ویژگی ها و نحوه ثبت نام سرویس وایمکس ایرانسل

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


به گفته مدیر روابط عمومی شرکت ایرانسل، یکی از دلایلی که موجب شده شبکه وایمکس ایرانسل به طور کامل در شهر تهران پوشش نداشته باشد همان مشکلاتی است که در شبکه موبایل هم با آن دست به گریبانیم.


به گزارش روزنامه فناوران آرش کریم بیگی با بیان این مطلب افزود: تجهیزات شبکه وایمکس همانند شبکه GSM باید روی دکل نصب شود و این موضوع موجب شده تا به منظور جانمایی برای نصب دکل دچار مشکل شویم.


وی عنوان کرد: برخی بر این باورند که با نصب 12 تا 13 آنتن وایمکس می‌توان کل شهر تهران را تحت پوشش این شبکه قرار داد که البته این باور درستی است، اما از آنجا که قرار نیست ما تنها به 300 تا 400 مشترک سرویس بدهیم باید تعداد آنتن‌های وایمکس را همانند شبکه موبایل افزایش دهیم.


مدیر روابط عمومی شرکت ایرانسل با اشاره به اینکه برای ارایه سرویس باکیفیت و پایدار باید فاصله آنتن‌های وایمکس با هم زیاد نباشد، گفت: بر همین اساس سعی داریم با ارایه سرویس با کیفیت تجربه‌ای جدید از اینترنت را به کاربران ایرانی ارایه دهیم.


کریم بیگی در پاسخ به این سوال که آیا کاربران می‌توانند از مودم‌های متفرقه‌ برای اتصال به شبکه ایرانسل استفاده کنند، گفت: از آنجا که استانداردی مشخص در شبکه وایمکس به کار گرفته شده، اگر مودم‌های وایمکس کاربران قابلیت پشتیبانی از استاندار‌دهای ما را داشته باشند می‌توانند با ارایه آدرس Mac " شماره شناسه مودم وايمکس" و ثبت آن توسط کارشناسان شرکت ایرانسل در شبکه، از شبکه وایمکس ما استفاده کنند.


وی یکی از دلایل گران بودن قیمت مودم‌های وایمکس را جدید بودن این فناوری عنوان کرد و افزود: ایرانسل به هیچ وجه قصد ندارد به عنوان فروشنده مودم وایمکس فعالیت کند اما همان طور که در گذشته نیز شرکت‌های PAP برای عرضه ADSL به دلیل نبود مودم‌های مخصوص این فناوری در بازار مجبور به ورود به این بخش بودند امروز هم اپراتورهای وایمکس ناگزیرند خودشان مستقیما وارد این عرصه شوند.


کریم بیگی گفت: پیش بینی می‌‌شود با توسعه سریع فناوری وایمکس در کشور مودم‌های وایمکس با قیمت مناسب تری در اختیار کاربران قرار گیرد و ایرانسل نیز به عنوان اپراتور از ورود مودم‌های استاندارد وایمکس به کشور استقبال می‌کند.وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برای تولید مودم‌های وایمکس در داخل کشور تاکنون مذاکره‌ای انجام شده ‌است یا خیر گفت: فناوری وایمکس هنوز در دوران رشد خود قرار دارد و در دنیا تنها پنج تا شش شرکت در تولید تجهیزات آن فعالیت می‌کنند، در هر حال چنانچه کسی در داخل توانایی تولید این تجهیزات را داشته باشد قطعا ما نیز به اندازه خودمان از آن حمایت می‌کنیم اما تا‌کنون در این باره مذاکره‌ای انجام نشده است.


مدیر روابط عمومی شرکت ایرانسل گفت: این شرکت به اندازه‌ای از کیفیت سرویس خود مطمئن است که اگر کاربری از سرویس ارایه شده رضایت نداشته باشد و این موضوع را تا 14 روز به ایرانسل اعلام کند، کارشناسان ما مشکل را بررسی می‌کنند و اگر حق با کاربر باشد، کل مبلغ پرداخت شده به وی برگردانده می‌شود.وی افزود: ایرانسل مفتخر است به عنوان اولین اپراتور وایمکس سرویس خود را به کاربران ارایه دهد و تمامی تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا با سرویس وایمکس که دارای امنیت بالایی است گام بلندی در افزایش ضریب نفوذ در کشور برداریم.


