واقعا لازمه؟!

corel

Active Member
با سلام خدمت رفقا!

خواستم اينو خدمت همه عرض كنم كه آيا به نظر شما چه اينكه حالا آماتور يا حرفه اي باشيد، لزومي داره كه cinema 4d رو ياد بگيريم.

يعني مايا و مكس به اندازه كافي جوابگوي نيازهاي ما نيستند؟!!!!!!

البته من با تنوع نرم افزاري موافقم ها. مثلا ايتقدر ديگه تو ايران فتوشاپ كار مي كنن كه كم كم داره حالم از هر چي فتوشاپه بهم مي خوره. حتي يه مدت سعي مي كردم باهاش كار نكنم و تا جايي كه امكان داره كارامو با نرم افزاراي ديگه انجام بدم. اما خوب لعنتي برنامه توپيه و نمي شه ازش بلكل صرفنظر كرد.

با اين توضيحات كه دادم مي بينيد كه مخالف تنوع نرم افزاري نيستم ولي خوب اين انيميشن سازاي سه بعدي خيلي پيچيده اند و آدم وقتي عمري با اونا كار مي كنه ديگه نمي تونه به راحتي اونا رو ول كنه و بره يه برنامه ديگه رو از صفر شروع كنه.

حالا بازم هركي دليل خاصي رو داره كه بهتره از cinema 4d استفاده كنيم، بگه شايد قانع شديم!

mamali132002

Active Member
راستش من 3d max كار ميكردم و هر وقت كه راجع به مايا بحث ميشد فكر نميكردم اينقدر قدرتش بيشتر از مكس باشه. ولي وقتي باهاش كار كردم واقعا جا خوردم تو مدلسازي خيلي راحت تر و دقيق تر از مكس هستش و خيلي مشكلات مكس رو نداره.

من ترجيح ميدم هر دو تا رو با هم كار كنم ... اما چون 3d max رو خيلي وقت هستش كار ميكنم كارهاي حرفه اي رو با اون انجام ميدم ... چون هنوز با rendering و lighting مايا زياد آشنا نشدم.

hamid747

Member
خب راستش محبوبيت اين برنامه بيشتر به خاطر سادگي فوق العاده محيط كار و در عين حال كيفيت بالاي كار هست،البته به خاطر جديد تر بودن اين برنامه نسبت به برنامه هاي مشابه ممكنه هنوز در ايران جايگاهي مثل 3DMax يا Maya نداشته باشه.من الان حدود 2 سال ونيم هست كه با اين برنامه كار ميكنم(قبلا باMaya براي يكسال كار كردم ) و طبق نظر بخش research and development شركت ما اين برنامه در حال حاضر پرقدرترين برنامه طراحي 3 بعدي است كه تا اين حد سادگي كار را براي user خود فراهم نموده ، شركت Aliance با وجود ارايه و معرفي Maya بعنوان يك نرم افزار فوق العاده قدرتمند ، متاسفانه نتوانسته هنوز يك Interface ساده تر براي كاربر خود فراهم نمايد.
البته در ابتدا من فكر ميكردم كه چون شركت ، يك شركت آلماني است ، طبيعتا سعي ميكند از محصولات آلماني حمايت نمايد تا جاييكه استفاده از اين نرم افزار را بصورت استاندارد كاري شركت در آورد ولي بعد از گذشت چند ماه من متوجه شدم كه به حقيقت سادگي كار با Cinema4D قابل مقايسه با ساير نرم افزارهاي مشابه نيست و اين در حاليست كه شما با هيچ محدوديتي در كار با اين برنامه روبرو نيستيد.

آخرین ویرایش:

ToFaN

Well-Known Member
شديدا با حرف حميد موافقم
خيلي راحتتر و كيفيت بالاتري داره
جند روز پيش من با يكي از دوستام كه مكس كار بود كلم شد گفتيم يه مدلينگ خيلي ساده بزنيم ببينيم كدوم زود تر و كدوم قشنگ تر ميشه
من در ظرف 2 دقيقه ساختم
و اون در ظرف 15 دقيقه
جالبش اينجا بود كه ماله من هم از نظر كيفيت و هم از نظر جذابيت بهتر بود

mamali132002

Active Member
به نظر منم 3d max رو بايد يواش يواش كنار گذاشت ... البته نا گفته نمونه كه خود 3d max هم نصبت به نرم افزارهاي ديگه مزيت هايي داره اما در كل (فقط به نظر من) تو مدلسازي خيلي ضعيف و وقت گيره.
من مدل صورت رو تو مايا 1 ساعت ساختم كيفيتش 10 برابر كيفيت مدل صورتي بود كه تو مكس ظرف 2 روز ساخته بودم....(از Nurbs modeling مايا استفاده كرده بودم)

corel

Active Member
توجيه نشدم

mamali132002 گفت:
به نظر منم 3d max رو بايد يواش يواش كنار گذاشت ... البته نا گفته نمونه كه خود 3d max هم نصبت به نرم افزارهاي ديگه مزيت هايي داره اما در كل (فقط به نظر من) تو مدلسازي خيلي ضعيف و وقت گيره.
من مدل صورت رو تو مايا 1 ساعت ساختم كيفيتش 10 برابر كيفيت مدل صورتي بود كه تو مكس ظرف 2 روز ساخته بودم....(از Nurbs modeling مايا استفاده كرده بودم)

تو قدرت مايا كه شكي نيست مملي. منظور من cinema 4d بود.

البته نبايد ابتكار رو ناديده گرفت. تو خود مكس مي شه يه موجود زنده رو خيلي تر و تميز در آورد، اگرچه شايد افراد كمتري بتونن اين كارو بكنن. مثلا مهمترين نرم كننده اگه اشتباه نكنم mesh smoot هستش.
به جز مدلسازي nurbs.

تازه با nurbs هم كه بخواي كار كني تو مكس كار مشكليه و ابزاراشم كمه، ولي تو مايا يكي از اصول پايه اي واسه modeling همين nurbs هست. يعني يه شكل ابتدايي( مثل كره يا مخروط) مي تونه از بدو وجود از جنس nurbs باشه.

و......
و......
و......

حالا با وجود تمام اينا، هيچ دليلي ندازيم كه مكس رو كنار بذاريم، مثلا يه پروژه ساده تر رو ميشه با مكس خيلي سريع كار كرد ولي همين كار تو مايا ممكنه بيشتر طول بكشه.

البته اين فقط ديدگاه من (به اسم مستعار كرل) نيست، بلكه يه برداشت كلي از نظرات بيشمار انيميشن كار حرفه اي و آماتوره.

اگرچه خودمم بعد عمري كار با نرم افزاراي مختلف به خيلي از حرفاي علماي فن رسيدم. در اين مورد خاص من قبلا مكس كار مي كردم و بعدها علاقه مند به مايا شدم و خيلي ازش خودم اومد و مدتهام با اون مار كردم ولي هنوز اونقدر كه تو مكس مي تونم كار انجام بدم تو مايا نمي تونم(متاسفانه).
اخيرا مدتيه كه هر دو شو كنار گذاشتم و مدتيه كار تري دي انجام نمي دم(مشكلات زندگيه ديگه!!)

با اين شرايط فعلا كاراي خيلي مهمتري دارم و جداي اينا هنوز توجيه نشدم و هيچ تصميمي هم نگرفتم كه cinema 4d رو شروع كنم.

خدا رو چه ديدي شايد يه روزي اينكاره شدم!!

خوش باشي(و همه برو بچ گرافيك باشن!)

محسن.

جدیدترین ارسال ها

بالا