وضعیت بازار هاستینگ

mcmilad

New Member
سلام دوستان واقعا یه سوال ذهن من رو اشغال کرده اونم اینه کهمگه بازار هاستینگ ایران چقدر مشتری داره که این همه شرکت و ریسلر دارن توش فعالیت میکننیعنی اینقدر ملت ایران فرهیخته شدن!!!!!!!!یعنی همه این شرکت ها شیکمشون با هاست و هاستینگ سیر میکنن!!!!!!باید به خودمون امیدوار بشیم

شما درست می گید شرکت های هاستینگ بسیاری در ایران وجود دارن که سرویس خیلی از آنها واقعاً بد می باشد.
اگه هاستینگ های موجود در ایران یک رقابت سالم داشته باشن واقعا برای کشور خوب می شه البته اگر اطلاع رسانی خوبی بشه مطمئناً هر کسی که یک کامپیوتر داشته باشه صاحب وب سایت می شه!!!!
و مدت کوتاهی هم هست که واقعاً داریم یشرفت می کنیم البته این پیشرفت معلوم نیست که صحیح باشه یا نه در حال حاضر همه در ایران دنبال هاست های وارز و .... هستند که این واقعاً جای تاسفه.!!!

ali-msh

Member
فعلا كه هر كس كه يك سايت و هاست داره بعد از مدت كوتاهي به اين نتيجه ميرسه كه خودش هاست بفروشه ، لابد كار آسونيه خوب
حالا عاقبت چي ميشه خدا ميدونه

iranads

Active Member
منم کاملا موافقم.. ولی اکثر مواقع به سود کسانی میشه که ریسلر هستند.. اونا با چیزی تحت عنوان هزینه سرور مواجه نمیشن. در عوض ماهی 3-4 تا مشتری داشته باشند کافیه.. البته باز من نظرم اینه که تو هر شرایط اگه خدمات و شرایط مناسب باشه مشتری هم پیدا میشه.. اصلا این افزایش رقیب بزرگترین حسنش اینه که حس رقابت و تلاش برای بهبود امکانات بیشتر میشه

mcmilad

New Member
حق با شماس
ریسلر ها حالشو میبرن!
ولی هزینه تبلیغات ، نگهداری سرور ، اجاره مکان و .... رو در نظر داشته باشید واقعا با ماهی 80 90 تا هاست اونقدر درآمد بدست میاد که هم هزینه رو بده هم دوزار تهش بمونه؟!!!! بعید میدونم تو این مملکت کسی کار فرهنگی بکنه!!! که بدون درآمد درست و حسابی از این کارا بکنه!!!!

hostmaker

Banned
به نظر من وجودهمه نوع هاستینگ در بازار،خدشه ی بزرگی به بازار هاستینگ وارد نمی کنه همان گونه که در بازار دیگر کشور های در حال توسعه نیزچنین وقایعی را می بینیم و مطمئنا شرکت هایی که این چنینی سرویس های ضعیفی عرضه می کنند پس از مدتی از رده خارج خواهند شد.
اما در این بین مشتری های بیچاره ضرر خواهند کرد. که به نظرم برای حل این مشکل وجود یک مجری بی طرف نیاز هست مثلا جایی که هاستینگ ها رو تایید کنه ، خود من در فکر اجرای چنین برنامه ای هستم ، اما اجرایش مشکلات زیادی را در پی خواهد داشت و حرف و حدیث های بسیاری!

salmanclever

Well-Known Member
به نظر من فروش هاست و هاستینگ زدن یکی از مشکلترین راه های کسب در آمد و پر دردسر ترین کار هست
و بیشتر دردسرش هم سر ساپورتش هست
و چون تو ایران از این شرکتای پشمکی هاستینگ زیاده و ساپورت ضعیفی هم می کنند فکر می کنند که آسونه
فقط چندتا شرکت خوب هاستینگ هستن که ساپورتشون خوبه بقیه رو من میگم پشمکی

به نظر من شرکتی که خودش طراحی وب سایت را انجام بده به علت اینکه طراحی و برنامه نویسی خودش نره زر سوال هاستینگ خوب ارائه میکنه
البته هاستینگ همچین درآمدی هم نداره که یک شرکت فقط از این راه بگذرونه
ولی خوب یک جایی مثل parsdata چرا اینقدر مشتری داره که منو شما را تحویل نگیره حتی مشتری خارجی از طرفی درسته که شرکت قوی هست ولی پشتیبانی به مشتری مثلا 50 مگ هاست دیگه نمیده یعنی تحویلت نمیگیره در عوض کسی که اول کارشه اگه هاستش خوب باشه پشتیبانی خوبی هم ممکنه بده
در کل اینکه همی میان تو این کار چیز بدی نیست
حداقل طرف هاست نفروشه هاستینگ خودش با کیفیت و راحت دستشه

