وكتور و متون مذهبي

gartal25xx

Well-Known Member
بفرمایید این هم چند تا کلمه قشنگ. تصمیم دارم همه سوره های جزء سی ام را با خط معلی و بصورت وکتور بنویسم و بمرور اینجا آپلود کنم.

پیوست ها

• Sampele.rar
    93.1 کیلوبایت · بازدیدها: 648

gartal25xx

Well-Known Member
سوره های فاتحه و عصر با خط معلی

سلام
اولاً اسم من اصلاً آقای مینابی نیست.
ثانیاً من نمی خواهم کار ناقص دست مردم بدم .در ضمن به علت مشغله خیلی زیاد تکمیل این کار طول می کشد. من طراحی را فقط در اوقات فراقتم انجام می دهم و گرافیک اصلا ربطی به زمینه کاری من ندارد و فقط صرفاً به علت علاقه ای که دارم این کار را انجام می دهم.
ثالثاً سوره های فاتحه و عصر با خط معلی و با فرمت Pdf و بصورت وکتور را طراحی کردم می تونید دانلود کنید.

پیوست ها

• Qoran.rar
    436.8 کیلوبایت · بازدیدها: 935

gartal25xx

Well-Known Member
اسامی چهارده معصوم با خط معلی (1)

اولین سری از اسامی چهارده معصوم با خط معلی از طرحهای خودم را می تونید دانلود کنید. اسم مبارک امام علی .
بمرور همه این اسامی با تمام ترکیبات مختلف را برای دانلود می ذارم.

پیوست ها

• 1.rar
    115.2 کیلوبایت · بازدیدها: 886

gartal25xx

Well-Known Member
اسامی چهارده معصوم با خط معلی (2)

دومین سری از اسامی چهارده معصوم با خط معلی از طرحهای خودم را می تونید دانلود کنید. اسم مبارک امام مهدی .

پیوست ها

• 12.rar
    107.5 کیلوبایت · بازدیدها: 728

gartal25xx

Well-Known Member
اسامی چهارده معصوم با خط معلی (3)

سومین سری از اسامی چهارده معصوم با خط معلی از طرحهای خودم را می تونید دانلود کنید. اسم مبارک امام حسن عسگری .

پیوست ها

• 11.rar
    44.2 کیلوبایت · بازدیدها: 532

gartal25xx

Well-Known Member
اسامی چهارده معصوم با خط معلی

چهارمین سری از اسامی چهارده معصوم با خط معلی از طرحهای خودم را می تونید دانلود کنید. اسم مبارک امام حسن مجتبی ع).

پیوست ها

• 2.rar
    43.7 کیلوبایت · بازدیدها: 534

gartal25xx

Well-Known Member
آیه الکرسی با خط معلی و با فرمت وکتور

خیلی وقت بود می خواستم آیه الکرسی را با خط معلی بنویسم ولی فرصت نمی شد تا اینکه دیروز تونستم تمومش کنم.
دانلود کنید و تو این تاپیک همکاری هم داشته باشید.

پیوست ها

• Aiatol Korsi.zip
    965.5 کیلوبایت · بازدیدها: 1,980

gartal25xx

Well-Known Member
"قرآن کریم" و"قرآن مجید " با خط معلی بصورت وکتور

با سلام اگه زحمتی نیست یه "قرآن کریم" و"قرآن مجید "برایم بنویسید واقعا ممنون از لطفتون

بفرمائید این هم پاسخ به درخواست شما.

پیوست ها

• Quran.zip
    16.4 کیلوبایت · بازدیدها: 319

gartal25xx

Well-Known Member
للحق
ضمن تشکر از جناب طراح!
در ترکیبهای شما تمام حروف مثل هم هستند. یعنی اگر جایی میم آخر باشد در جای دیگر ترکیب دقیقا همان میم به کار رفته که این در صورت با دست نوشته شده بودن، محال می باشد. کما اینکه در هیچ ترکیب معلایی از جناب استاد حمید عجمی شما چنین چیزی را نمی بینید. در تمام حروف زیر نقطه دار، جای نقطه همیشه یک جاست. من حیث الجمیع الجهات من حدسم این است که شما از نرم افزار خاصی دارید استافاده می کنید که هم معلا می نویسد و هم بعضی ترکیب های معروف استاد عجمی را دارد. یک مجموعه ی عینی هم که گذاشته بودید به کلی معلی نبوده و اشتباد بوده!
مطمئن هستید از نرم افزار میرعماد استفاده نمی کنید؟
اگر نه من را قانع کنید!!!
متشکرم

