ویرایش کد های اسکریپت MMB در نرم افزار ++Notepad

Mamadex

Member
*** فایل بروز شد. دریافت در پست ششم همین موضوع

اگر از نرم افزار قدرتمند ++notepad برای ویرایش سورس فایل های خود استفاده می کنید هم اکنون می توانید زبان اسکریپت MMB را هم به آن اضافه کنید. فعلا یه نسخه بتا از اون تنظیم شده که اگه خواستید از اون استفاده کنید. (البته قبلا همین رو در فروم انگلیسی گذاشتم ولی بازخوردی نداشت حالا ببینیم تو م.آ. چی میشه)
دریافت اخرین نسخه ++notepad
کد:
http://notepad-plus-plus.org/

پیوست حذف شد.

آخرین ویرایش:

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
راستش من تستش کردم (همون موقع که تو فروم انگلیسی گذاشتین) ولی واسه من کار نکرد، یعنی به قسمت Language چیزی اضافه نشد و در قسمت User Defined هم نامی از MMB Script نبود، ولی شاید به این خاطر بوده که من از جدیدترین نسخه استفاده نمیکردم...!
بهرحال ممنون از زحمتی که کشیدین
(میدونم این مبحث دیگه تقریباً قدیمی شده، ولی متاسفانه من چندروزیه نتونستم بیام انجمن !!)

Mamadex

Member
راستش من تستش کردم (همون موقع که تو فروم انگلیسی گذاشتین) ولی واسه من کار نکرد، یعنی به قسمت Language چیزی اضافه نشد و در قسمت User Defined هم نامی از MMB Script نبود، ولی شاید به این خاطر بوده که من از جدیدترین نسخه استفاده نمیکردم...!
بهرحال ممنون از زحمتی که کشیدین
(میدونم این مبحث دیگه تقریباً قدیمی شده، ولی متاسفانه من چندروزیه نتونستم بیام انجمن !!)

من که لینک دانلود نسخه جدید رو گذاشته بودم، اگه مشکلتون ورژن برنامه بود (تو خود برنامه هم اولین قدمش همین بود)
البته من اینو با خود یوزر دیفاین برنامه ++np ساختم و یه سری اررور داره و از دست من خارج بود مثلا قرمز شدن اعداد هنگامیه که با یک فاصله جدا شوند و چند تا ریزه کاری دیگه که شاید موقع استفاده بفهمید. خود برنامه ه که ساختم (بعنوان یک اینستالر تنظیم شده بود) هم یه مشکلاتی داره مثلا فکر کنم باز کردن برنامه در قدم چهارم ممکنه ایراد داشته باشه.
در ضمن خود برنامه هم فقط یه فایلو به دایرکتوری برنامه ++np کپی می کنه همین پیشنهاد می کنم اون فایل رو که در آدرس زیر هست بردارید و دستی به دایرکتوری ببرید و اجراش کنید (یا اینکه extractش کنید)
برنامه را اجرا کنید و به آدرس زیر برودو فایل را کپی کنید:
کد:
%tmp%\MMBPlayer
فایل مربوطه (xml) را اضافه کردم

ممنون بخاطر توجه شما دوست عزیز

پیوست حذف شد.

آخرین ویرایش:

nevercom

متوجه شدم، اینستالر شما فایل UserDefiend رو به دایرکتوری اصلی برنامه کپی میکرد، در حالی که در ورژن 4.5 که من استفاده میکنم فایل UserDefiend در مسیر زیر ذخیره میشه:
کد:
[I]{WinDrive}[/I]\Documents and Settings\[I]{User}[/I]\Application Data\Notepad++
ولی بازم بدرستی نمایش داده نشد، یعنی فقط کامنت ها به رنگ سبز نشون داده میشدن
دارم ورژن جدید رو دانلود میکنم، تست میکنم...

Mamadex

Member
اما MMB Script تو بخش زبونا اومد، درسته؟

راستی یه نکته باید بگم که این قسمت فکر کنم باید روش برنامه نویسی بشه تا بر طرف بشه و اون اینه که اگه یه فولد(ّFold) باز کردی فرضا با نام if در اینصورت باید با کلمه end بسته بشه اما در اینجا با سایر بسته کننده ها (folder close keyword) نیز بسته میشه مثلا کد زیر رو اگه استفاده بکنید نقص کار رو میبینید
کد:
if i=1 then
***codes here
next i

اما در هر صورت برای مشاهده کد مناسبه.

Mamadex

Member
نسخه جدید و بهینه فایل زبان اسکریپت MMB برای برنامه Notepad++ تهیه شد.

نحوه استفاده:
1. ایتدا این فایل را دانلود کنید.
2. برنامه Notepad++ باز کنید از منو View گزینه ...User Define Dialog را انتخاب کنید.
3. در پنجره جدید دکمه ...Import را کلیک کنید.
4. فایل دانلود شده را فراخوانی کنید تا زبان مربوط به اسکریپت MMB نصب شود سپس برنامه را دوباره راه‌اندازی کنید.
5. حال از منو Language را به MMB Script تغییر دهید.
... نصب تمام شد. با قطعه کدی از اسکریپت‌های MMB، وضعیت را چک کنید.

جزئیات بیشتر...

