ویدئو کلیپ (لیمو) در حال پخش از شبکه ها!

aligraphic

Well-Known Member
سلام به همه ی دوستان کار جدیدم لیمو!!! حاصل زحمت تنظیم دوست خویم کسری ایمان هستش
و کارگردانی تصویر و تدوین هم با من بود!
در حال پخش از شبکه های gem ,tvp1 هستش البته نا گفته نماند که pmc هم تصویر رو تایید و لی.... :))))

ساخت ویدئو توضیح خاصی نداره! با 7d گرفته شده و 100% تدوین با افتر انجام شده!
از دوست خوبم حسین عبدلهی هم تشکر میکنم، که در ساخت ویدئو کمک کردن....
(دوستان میدونم که کار خیلی ایراد داره!!!!! ولی منتظر انتقاداتون هستم!!!)

attachment.php

Download HD
Download DV

آخرین ویرایش:
سلام دوست عزیز سوالی داشتم
تخصص بنده فیلم سازی و طراحی جلو ه ای ویژه هستش
و حدود هفت هشت سال زحمت کشیدم و حالا یک سالی وارد بازار کار شدم اما طریقه سفارش گرفتن رو بلد نیستم
و توانایی ساخت هر نوح تیزر و کلیپ از رئال تا فانتزی رو دارم ممنون میشم از راهنمائیتون
البته ناگفته نماند تجهیزات - پارتی و سرمایم کم هست

aligraphic

Well-Known Member
حجمش انصافا زیاده! حجمش رو کم کن تا ما هم بتونیم ببینیم کار رو!
بفرمائید اینم ویدئو با حجم کم!
http://www.youtube.com/watch?v=_8lXHnV7RHk

سلام دوست عزیز سوالی داشتم
تخصص بنده فیلم سازی و طراحی جلو ه ای ویژه هستش
و حدود هفت هشت سال زحمت کشیدم و حالا یک سالی وارد بازار کار شدم اما طریقه سفارش گرفتن رو بلد نیستم
و توانایی ساخت هر نوح تیزر و کلیپ از رئال تا فانتزی رو دارم ممنون میشم از راهنمائیتون
البته ناگفته نماند تجهیزات - پارتی و سرمایم کم هست

والا دوست عزیز تا جایی که من میدونم سرمایه اصلا مهم نیست...
شما باید توانایی خودتون رو نشون بدید، با اولین کاری که انجام بدید بعد اون دیگه وقت سر خاروندن پیدا نمیکنید...
کارگرفتن هم خیلی راحته... کار اول رو یه قیمت پایین بگیر...
اگه خواستید که کار اول رو من براتون بگیرم... (یه پیغام خصوصی بفرست...)

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
کلیپتو دیدم. نسبت به کار اولت واقعا تفاوت داره و از اون شکل و شمایل آماتوری و تمرینی در اومده . تبریک می گم بابت روند رو به رشدت.
با بعضی از نماهات بیشتر ار بقیه حال کردم. مثل نماهایی که جمعیت زیادی وسط جاده حرکت می زنند و بعد تراولینگ دوربین و ورود بازیگر سفید پوش به پیش زمینه که با مشت به زمین می کوبه به نظرم بهترین شات ویدیوت بود.
ولی لباس بازیگرای کلیپ مناسب نیست و بیشترشون خیلی دم دستی انتخاب شده.
اصلاح رنگ کلیپ انصافا هنوز آماتوریه برخلاف کات ها و اکت ها. حدس می زنم این کار رو با 7d گرفته باشی. کنترل خوبی روی گاما نداشتی. دوربین های slr چون عمق رنگ و dynamic range بالایی ندارند معمولا گامای نادرست به فیلم می دن که تو پست پروداکشن باید اصلاح بشه. این کار با پلاگین هایی مثل موجو و از این دست امکان پذیر نیست. نتیجه این می شه که ادیتور اشتباه تصور می کنه باید کنتراست تصویر رو بالا ببره تا حالت نگاتیو بگیره.
تو magic bullet looks تا یه حد خیلی کم می شه روی shadow , highlights , midtones و حتی gamma کنترل نسبی داشت.

آخرین ویرایش:

aligraphic

Well-Known Member
mooli63 جون دمه شما گرم!!!!
قرارداد ما واسه این کلیپ 2.5 تومن بود که اسپانسر محترم زحمت کشیدن یه جورایی دبه در آوردن یه خرده قیمت اومد پایین!
کار بعدی که هفته آینده قرار داد میبندیم یه کار متفاوته!!! (خواننده خیلییییی معروفیه...) قیمت هم 3-4 تومن گفتم (بسته به کار)....
تو فیس بوک ... میتونی ببینی! :)
http://www.facebook.com/ali.jalilian1

آره همونطور گه گفته بودم با 7d گرفته شده، لنز 18-135
در رابطه با رنگ کاملا باهات موافقم!!! از چند نفر دوستان هم کمک گرفتم ولی متاسفانه نشد...
(باهات در تماسم....)