kitiran

Active Member
سلام
دلایل زیادی وجود داره که باعث افزایش بنگاه های هاستینگ شده!
یکیش نیاز نبودن به تایید هیچ اداره و سازمان و ثبت شرکت! فقط با پرداخت مقداری پول و طراحی سایت! (سادگی)
دومیش هم هنوز تو ایران اینترنت در حال پخش شدن (نه پیشرفت کردن) است یعنی هر روز به کاربرای اینترنت افزوده می شود!
و به همون نسبت سایت هم افزوده می شه..
اما متاسفانه اکثر سایت های ایجاد شده شروع خوب و ادامه بدی دارند یعنی با قدرت میاند و چون هدف خاصی ندارند شکست بلاتکلیف میمونند و میرن سر درس و مشقشون!
اما در این میان سایت هایی هستند که روز به روز پیشرفت می کنن اما بازدید بالا = سرور قدرتمند => و سرور اختصاصی = $$$ => ؟؟؟
و ...........:)

mcmilad

New Member
اخه قضیه اینه که شرکتایی مثل پارس دیتا که 8300 تا دامین داره ( به روایت webhosting.info) خیلی کمه ولی تو اینترنت خیلی از شرکت ها رو میبینید که حتی طراحی سایت هم نمیکنن و فقط دارن از هاست نون میخورن!!!!! و واقعا برام عجیب که چطور با این وضع اجاره دفتر تو تهران و پول منشی و هزینه سرسام آور تبلیغات و ..... هنوز سرپا موندن!!!
واقعا به نظر شما فقط شرکتی که هاست و پشتیبانی خوب بده سر پا میمونه؟
و یه سوال کاملا تخصصی!!!!! چرا اگه مثلا 1000 تا شرکت هاستینگ تو ایران داشته باشیم 800 تاش تو تهرانه!!!! در صورتی که تو شهرستان ها هم مسلما کلی مشتری هاست هست

kitiran

Active Member
ببین مطمنا باشید تو ایران هاستینگ سود چندانی نداره و اکثر هاستینگ ها رو علاقه شخصی کار می کنند .
اما شرکت های مثل هاست ایران اگه یه نگاه به قیمتای نجومیشون بندازی متوجه میشی که میشه شرکت که چه عرض کنم بانک بزنن البته
تبلیغات پول رو از حسابت نمیگیره بلکه چند برابر می کونه پس تبلیغات رو جز درآمد بدونید نه مصرف و خرج اضافه .
سوم هم اینها چون شرکت هستند اعتبار بالایی دارند پس هم دولتی و هم خصوصی اعتمادشون بش بیشتره .
ثابقه کار هم بی تاثیر نیست!
این رو هم بدونید تبلیغات موثر = رمز موفقیت مثلا همین پارس دیتا 2 تا نیم صفحه یا بعضی مواقع یک صفحه همیشه تو عصر ارتباط تبلیغ داره یا هاستیران هر نمایشگاه کامپیوتر و اینترنته میاد و.....
اینها کارهای دیگه هم کنار هاست می کنن یعنی بعضی از اونا ایگولد می فروشن سایت طراحی می کنند سایت مدیریت میکنند و...

نه پشتیبانی یکی از عوامل موثر تو جذب مشتری هست!
گاهی وقتا همین شرکت های بزرگ بدترین پشتیبانی رو ارایه میدن اما چون سیستم کاریشون منظمه اجازه اعتراض رو بت نمیده اما مثلا من یکم تاخیر کنم....
مشتری خوب = سرویس خوب = مدیر خوب = سرمایه خوب = تبلیغات خوب= سرپا موندن
اینها همه از نظر من بود...

من فکر نکنم شرکتی باشه که مکتنی هم کرایه کرده باشه با پرسنل و فقط بخواد از راه هاست نون بخوره !!!!هست؟
اگه واقعا هست لابد یه کاسه ای زیر نیم کاسه هست که منو شما خبر ندارم
در مورد سوال تخصصیتون هم چون اینترنت ابتدا وارد تهران شد بعد بقیه شهرستانها مطمئن باشد به بقثیه جاها سرایت میکنه در ضمن جو هاستینگ فعلا تهران را گرفته .....

1240

Banned
سلام
کسانی که سرور های اختصاصی می گیرن یا هر چیز دیگه.
اکثرا دو شغل هستند.
مثلا یکی هست می شناسم هم هاست میده هم adsl
یکی اموزشگاه کامپیوتر هم داره.
فکر نکم اون قدر بصرفه
====
حالا چی شده به فکر شکم فروشندگان هاستینگ شدی/؟

vahid_b

Member
1) به نظر من توي ايران بيشتر از همه دنيا قروش هاست سود داره
اون هم به خاطر عدم اطلاعات كافي مشتريان هست.
2) كدومتون از اول به صورت تخصصي كار كرديد . اكثرا چندتا كار كوچيك اول انجام داديد وقتي بهتون حال داد دنبالشو گرفتيد.
پس به كوچيكترا گير نديم
3) توي ايران اگه 60 ميليون فروشنده هاست هم باشه به ضرر هيچ كس نيست
اول به خاطر اينكه همه كه نميتونن پشتيباني و سرويس خوب به مشتريها ارائه بدن . در اين صورت مشتري قدر سرويس خوب را ميفهمه
دوم يه كم انصاف بيشتري به خرج داده ميشه و چند برابر تو پاچه ملت نميره

