وی ری برای مایا.آمار گیری؟

mosy252

Member
سلام بچه های مایا کار .می خوام کسانی که با وی ری کار میکنن اینجا اعلام حضور کنن.و اینکه چند وقته که vray کار میکنن.تا همدیگر را بهتر بشناسیم.که به همدیگه توی رشد و پیشرفت هرچه بیشتر کمک کنیم.خوشحال میشم خودتونو معرفی کنید.دوست دارم قسمت مایا هم کمی گرم بشه.با تشکر.

HOSSEIN.D

Well-Known Member
سلام. من که اولش وی ری رو روی مایا تست کردم که اصلا راضی نبودم. چون باید با batch render کار کنی. بعد هم بری تو مسیر نا کجا آباد نتیجه رندر رو ببینیم.
واسه همین بیخیال شدم تا اینکه آقا مهدی آموزش وی ری توی مکس رو تو مدرسه امیرالمومنین گذاشت. منم دان کردم. واقعا شاهکار بود.
همینجا ازش تشکر میکنم.
حدودا 1 ماه میشه که با وی ری کار میکنم.
این هم لینک اولین کارم با وی ری.
خوشحال میشم نظراتتون هم بدونم.

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=144756

mosy252

Member
الان دیگه نسخه نهایی وی ری مایا اومده که خیلی خوبه.در ضمن من با 2008 کار می کردم فقط batch نبود من قشنگ باهاش کار می کردم.اگه واقعا اولین کارته که خیلی خیلی خوبه.ای ول داره.فقط روی material ها مخصوصا reflection ها و glossy reflection بیشتر کار کن و وقت بزار.خودت با مایا کار میکنی؟

HOSSEIN.D

Well-Known Member
بله. من که تخصصم مایاست. حدود 2 سالی میشه که دارم با این نرم افزار کار میکنم. بیشتر هم مدلینگ کار میکنم. ولی یه چیزی من وی ری واسه مایا 2009 64 بیت رو دان کردم ولی یاز هم همون مشکل رو دارم. یعنی واسه رندر حدود 2 دقیقه که میگذره ارور license میده. متریال هم که میسازم نزدیک 1 دقیقه سیستم هنگ میکنه تا متریال ساخته بشه. خلاصه نا امیدم کرده.
اگه میدونی چشه لطفا یه کمکی کن.
مرسی.:rose:

mosy252

Member
ram کامیوتر چنده.چرا با مایا 2011 ککار نمی کنی؟با دارم تو اون با وی ری کار می کنم.جز اینکه vray fur کار نمیکنه.کاملا بی نقصه؟چرا 2009؟

HOSSEIN.D

Well-Known Member
سلام.
رم کامپیوترم 4 گیگ باس 1066
مایا 2011 رو هم دارم. والا خودم هم نمیدونم چرا با مایا 2011 کار نمیکنم.:-? با اینکه خیلی ازش خوشم اومده.
ولی چشم. از این به بعد فقط مایا 2011.
یعنی تو مایا 2011 vray fur کار نمیکنه؟
اگه اینطور باشه که خیلی بده.

mosy252

Member
من قبلا 2008 کار میکردم چون وی ری فقط رو 2008 بود.ولی حالا که واسه 2011 اومده همه مایاهای قبلی رو پاک کردم.نه کلا vray fur الان مشکل داره.همهی ورژن ها.وی ری 2011 رو dl کردی یا نه؟

HOSSEIN.D

Well-Known Member
الان وی ری واسه 2011 رو dl کردم. تستش میکنم ببینم چی میشه. ولی واسه 2009 که ضد حال زد.:-?

HOSSEIN.D

Well-Known Member
آقا کمک. این یکی هم ضد حال زد. واسه متریال وقتی میسازمش یکم هنگ میکنه. preview نشون نمیده. واسه رندر هم این ارور رو میده. واسه 2008 - 2009 با این 2011 همین ارور رو داد.
// Error: Could not obtain a license (10061).

میدونی مال چیه؟؟؟:cry:

HOSSEIN.D

Well-Known Member
از روی read me خوندم. بعد کرک کردم. بعد از نصب یه صفحه کوچیک مربوط به license باز میشه. اصلا اون رو دستکاری نمیکنم. ok میکنم. میگه ... successfully . بعد واسه کرک کردن. هر چی که تو پوشه کرک هست رو تو جایی که مایا نصب شده کپی میکنم. replace میکنم. بعد وی ری رو از تو plugin manager لود میکنم. بعدش هم که همون مشکلاتی که گفتم پیش میاد.:-?

mosy252

Member
یهدونه کرکو باید توی bin خود مایا بریزی و یکیشو توی bin وی ری .هر دوشو میریزی؟

mosy252

Member
nدو تا چیزو امتحان کن.یکی این که user account رو خاوش کن.یکی این که وی ری رو uninstall کن.روی فایل setup رایت کلیک کن بزن run as administrator.

HOSSEIN.D

Well-Known Member
نه. تو بین وی ری نریختم. یعنی توی بین خود وی ری بریزم مشکل حل میشه؟ User account هم خاموشه.

mosy252

Member
ببین دو تا کرک داره.یکی vray.dll که اونو باید توی C:\Program Files (x86)\Autodesk\Maya2011\bin(البته اگه تو c ریختی) بریز.یکی هم به اسم cgauth.dll که باید اونو توی C:\Program Files (x86)\Autodesk\Maya2011\vray\bin بریزی .اگه این کارارو بکنی کارت را میفته فکر کنم.

HOSSEIN.D

Well-Known Member
:sad:
نه. این چه جوریه؟؟؟ همون کار رو کردم ولی ...
وی ری رو پاک کردم دوباره همون کار رو کردم. ولی باز هم نشد. الان یه فیلم از روش کرک کردن میگیرم میفرستم واست.

HOSSEIN.D

Well-Known Member
ایووووووول. آقا دمت گرم. درست شد.:oops:
خداییش دمت گرم. مشکل اینجا بود که vray.dll رو تو پوشه روت مایا میریختم. تو پوشه bin نمیریختم.
ok شد. دیگه از این ایمپور و اکسپرت کردنا داشتم خسته میشدم.

pclord

کاربر متخصص
من یه بار نصب کردم خطا داد، حذف کردم ، دوباره نصب کردم مشکلی نداشت و درست شد.ویندوزم Xp 32 bit مایا 2011
اگه باز هم درست نشد یه جاشو اشتباه انجام میدی.

من خودم اولین باره وی ری رو نصب کردم ، امید وارم مهدی جان برای وی ری در مایا هم اموزش بزارن.البته نمیدونم شاید تنظیمات یکی باشه ، هم توی مکس هم توی مایا.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

HOSSEIN.D

Well-Known Member
سلام داش سجاد. آره تنظیمات دقیقا یکی هستش. فقط احساس میکنم کیفیت رندر با تنظیمات پیش فرض تو مایا کمتر از مکس هست.:-?
یه چیز دیگه اینکه چطور میشه vray plan ساخت. تو مکس که راحت بود. ولی تو مایا نتونستم پیدا کنم.

جدیدترین ارسال ها

بالا