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
خیلی خوب شده :rose:
فقط نوشته های سه بعدی متریال هاش یک جوری بود نوع فونتش هم میتونست بهتر باشه و یکم ترکینگش نا مناسب بود ولی در کل خیلی خوب بود ( ایراد برای دفعه بعدی بود مثل سری قبل )

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام علی جان :rose:

کار خیلی خوبی شده بود اومدم بگم راجع به تکست که ایمان جان گفت

به نظرم شروعش یه کم طولانیه و خسته کننده هست؟ به این دلیل میگم که اگه برای بار دوم بخوای کلیپ رو میبینی حتما اونجا ها رو اکثرا میزنن جلو

و به نظر من تدوین باید جوری باشه که مخاطب میخکوب بشه ( دقت کن خود تدوین نه افکت ) یعنی کارت دفعه اول کامل دیده میشه تمام 3:34 دقیقه اش اما برای بار دوم نباید بزاری این زمان کم بشه

حرکت دوربین خوب بود از دالی استفاده کردی ؟

به نظرم نکته مثبت کارت تدوین و کات های خوب بود بجز اولش

در مورد اصلاح رنگ یه جورایی سلیقه ایی هست و هیچ قانون خاصی نداره ممکنه تو اون کنتراست رنگی رو بپسندی پس نظرها سلیقه ای نه یه چیز منطقی اما خودتم میدونی میشد خاص تر هم باشه اما در مورد یه سری لوکیشن ها یه قانون های برای اصلاح رنگی داریم که ساده بگم کار رو Over نکنی ، رنگ رو نشکونی ، دیتیل رو از بین نبری ( که موها خیلی جاها از بین رفته بود ) ، شارپ بیش از حد ندی ، وجود کنتراست بالا خیلی جاها به بیننده آماتور این حس رو میده که چقدر باهاله !!!!! چه رنگی داره!!!!!

اما کسی که میفهمه اولین ایرادش کنتراست کار هست ( این نکته در مورد کار تو نبود مثال بود )

نکته منفی OP جای بی ربطی استفاده شده بود اصلا به فضا نمی خورد

اگه مایل بودی که حتما ازش استفاده کنی در حد همون فضای ضد نور خوب بود نه تو فضایی که رنگ های زنده زیادی داری

به امید کارهای بهتر ازت موفق باشی

آخرین ویرایش:

aligraphic

Well-Known Member
خیلی خوب شده :rose:
فقط نوشته های سه بعدی متریال هاش یک جوری بود نوع فونتش هم میتونست بهتر باشه و یکم ترکینگش نا مناسب بود ولی در کل خیلی خوب بود ( ایراد برای دفعه بعدی بود مثل سری قبل )

ممنون ایمان جان :rose:
متن رو با bcc اوکی کردم! و با 4 تا کی فریم برای حرکت دوربین!!! (به نظرم مهم نبود روش کار نکردم...)

سلام علی جان :rose:
.....

سهیل جان ممنون، کاملا حق با شماست... :rose:
ولی قبول کنید موزیک بدون وکال خیلیییی کار رو سخت میکنه!
تراولینگ عالی بود... یه تراولینگ خیلی خوب از سینمای جوان گرفتیم...
شانس ما دوربین عکاسی روش نصب نمیشد... رو دست گرفتم....
عکسشو پیوست کردم...

بازم ممنون سهیل جان

پیوست ها

• 577292_289258237829423_100002357475730_635320_632620072_n.jpg
    577292_289258237829423_100002357475730_635320_632620072_n.jpg
    55.5 کیلوبایت · بازدیدها: 125
  • 542136_289257977829449_100002357475730_635319_756770078_n.jpg
    542136_289257977829449_100002357475730_635319_756770078_n.jpg
    54.5 کیلوبایت · بازدیدها: 127

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
برا چی نصب نمی شد؟ پس صد در صد اشکال از هد شاریو بوده. حیف اونهمه ریل نیست دوربینو گرفتی دستت؟

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
آره قبول دارم که بی وکال کار خیلی سخته

فوکوس رو دستی انجام دادی؟؟؟ یا با اون دستگاه فوکوس جانبی که نصب میشه رو دوربین؟؟؟

آخه یه صحنه ( ثانیه 56 ) به نظر می رسید از دکمه فوکوس اتوماتیک استفاده کرده باشی؟؟؟

آخه دوربین هایی سینمایی پریست فوکوس دارند که تو حافظه اشون میمونه
:paint:

Morph ها رو با چی انجام دادی؟ همین Bcc ها؟

aligraphic

Well-Known Member
برا چی نصب نمی شد؟ پس صد در صد اشکال از هد شاریو بوده. حیف اونهمه ریل نیست دوربینو گرفتی دستت؟
آره، دقیقا!
شانس ما دیگه.... وقت نداشتیم نمیشد تصویر برداری رو بندازیم یه روز دیگه....
همون روز اول 13 ساعت تصویر برداری داشتیم (مجبور بودیم!!!) 3 تا لکیشن اصلی....
روزای بعد هم جاده و چراغ قرمز و....

