وایمکس ایرانسل و پرسش‌های بی‌پاسخ

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6
عبدالله افتاده - روزنامه فناوران - شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل - ام تی ان دیروز با ارسال خبری به رسانه‌های گروهی از راه‌اندازی سرویس وایمکس در هفت شهر کشور خبر داد؛ خبری که به بسیاری از سوالات کلیدی مخاطب پاسخ نمی‌دهد.


در خبر مورد نظر به هیچ وجه اشاره‌ای به نقاط تحت پوشش این سرویس نشده‌ و تنها به این توضیح بسنده شده که «کسانی که اطلاعات بیشتری در این رابطه می‌خواهند به سایت این شرکت مراجعه کنند».

جالب آنکه پس از اینکه به توصیه خبر به سایت مراجعه می‌شود، در نقشه پهناور تهران بزرگ تنها قسمت‌هایی از حاشیه‌های شمال شرقی، جنوب شرقی، شمال غربی، جنوب غربی و قسمت محدودی از مناطق مرکزی شهر تهران با رنگ سبز مشخص شده که نماد پوشش مناسب فضای داخلی سرویس وایمکس است. البته اطراف این رنگ سبز با رنگ‌های زرد و قرمز احاطه شده که به ترتیب هر کدام نماد پوشش فضای داخلی ضعیف ولی فضای خارجی خوب و پوشش فضای داخلی و خارجی ضعیف است.

موضوع دیگر این است که براساس پروانه اپراتورهای وایمکس، آنها باید پس از 9 ماه از زمان دریافت پروانه آن هم به شرط مهیا بودن تمامی امکانات اقدام به ارایه سرویس کنند. حال که ایرانسل پس از اتمام مهلت 9 ماهه تنها در برخی از مناطق شهری اقدام به ارایه سرویس کرده این سوال مطرح می‌شود که این اقدام برای فرار از جریمه شدن توسط رگولاتوری بوده است؟

در قسمت دیگری از خبر ارایه وایمکس به برخی از مزیت‌های سرویس وایمکس اشاره شده که عدم نیاز به کابل‌کشی (احتمالا تلفن ثابت) و کوچک و قابل حمل بودن مودم به عنوان مزیت های این سرویس یاد شده است.

در تماسی تلفنی با یکی از نمایندگان فروش وایمکس ایرانسل که آدرس آنها در سایت این شرکت اعلام شده، مشخص شد که مودم 110 هزار تومانی وایمکس این شرکت کاربر را از خط تلفن ثابت بی‌نیاز می‌کند اما مشترک به کابل برق شهری برای روشن کردن مودم محتاج می‌شود و این یعنی شما نمی‌توانید در مکان‌هایی که برق شهری ندارید، از این سرویس استفاده کنید.

علاوه بر این، آنطور که نماینده فروش شرکت می‌گوید اندازه این مودم حدودا نصف کله قند است! که طبیعتا اندازه یک مودم قابل حمل نیست.

نکته جالب‌تر اینکه دیروز معاون رگولاتوری در خبری اعلام کرد که تعرفه سرویس های وایمکس به زودی از سوی این سازمان مصوب می‌شود که گویا ایرانسل با اعلام تعرفه سرویس وایمکس خود قبل از مصوب شدن در رگولاتوری، دست پیش گرفته تا بتواند تعرفه‌های مورد نظر خود را برای ارایه این سرویس بر کرسی بنشاند.

سوال دیگری که در این رابطه مطرح است، اینکه آیا مشترکان می‌توانند با استفاده از سایر مودم های وایمکس به شبکه متصل شوند یا نوع سیستمی که در شبکه به کار گرفته شده به نحوی طراحی شده که حتما باید از مودم‌هایی که توسط ایرانسل عرضه می‌شود، استفاده کرد.تمامی اینها مواردی است که انتظار می‌رفت روابط عمومی شرکت ایرانسل فرصت طرح‌شان را در یک برنامه خبری فراهم می‌کرد، نه اینکه صرفا با ارسال یک خبر، اتفاقی با این اهمیت را پشت سر بگذارد.

لازم به توضیح است که دیروز برای دریافت جواب سوال‌هایی که در این نوشته مطرح شده بارها با مدیر محترم روابط عمومی ایرانسل تماس حاصل شد که تمامی تماس‌ها بی‌پاسخ ماند.
منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا