جز اينكه Boring ميشه .

mh33867

New Member
مبحث عالي بود

اقا واقعا دستتون درد نكنه واقعا كه عالي بودز

من هم فكر مي كنم كه اگر واقعا به سيستم عامل داس و دستورات اون آشنايي داشته باشي مي توني كارهاي بسيار جالبي انجام بدي حتي در ساخت فايل هاي اجرايي ويندوز هم ميشه از اين دستورات استفاده كرد

جدیدترین ارسال ها

بالا