آره قبول دارم که بی وکال کار خیلی سخته
فوکوس رو دستی انجام دادی؟؟؟ یا با اون دستگاه فوکوس جانبی که نصب میشه رو دوربین؟؟؟

آخه یه صحنه ( ثانیه 56 ) به نظر می رسید از دکمه فوکوس اتوماتیک استفاده کرده باشی؟؟؟

آخه دوربین هایی سینمایی پریست فوکوس دارند که تو حافظه اشون میمونه
:paint:
Morph ها رو با چی انجام دادی؟ همین Bcc ها؟

آره کلا دستی کار میکنم، فوکوس و تنظیمات دوربین....
اون تیکه رو خودمم نمیدونم چرا فوکوس کردم (کلا اشتباه بود....)
فوکوس اتوماتیک اینقد سرعتش بالا نیست، تیک میندازه....
آره با bcc انجام دادم... (شور شده!!!)

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
یه نکته دیگه در مورد مشت به زمین

حالا نمیدونم رو استوری بود اینکه صحنه برخورد مشت با زمین تو کادر نباشه یا اتفاقی سر فیلم برداری شده اما به هر جهت کارتو برای VFX خیلی آسون تر کرد

اما یه کم با حرکت دوربین اون Crack ها تکون می خوره خصوصا گوشه سمت چپ کادر

یه نکته دیگه عکس هایی که برای پریویو گذاشتی کالر کارکشنش با ویدئو اصلی فرق داره جریانش چی بوده گل پسر

aligraphic

Well-Known Member
نه رو استوری نبود...
ایده ی ما یه چیز دیگه بود ولی متاسفانه طرف مخالفت کرد.... (اونم دقیق روز تصویر برداری....)
خلاصه با هم حرفمون شد ...
هیچ وقت اون چیزی که من خواستم نشد... منم دیگه این کار برام اهمیتی نداشت...
آدم بی تجربه همینه دیگه...
دوستان هیچ وقت اجازه ندید که طرف قرارداد تو کارتون دخالت کنه.... موقع عقد قرار داد اینو جز یکی از شرط هاتون بگید حتمااااااااا
نظر دادن تا دخالت کردن خیلی فرق میکنه!!!!.....

ین عکس هم مال یک ماه پیشه که چند ثانیه دمو کار رو پخش کردیم....
بعد از اون یه تغیراتی اعمال کردیم....
حسین عبدالهی (hossein0251) عزیزززززززززز در جریان کل کار هست!!!

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
دقیقا با حرفت در مورد دخالت موافقم

من تو لاهیجان هستم و همونطوری که میدونین شمال از موقیعت های طبیعی و لوکیشن هایی فوق العاده بهره می بره
قرار شده سال پیش یه کلیپ رپ انجام بدیم که متاسفانه بعد از دخالت های طرف و سطح پایین سواد و انتظار اون از کلیپ باعث شد خیلی تو ذوق ما بخوره و کار رو کلا دیگه ولش کردیم و فقط بستیمش که بره پی کارش

ودیگه اون همه لوکیشن عالی Failed شد به اصطلاح

طرف بعد از فیلم برداری فول اچ دی اومده میگه رو موبایل خوب میشه دیدش؟؟؟ آخه من چی دارم دیگه بهش بگم و وقتی هم فهمیدیم که کار رو موبایل قرار پخش بشه به شدت از انگیزه و تلاش ما کم کرد تا جایی که اصلا دیگه روش هیچ وقتی نزاشتم

منظورم از این حرفا فقط تایید حرف شماست در مورد عدم دخالت مشتری و باید تو قرار داد به صورت شفاف ذکر بشه تا هر کی خودشو صاحب نظر ندونه

آقا حسین که گل ماست :rose: :green:

آخرین ویرایش:

Iverson

Active Member
تبریک میگم علی عزیز
منم نسبت به اصلاح رنگ کمی حساس هستم کلا دیجیتال طیف رنگ محدودی داره و با تغییر در کنتراست تصویر، گاما و... نمیشه خیلی حالت نگاتیو بهش داد، خب بعضی جاها کار از دست میره و چیزی که در مانیتور ادیت با چیزی که در نهایت در tv میبینید یکی نیست...
موفق باشی

l3ehzad

New Member
تبریکــــ بابت کار دومت ،عالی بود ،کالر کارکشن ها به دل من نشست، نسبت به کار اول خیلی پیشرفت خیلی خوبی داشتی ، امیدوارم کار های بیشتر و بهتری رو ازت ببینیمــ . :cool:

جدیدترین ارسال ها

بالا