وردپرسی ها بیان ببینم چقدر بلدند!!

سلام ..نه خسته داداش .....آقا برادر دو تا سوال داشتم که جواب بدین ممنون میشم ...
1- تو ورد پرس باید چیکار کنم که صفحه اول سایتم با سایر صفحات فرق داشته باشه به عنوان مثال بارز سایت
http://www.graphicha.com/ هست که با انتخاب تصاویر بند انگشتی(از صفحه اول)وارد صفحه دیگری میشیم که تو صفحه علاوه بر مطلب مورد نظر منوها و سایر موارد هم هستند ..
2- چیکار کنیم که .......... همانند سایت http://www.taktaweb.ir/ ( برین و دوبار بزنین روی لینک اطلاعات بیشتر یک مطلب و ادامه مطلب همونجا(تو همون صفحه) فقط با بزرگتر شدن صفحه ظاهر میشه .. امیدوارم متوجه منظورم شده باشین

شرمنده ها .. شد سه تا سوال
3-فرض کنیم یه دیو به ابعاد 300*300 داریم که مطالبم توی همین دیو (ثابت ) عوض میشن .. با توجه به تصویر

81f29a9985d0.jpg

مررررررررررررررررسی

sheisebaboo

Active Member
سوال 1: برای اینکه قالب صفحه اولتون فرق بکنه باید قالبتون رو در صفحه index.php قرار دهید و قالب صفحات داخلی و مطالبتون در فایلهای single.php و page.php قرار میگیرن.

سوال 2: من تاحالا همیچین قالبی کار نکردم ولی فکر میکنم که سایتتون رو باید با کدهای jquery ، آجاکس کنید و بعد کدهاتون رو در بخش آجاکس سایتتون قرار دهید.

سوال 3: من منظورتون رو متوجه نشدم. متوجه شدم میخواهید چیکار کنید ولی متوجه مشکلتون نشدم.

سلام چاکرم .... اولا سپاس به خاطر پاسخت .. اینکه گفتید باید با کدهای جیکوئری آجاکس کنم یعنی چی (لطف میکنی اگه نحوه به کار بردنش رو هم بگی ) دوما خواهشا در مورد page .php یه توضیح مختصری بدین چون این روزا خیلی اسمشو میشنوم ...بعدش اگه خواستم از page استفاده کنم باید یه استایل شیت دیگه هم احتمالا بسازم ..درسته؟؟ آخه صفحه اول با سایر صفحات فرق داره دیگه ...
در مورد اون سواله شرمنده یادم رفته کاملش کنم...ببینین میخوام مثلا وقتی کلیک میکنم رو بعدی /// مطلب جاری بره و مطلب بعد توی همون دیو بیاد یعنی به عبارتی اون دیو از جاش تکون نخوره

راستی من یه سوال چند روز پیش پرسیدم که خیلی خیلی برام مهم بود ولی متاسفانه کسی پاسخ نداد .. شما دیدیش ؟؟ اینم لینکش
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=187242

داداش به خدا شرمندم شما تاحالا خیلی به من کمک کردین

آخرین ویرایش:

sheisebaboo

Active Member
سلام. قربونت.
یه سری کدها و اسکریپت ها هستن که استفاده ی اونها در قالب باعث آژاکسی شدن سایت میشه. کدها مختلفن. شرمنده باهاشون کار نکردم و نمیدونم.

ببینید قالبهای وردپرس فقط یه index.php نیستن. قالب وردپرس شامل فایهای زیر هست:
index.php : قالب صفحه اول و اصلی سایت
single.php : قالب صفحه تک مطلبتون. (وقتی یه مطلب خاص رو باز میکنید)
page.php : قالب صفحه ی برگه هاتون. (مثل درباره ما، ارتباط با ما و هر برگه ای که در بخش برگه های وردپرس میسازید)
style.css : قالب استایل سایتتون (کدهای css)
archive.php : قالب صفحه آرشیو و بایگانی و یا مجموعه ی مطالب موضوعی خاص

این فایلها فایلهای اصلی قالب سایتتون هستن و باید باشن در غیر اینصورت قالبتون درست عمل نمیکنه.

البته فایلهای دیگه ای هم هست: sidebar.php , header.php , functions.php , footer.php و ...

برای اینکه بتونید قالب رو به اون حالت در بیارید که مطلب در دایو باشه و صفحه بعد و قبل داشته باشه، باید از حلقه ی زیر استفاده کنید.

توضیح کدها رو جلوش نوشتم:

کد:
<?php if(have_posts()) : ?><?php while(have_posts()) : the_post(); ?> // شروع حلقه
<?php the_title(); ?> //عنوان مطلب
<?php the_content(); ?>   // متن مطلب
<?php endwhile; ?>
<?php posts_nav_link(); ?>  // صفحه بعد و قبل
<?php else : ?>
<?php endif; ?> // پایان حلقه

اون سوال رو هم در پست خودش جواب میدم

با تشکر

sheisebaboo

Active Member
نیاز به ساختن فایل استایل جدا نیست. میتونید کدهای استایل page.php رو در همون style.css بزارید

سلام ... من فکر میکنم هنوز متوجه منظوم نشدین // این کدهایی که دادی رو گذاشتم و نشد

---- ( ببینید من منظورم گذاشتن لینک بعد و قبل و .... نیست ( نیست نیست ) / من کلا میخوام مطالبم تو همین یه دایو باشن

pouya saadeghi

Active Member
ایجکس کردن قالب یکم پیچیده تر از copy/paste چند خط کده.باید به jquery / ajax و حلقه های وردپرس مسلط باشید تا بتونید چنین چیزی ایجاد کنید

razi68

New Member
سلام به همگی
من یه سایت فروشگاهی زدم و یه قالب گذاشتم روش اما قالبش یکم مشکل داره و تو صفحه اصلی اطلاعات پست رو نشون نمیده و پایین صفحه هم یکم بهم ریخته یعنی یه نوشته های اضافی هست.
میشه لطفا کمکم کنید درستش کنم؟
آخه از این قالب خیلی خوشم میاد.
اینم آدرسش www.shop.razipic.com
الان اگه وارد سایت بشین مشکلش مشخصه.
مرسی
1.gif

جدیدترین ارسال ها

بالا