آخرین ویرایش:

nevercom

دوست عزیز ممنون بابت فایلی که قرار دادید، اما لطفاً فایل رو در همین انجمن آپلود کنید:
قانون شماره 6) در صورتی که مایل به ارسال مطلبی از یک سایت دیگر می باشید ، حتماً منبع آن را ذکر نمایید. در صورتی که مطلب یا موضوع مذکور نوشته شده توسط شخص خاصی بود ، حتماً نام وی را ذکر نمایید. اما در عین حال گذاشتن لینک وبسایت بصورت لینک، پسورد فایل و غیره خلاف قوانین می باشد.گذاشتن لینک در صورتی که برای کمک به کاربر باشد مشکلی در پی نخواهد داشت اما در صورتی که از نظر مدیر تبلیغ محسوب شود با کاربر خاطی برخورد خواهد شد

behjati mohamma

کاربر VIP
ببخشید من برنامه را نصب کردم و اجرا هم شد و ...
اما یک سوال کار این برنامه چیه؟؟؟؟
کمک به اسکریپ نویسی (من که توش کمکی ندیدم)
نمایش اسکریپ!!!
یا ...
اگر لطف کنید یک آموزش کوچولو هم بزارید ممنون می شوم
با تشکر

Mamadex

Member
کارایی Notepad++ !!!

ببخشید من برنامه را نصب کردم و اجرا هم شد و ...
اما یک سوال کار این برنامه چیه؟؟؟؟
کمک به اسکریپ نویسی (من که توش کمکی ندیدم)
نمایش اسکریپ!!!
یا ...
اگر لطف کنید یک آموزش کوچولو هم بزارید ممنون می شوم
با تشکر

یعنی من حالا باید دفاعیه بنویسم :)
تو نرم افزار Notepad++ چه کارایی می تونی انجام بدی همونا را رو کدتون اعمال کنید.
مثلا در MMB قابلیت Folding (نمایش کد های باز و بسته برای If و For) وجود دارد؟
آیا در MMB قابلیت Style Highlighting وجود دارد؟ (رنگی کردن کلمات مشابه برای تصحیح)
آیا جستجو.... آیا مقایسه کدها (Compare)... آیا اعمال توابع برای روی متن (TextFx)... آیا جایگزین عبارت (Text Replace)... آیا مایکرو... وجود دارد؟

البته باید بگویم که در مواردی که کد شما طویل شده و برای خوانایی بهتر، بیشتر بکار می آید نه جهت کد نویسی.

سلام خیلی عالیه دوست خوبم . آفرین .

راستی این پست بهونه ای بود برای عرض سلام خدمت دوستای قدیدیم توی این فروم . بهم گیر ندید که اینجا جاش نبود . دلم واسشون خیلی تنگ شده بود آقا سیلور آقا سامان . آقا ابونتو آقا nevercom . آقا ناصر... ،‌البته اگه مارو یادشون باشه . ماکه هنوز به یادشونیم

Mamadex

Member
کاربرد دیگر برنامه Npp

یکی از کارهایی که شما می توانید از برنامه ++Notepad و اسکریپت MMB آن انجام دهید قابلیت کپی کد با حفظ حالت رنگ دستورات است. (کاری که تا قبل از این با گرفتن عکس گرفتن انجام داده‌اید) در این صورت شما می‌توانید کد کپی شده در حافظه Clipboard را به یک برنامه مثل wordpad.exe یا یک ویرایشگر WYSIWYG صفحات وب برده ‌ Paste کنید. کد زیر نمونه‌ای از کاربرد این ویژگی است:[FONT=&quot]
[/FONT]
کد:
[LEFT][COLOR=black][FONT=&quot]DBPath$ = [/FONT][/COLOR][COLOR=maroon][FONT=&quot]'<Embedded>\MyAddressBookDB.db'[/FONT][/COLOR][/LEFT]
 [LEFT][B][COLOR=navy][FONT=&quot]PluginSet[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=&quot]("PlugIn","DBPath$")[/FONT][/COLOR]
[/LEFT]
تصویر راهنمای استفاده (مثال کد فوق):

attachment.php

تصویری که قبلا با عکس گرفتن از اسکریپت MMB جهت استفاده در فایل راهنما انجام شده:

attachment.php

• با این روش شما نمی‌توانید مستقیماً خروجی حافظه (کد رنگی کپی شده) را در اینجا (پستی در انجمن) Paste کنید به این دلیل که ++Notepad قالب نوشته را بصورت CSS تعریف می‌کند سپس به حافظه موقت می‌فرستد که سیستم انجمن این حالت را پشتیبانی نمی‌کند. برای حل این مسئله می‌توانید بعد از کپی کد به برنامه‌ای دیگر مثل Microsoft Word برده و از آنجا یک کپی جدید (بدون خصلت CSSی) بردارید و در پست‌های انجمن قرار دهید. یا اینکه با استفاده از این برنامه یک نوشته BB code از اسکریپت خود بسازید و در پست‌های انجمن قرار دهید.
    کدی که در ابتدای مطلب نوشته بصورت رنگی نوشته شده با روش اول ساخته شده.

پیوست ها

• DBsize.png
    DBsize.png
    13.1 کیلوبایت · بازدیدها: 25
  • MMB_NPP.png
    MMB_NPP.png
    21.1 کیلوبایت · بازدیدها: 24
  • MMBColTags.zip
    235.8 کیلوبایت · بازدیدها: 20

جدیدترین ارسال ها

بالا