arianhost

Member
موافقم
الان اينترنت تو ايران داره رشد مي كنه و هر كي حتي واسه تست هم كه شده دوست داره سايت داشته باشه و مزه وب مستر شدن رو بچشه و بعد از اينكه ديد سايت دردسر داره ولش مي كنه!
كه به طور كل همون يه بار تست يه عالمه سود واسه هاستينگ ها مياره!
در كل با حرف kitiran هم كه مي گه هاست زدن آسون شده موافقم
مثلا ما 1 گيگ ريسلر رو ميديم ماهي 5 تومن
كسي كه مي خواد هاستينگ بزنه يه دومين هم ميگيره بگو 6.5 كارش رو با12 هزار تومن شروع مي كنه:D
سيستم هاي مديريت محتوا هم كه واسه سايت هاستينگ خيلي مناسبن(مثل جوملا من خودم از جوملا استفاده مي كنم)
پس خرج ديگه اي نداره!
ماهي 1 دونه مشتري هم واسش بياد بسه واسش پول ريسلرش در مياد:)

1240

Banned
موافقم
الان اينترنت تو ايران داره رشد مي كنه و هر كي حتي واسه تست هم كه شده دوست داره سايت داشته باشه و مزه وب مستر شدن رو بچشه و بعد از اينكه ديد سايت دردسر داره ولش مي كنه!
كه به طور كل همون يه بار تست يه عالمه سود واسه هاستينگ ها مياره!
در كل با حرف kitiran هم كه مي گه هاست زدن آسون شده موافقم
مثلا ما 1 گيگ ريسلر رو ميديم ماهي 5 تومن
كسي كه مي خواد هاستينگ بزنه يه دومين هم ميگيره بگو 6.5 كارش رو با12 هزار تومن شروع مي كنه:D
سيستم هاي مديريت محتوا هم كه واسه سايت هاستينگ خيلي مناسبن(مثل جوملا من خودم از جوملا استفاده مي كنم)
پس خرج ديگه اي نداره!
ماهي 1 دونه مشتري هم واسش بياد بسه واسش پول ريسلرش در مياد:)

خیلی اسان گرفتید شما
باید ببینی ریسلر رو از کی می گیره
دوست من ریسلری رو از
یه بنده خدایی گرفته که
طرف ریسلری بود
اون دوستی هم که ازش گرفته باز ریسلری بوده
بالا دستش وی پی اس بوده و ... .
یعنی اون بنده خدایی که مشتری آخری میشه رو ببین چه وضعیتی داره. :D
امام خوب اگر از یه سرور مطمین و خوب بگیره مشکلی پیش نمی اد و اون وقت حرف شما کاملا درست هست.
=========================================
درود بر بچه های ابادان

irlogo

Active Member
فروش انواع هاست !! + ثبت دوماین + طراحی + نصب شبکه اعم از شبکه های Lan & Man و دوربین های آنلاین + پروژه های بک آپ گیری

تمامی و تمامی در مجموع در خدمات هاستینگ خلاصه می شود ! در صورتی که خدمات هاستینگ در ایران طبق معیار هایی صورت بگیرد یعنی هر سایتی که مجوز داشت تنها بتواند فعالیت کند اندکی از کلاه برداری ها کاسته و به مهارت ها و در نتیجه در آمد بالا تر و به صورت اصولی ادامه خواهد یافت

arianhost

Member
البته ما فرض بر اين گرفتيم كه هيچ مشكلي هم از لحاظ سرور نداشته باشند.
كه البته خيلي از سرويس هاي ايراني هستند كه هيچ گونه مشكلي هم ندارند و قيمت هاشون هم مناسبه:)

سلام
منم که هاست میفروشم
فقط می خوام که مقداری از هزینه ها رو برام کم کنه
و هیچ وقت به عنوان منبع در امد بهش نگاه نمیکنم(در امدی هم ازش ندارم)
ولی همیشه با اشتیاق به این کار نگاه میکنم و دارم پیشرفت میکنم

milads

Banned
با سلام خدمت دوستان . با اینکه من روزی از پرسنل شرکت پارس دیتا بودم خدمت شما اطلاعاتی می دم .
1- شرکت پارس دیتا اولا فقط تو یک مجله تبلیغ نداره و در تمام مجلات رایانه کشور تبلیغات پارس دیتا به چشم می خوره .
2- ما فقط فروش هاست نداشتیم و برنامه نویسی تخصصی می کردیم
3- CMS ما به نام پارس دیزاین در زبان ASP.NET تو ایران حرف اول رو می زد ، من روش کار نمی کردم آخه من اونجا کارم برنامه نویسی PHP و Linux بود .
4- نرم افزار اتوماسیون اداری پارس پرتال
5- قراداد با شرکت های خارجی
6- تاسیس شرکت پارس دیتا در انگلستان
همگی موفق باشید .

جدیدترین ارسال ها

بالا