من در طراحی فونت معلی سعی کردم همیشه از تابلوهای استاد عجمی استفاده کنم ولی به علت در دسترس نبودن تمام ترکیبات از نوشته های دیگران نیز استفاده کرده ام و گاهی نیز با توجه به سابقه ای که در خوشنویسی دارم ابتکارهایی در طراحی این فونت بکار بردم و سعی دارم تا حد امکان ایرادات این فونت را در طراحی کاراکترها به حداقل برسانم.
1- در مورد اینکه تمام حروف مثل هم هستند و این مورد در خط استاد عجمی دیده نمی شود منظور شما را متوجه نشدم ولی بعضی را ترکیبات حرف میم را در فایل پیوست گذاشتم تا قضاوت کنید و نظرتان را واضح تر بگید.
2- در تمام حروف زیر نقطه دار، جای نقطه همیشه یک جا نیست بلکه محل نقطه ها در خط معلی تابع یکسری قواعد خاصی هست که من سعی کرده ام آنها را رعایت کنم ولی به نظر خودم بعضی از طرحها هنوز هم دارای اشکالاتی است که باید برطرف کنم.
3- من در این سایت علاوه بر خط معلی خطوط دیگری نیز از قبیل خط کرشمه آپلود کرده ام در هر صورت هر مجموعه ای که معلی نبوده به من بگید تا اصلاح کنم شاید اشتباه سهوی در آپلود پیش آمده باشد.
4- من اصلاً از هیچ نرم افزاری استفاده نمی کنم تو فایل پیوست دو نمونه از طرحهای خودم به علاوه همان نوشته ها با نرم افزار میر عماد گذاشتم که میتونید با هم مقایسه کنید و فرق آنها را بفهمید. من قبلا چند نمونه از تمام ترکیبات بعضی از حروف نظیر عین را در این سایت قرار دادم با مقایسه آنها با فونت میر عماد و یا هر نوشته معلی دیگر به تفاوت آشکار آنها پی خواهید برد.
5- در آخر با تشکر از نظر شما باید بگم که هدف من از فعالیت در این تاپیک اینه که بتونم از نظرات و کمک شما در تکمیل این فونت استفاده کنم و همین و بس. ولی تاکنون نظر خاصی نبوده.

پیوست ها

• Compare.rar
    453.4 کیلوبایت · بازدیدها: 705

b_hamidzadeh

Active Member
تشکر وسپاس از gatral25xx

سلام
من چند مدتي است که با توجه به راهنمايي هاي دوست گراميم gatral25xx وتقريبا استفاده از ترکيبات حروف خط معلي ايشان به اين کار مشغولم. چهارچوب کارم هم روش ايشان مي باشد. چون راهنمايي که ايشان به من ارائه نمودند بسيار کارساز بوده وهمچنين طرح هايي که از ايشان دريافت کردم راهکاراساسي اين کار را به من نشان داد. درتاييد حرف ايشان (gatral25xx) بايستي بگويم که به راحتي وبا استفاده از ترکيبات اتصالي حروف خط معلي بسيار زيبايي که طراحي شده جوابگوي تمام نياز ها مي باشد .نيز نرم افزاري نمي باشد.(مانند مير عماد)
درهرصورت با توجه به علاقه خودم به اين خط وراهنمايي gatral25xx بنده نيز موفق به نوشتن اين خط وجملات مورد نياز م شده ام.درهرصورت کمال تشکر را ازgatral25xx دارم.

b_hamidzadeh

Active Member
100 نام باريتعالي

با سلام واحترام
اميدوارم حال همگي خوب باشد
من يک عکس پيوست کردم که يکي از نام هاي باريتعالي از مجموعه يکصد نام باريتعالي است. اين مجموعه را خودم بصورت وکتوري کارکردم .واگر که هر کس نياز داشت به من پيغام بدهد تا يا در همين جا پيوست کنم ويا برايش ارسال کنم.
سپاسگزارم

پیوست ها

• Graphic1.rar
    91.2 کیلوبایت · بازدیدها: 455

gartal25xx

Well-Known Member
طرحهای وکتور خط معلی بسیار زیبا از طرحهای خودم

سلام به همه دوستان.
من دوباره با دست پر اومدم.

پیوست ها

• Moalla1.zip
    851.2 کیلوبایت · بازدیدها: 880
  • Moalla2.zip
    852.5 کیلوبایت · بازدیدها: 791

m0h4mm4d

Active Member
معلی

سلام gartal عزیز
از کمک هات ممنونم
من به تازگی دارم پیش یکی از تنها سه شاگرد استاد عجمی، خانم پاکدامن، کلاس مشق معلی میرم.
در مورد فونت و میر عماد اینها، باید بگم استاد عجمی اصلا تن به اینها نمیدن و مخالف فونت معلی هستن!
میرعمادی ها که از ایشون وقت خواسته بودن استاد اصلا بهشون وقت ندادن و اونها بی اجازه و اینها اون فونتک مسخره رو طراحی کردن.
در مورد آقای شیری که در قم خودشون رو استاد معلی می دونن باید بگم که ایشون تنها سه جلسه پیش استاد کلاس رفتن و خودشون رو استاد می دونن و کتابی منتشر کردن به اسم آموزش معلی که نزدیک بود کار به شکایت هم بکشه اما استاد عجمی بزرگواری کردند و این کار رو نکردند، درست مثل قضیه ی آقای اسکندری که همه جا خودشون رو مبدع معلی معرفی می کردن و کتاب دادن و ...
ولی این خوبه که ترکیب ها و اتصالات و مفردات استاد رو آدم وکتور کنه. خیلی خوبه
من بسیار مشتاقم که شما آموزش وکتور کردن معلی تون رو برام بذارید و اگر تهران هستید یه بار بیاید هم رو ببینیم و صحبت کنیم.
یاعلی مدد

جدیدترین ارسال ها

بالا