يك سوال در مورد متن فارسي

poorkooshki

Member
با عرض سلام

آيا در كرل امكان paste كردن متن فارسي از ورد به كرل هست ياخير ؟

من چند بار امتحان كردم ولي موفق نشدم .

ممنون ميشم كمكم كنيد .

با تشكر

poorkooshki

Member
با سلام

اتفاقا كرل من هم ورژنش 12 هست .
ولي مشكلم اينه كه وقتي متن رو در كرل paste مي كنم ؛ يا اصلا هيچي رو paste نمي كنه يا بعضي مواقع هم كمي از متن رو Paste مي كنه .
اينم بگم كه كرل من از نظر فارسي نويسي به صورت مستقيم ( يعني در داخل كرل) هيچ مشكلي نداره و به راحتي متن رو تايپ مي كنه ولي مشكلش در paste كردن متنهايي است كه از بيرون مي خواد وارد بشه .

abbasi-m

New Member
شما مي توانيد از قسمت Edit از گزينه past spsial جهت وارد كردن متن استفاده كنيد
موفق باشيد

iman1981

Member
متنت بايد با يكي از فونتهايي كه يونيكد ساپورت مي كنند نوشته بشه

boof

Member
از paste specialدرمنويeditاستفاده کنيد شپش در پنجره اي که باز مي شود،textرا انتخاب کنيد

noavaran

New Member
با اجازه اساتيد :
شما ابتدا بايد متن مورد نظرتان را در برنامه word انتخاب كرده و كپي بگيريد.
سپس در notpad ويندوز آنرا paste كرده و مجددا همانجا انتخاب كرده و باز هم كپي كنيد.
سپس در كورل يك textbox باز كرده و paste كنيد.
البته من در ويندوز me و كورل 8 اين كار را انجام مي‌دهم و مشكلي هم ندارم ولي در مورد xp نمي‌دانم آيا انجام مي‌شود يا نه.

mohsen121

Member
تو ورژن12 هر كاري بخوايي مي توني كني ولي تو11 بايد ام اي شو داشته باشي

oracles

New Member
دوست عزيز سلام
در مورد مشكل شما من تجربه خوبي دارم چون من كارم با كورل و فونت فارسيه . اكثر فارسي سازها و فارسي نويس ها رو امتحان كردم ولي هيچكدوم بهتر از پروين (هامون سافت) بوده
كه با نصب فونت هاي فارسي به راحتي در تمام ورژن هاي كورل امكان استفاده شما از فونت فارسي رو ميده. و اگر دسترسي به پروين نداريد ميتوانيد از فونت لاله هم استفاده كنيد كه بايد اول در محيط لاله متن رو تايپ كرده و بعد با انتخاب ابزار تكست در كرل متن رو وارد كرل كنيد.
در ضمن اگر با فوت فارسي كار ميكنيد بايد سعي كنيد كه زبان ويندوزتون فارسي نباشه .

mra

New Member
ببين دوست عزيز
اولا توي همه ورژنها مي شه براحتي متن فارسي را به كارل منتقل كرد.
دوما اصلا لازم نيست از برنامه واسطه اي استفاده كنيم.
پيشنهاد مي كنم اگر متهاي زيادي داريد و كار اصلي شما در مورد متنها است از كارل 12 استفاده نكنيد و بهترين گزينه استفاده از كارل 11 هست. (خيلي مهم)
خوبَ حالا مراحل زير رو انجام بده و بعد از ديدن نتيجه زندگي كن ...
1- متن رو از ورد كپي بگير .
2- برو تو كارل (مثلا كارل 11)
- از منوي text گزينه writing tools و زير گزينه language رو انتخاب كن.
- تو پنجره باز شده Arabic رو انتخاب كن و روي ok كليك كن.
3- از منوي Edit گزينه Pase Special رو انتخاب كن و تو پنجره باز شده (از ليست) به ترتيب از اولين گزينه رو انتخاب كن و بعد ok . حالا چيزي كه past شده رو پاك كن. دوباره برو به همون بخش (Pase Special ) و گزينه دوم رو از ليست انتخاب كن و ok . دوباره چيزي كه pastشده رو پاك كن. همين طور اين كارو ادامه بده تا برسي به گزينه Text كه جواب نهايي و اصلي و دلخواه رو خواهي ديد.
فقط بار اول سخته . بعدش مثل آب خوردن مي شه .
اميدوارم مشكلت حل شه.

abbasi-m

New Member
با سلام
اصلا لازم نيست كه به ترتيب از گزينه اول تا سوم امتحان كنيد و همچنين لازم نيست از قسمت text زبان عربي را انتخاب كنيد بلكه كافي است كه در ويندوز xp علاوه بر زبان فارسي زبان عربي سعودي را اضافه كنيد و بعد برنامه كورل 11 را اجرا كنيد و متن مورد نظر را از برنامه ورد انتخاب و كپي كنيد و بعد زبان را به عربي تغيير دهيد و بعد در برنامه كورل از منوي Edit گزينه Pase Special رو انتخاب كنيد و بعد گزينه text را از پنجره باز شده انتخاب كنيد و ok
همه چيز تمام است

جدیدترین ارسال ها

بالا