وای از دست session .....

navazesh2

New Member
وای از دست session .....(بابا تو رو خدا جواب بدید)

سلام
چطوری میشه مطمئن شد که مشکل session از سرور است یا کدنویسی ؟

آخرین ویرایش:

farik

Well-Known Member
اول بگین جریان چیه؟..خودتون رو جای بچه ها بزارین ببینید انصافا میفهمین چی گفتین؟..به هر حال امنتظر نمونه مشکلیم:دی

znhost

Member
فکر کنم طرف در رفت
ولی خوب در حالت کلی من ندیدم سرور مشکل session داشته باشه. فقط چند باری توی session_ path مشکل سرور دیدم.

navazesh2

New Member
سلام
من در نرفتم. ولی نمونه کد را برای چند جای دیگه هم فرستادم و از بد اقبالی هیچکس نتونست کمک کنه. اینه بعد از چند بار سرزدن به اینجا و ندیدن هیچ جوابی ، دیگه سر نزدم. من نمونه کد را قبل از این تاپیک و با عنوان "مشکل در عملکرد session" گذاشته بودم ولی جز یه جواب بیربط هیچ کس دیگه ای پاسخ نگفت. اگر لطف کنید و اون کد را ببینید ممنون میشم. لازم به ذکره که من این فایل را بر روی سرور دیگری قبل از این سرور فعلی گذاشته بودم و یک سالی هم جواب میداد ولی الان با خرید هاست از یک هاستینگ ایرانی ، دیگه جواب نمیده. شک من در اینه که این هاستینگ برای همه ی سایتهای موجودشون یک php.ini تنظیم کردند و این مشکلات بوجود آمده :
1) session بعد از مدت زمانی که در کد آمده، expire نمیشود.
2) دو کاربر به طور همزمان میتوانند با یک username , password وارد سایت شوند و تو ناحیه کاربری دور بزنند.

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=156985&highlight=session (مشکل در عملکرد session)

ممنون میشم که کمکم کنید ....

Masoud1365

مدیر انجمن
3) با وجودی که اتصال اینترنت قطع شده و حتی شبانه روزی هم گذشته، ولی باز هم با اتصال اینترنت ، session ها هنوز وجود دارند.
1) session بعد از مدت زمانی که در کد آمده، expire نمیشود.
به خاطر این هست که توی کد شما کوکی ست شده ! و با وجود کوکی دوباره سشن مقدار دهی میشه !

navazesh2

New Member
سلام
چطور میشه این مشکل را حل کرد؟ البته قبل از این داستان و نوشتن کوکی، sesiion ها در دیتابیس ثبت میشد که اون موقع هم مشکل دیگری داشت. از طرفی کوکی بر روی سیستم کاربر تعریف میشه و احتمال بوجود آمدن این مشکل به واسطه کوکی عجیب هم نیست ولی چرا این کد بر روی سرور دیگری به خوبی کار میکرد و هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشت ؟

Masoud1365

مدیر انجمن
ببیتید زمانی از کوکی استفاده میشه که شما نمیخوایی کاربر هر بار که میاد توی سایتت لاگین کنه و یه مدت زمان هم برای اکسپایر شدنش تعریف میشه ! کاربر زمانی که میاد توی سایت اگر که کوکی براش تعریف شده باشه سشن رو به صورت خودکار مقدار دهی میکنه و همینه که برای شما مشکل بوجود میاره شما فقط از سشن استفاده کن !

جدیدترین ارسال ها

بالا