وی عنوان کرد: برای رفع مشکلات کاربران با به کارگیری مجرب ترین کارشناسان در مرکز پاسخگویی وایمکس ایرانسل، به صورت شبانه‌روزی در تمامی 365 روز سال آماده رفع مشکلات کاربران هستیم.


جزييات و نحوه ثبت‌نام وایمکس


متقاضيان براي ثبت‌نام وايمكس مي‌توانند به يكي از فروشندگان مجاز منتخب ايرانسل مراجعه كنند كه آخرين فهرست به‌روزرساني شده فروشندگان در وب‌ سايت ايرانسل قرار داده شده، همچنين امكان پيش ثبت‌نام از طريق تماس تلفني با مركز خدمات مشتريان ويژه وايمكس ايرانسل با تماس با شماره 707 از طريق خطوط ايرانسل و 09377070000 از ساير خطوط فراهم شده است.


مشتركان براي ثبت‌نام لازم است اطلاعات كامل خود شامل مشخصات فردي، نشاني محل سكونت، شماره تماس، نشاني پست الكترونيكي، طرح تعرفه انتخابي و نوع مودم دلخواه را در اختيار اين اپراتور قرار دهند، همچنين در وب‌ سايت ايرانسل نوعي نرم‌افزار محاسبه‌گر تعرفه در دسترس قرار گرفته كه در طول روند ثبت نام مبلغ قابل پرداخت را براساس گزينه‌هاي انتخابي فرد نمايش مي‌دهد كه اين گزينه‌ها شامل نحوه پرداخت (اعتباري يا دايمي) طرح تعرفه، بسته‌هاي افزايش، نوع مودم و نيز نحوه دريافت و نصب مودم است.


متقاضي بايد گزينه‌ها را به دقت بررسي و طرحي را انتخاب كند كه بيشترين تناسب را با نياز و بودجه‌اش داشته باشد. پس از ثبت‌نام و انتخاب بسته دلخواه كه شامل طرح تعرفه، نوع مودم وايمكس و قيمت آن است و با تكميل پيش ثبت نام و تاييد آن يك شناسه وايمكس، يك رمز عبور، مبلغ قابل پرداخت و يك شناسه پرداخت از طريق پست الكترونيك و پيامك براي فرد ارسال مي‌شود و هنگام مراجعه به بانك لازم است شماره شناسه دريافتي را در فيش پرداخت خود ذكر كند كه اين شماره شناسه براي تمامی پرداخت‌هاي آتي فرد در شعب بانك‌ نيز به‌كار می‌رود.


در حال حاضر علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به يكي از شعب بانك‌هاي ملت، تجارت و پرداخت مبلغ مربوط به صورت نقدي به ثبت‌نام براي سرويس وايمكس اقدام كنند و بايد توجه داشته باشند شماره شناسه‌اي كه قبلا دريافت كرد ه اند را در فيش پرداخت منظور كنند، چرا كه تمامی مراحل بعد براساس شماره شناسه مذكور انجام مي‌شود.


لازم است فيش پرداخت را در جايي مطمئن نگهداري تا در زمان لازم به ايرانسل ارايه كنند كه به‌زودي نيز پرداخت هزينه‌هاي سرويس وايمكس از طرق همه‌ بانك‌هاي عضو شبكه شتاب امكان‌پذير خواهد بود.


گفتني است، پس از پرداخت مبلغ مربوطه كارشناسان ظرف 24 ساعت با فرد تماس گرفته و براي مراجعه به محل سكونت به منظور نهايي کردن قرارداد و نصب مودم قرار ملاقاتي تعيين مي‌كنند و كاربر بايد بعد از اين مراحل و پس از مراجعه كارشناسان قرارداد را امضا كند و يك نسخه را تحويل بگيرد. لازم است در زمان مراجعه كارشناس ايرانسل اصل و كپي كارت ملي، فيش پرداخت و آخرين قبض تلفن، آب و يا برق پرداختي برای تاييد نشاني به وي ارايه شود.منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا