Fa وارد کردن مطلب

blackpic

New Member
سلام
ببخشید من میخواستم توسط Multimedia Builder یه کاری کنم که نرم افزار مطالب رو از روی ار اس اس (RSS ) سایت بخونه و مطالب رو توی دیتابیس ذخیره کنه و نشون بده و امکان بروزرسانی هم داشته باشه

میخواستم ببینم این نرم افزار این قابلیت رو داره اگه نداره از چه نرم افزاری استفاده کنم ؟
با تشکر

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
نه کاملا، اما تا حدودی بله.
RSS از فرمت XML استفاده می کنه، شما باید feed رو دانلود کنید، و فایل XML رو بخونید، و بعد در دیتابیس ذخیره کنید.
تنها نقطه ی ضعف اینجا Parse کردن فایل XML هست.
تا جایی که بنده اطلاع دارم تنها دو پلاگین این قابلیت رو دارن، پلاگین Plugy2 که امکان ارتباط با موتور LUA رو میده، و در مثالش کتابخانه ای برای XML داره که در زبان LUA و توسط Plugy2 میشه ازش استفاده کرد. مشکل اینجاست که پلاگین بسیار قدیمی هست (2004) و چند هفته پیش که خواستم تستش کنم رو ویندوز هفت 64 بیتی من به مشکل برخورد.

پلاگین بعدی پلاگین XMLPlugin هست که توسط Silvercover نوشته شده اما بطور رسمی عرضه نشده و به نوعی نا تمام هست، اما چند بار که من تستش کردم در Parse کردن یک فایل XML که اتفاقاً مربوط به یک فایل RSS بود مشکلی نداشت.

برای دانلود هم پلاگین بسیار هست، برای کار با دیتابیس هم چندین پلاگین موجود هست (SQLite - Access - ODBCPlug)

برای به روز رسانی هم کافیه Feed رو دوباره دانلود کنید و اطلاعاتش رو بخونید.

blackpic

New Member
خیلی ممنون
ببنید من این برنامه رو میخوام برای سایتی درست کنم که مطالب سایت رو دانلود کنه و بشه بصورت افلاین اونا رو خوند و امکان بروز کردن با حفظ مطالب قبلی باشه

nevercom

عرض کردم، شما باید قبل از هرچیز فایل XML رو دانلود کنید (با پلاگین هایی مثل Misc)

بعد باید فایل XML رو بخونید، تمام ایتم ها رو بدست بیارید و بعد مثلاً در دیتابیس ذخیره کنید، برای اینکار هم باید از پلاگین استفاده کنید که توضیح دادم.

حالا در یک بازه رمانی می تونید این عملیات رو تکرار کنید و مطالب جدید رو دریافت کنید، چون در دیتابیس ذخیره میشه، مطالب قبلی هم حفظ میشه (البته باید چک کنید که مطالب تکراری چندبار ذخیره نشن)

این کلیت کار هست، حالا شما در چه قسمتیش مشکل دارید ؟

blackpic

New Member
فعلا که مشکلی ندارم فعلا در حال تجزیه و تحلیل هستم با کدوم نرم افزار کار کنم ؟

silvercover

کاربر متخصص
پلاگین بعدی پلاگین XMLPlugin هست که توسط Silvercover نوشته شده اما بطور رسمی عرضه نشده و به نوعی نا تمام هست، اما چند بار که من تستش کردم در Parse کردن یک فایل XML که اتفاقاً مربوط به یک فایل RSS بود مشکلی نداشت.

البته یکم با زبان فارسی مشکل داره.

nevercom

خب از اونجایی که سوالتون رو در انجمن mmb مطرح کردید، پاسخ من در مورد mmb بود.
اما اگر با زبان های برنامه نویسی دیگه آشنایی دارید، دستتون خیلی خیلی بازتر خواهد بود. این بستگی به خودتون داره که در چه نرم افزار و محیطی مهارت بیشتری داشته باشید.

nevercom

هر کدوم از زبان های برنامه نویسی مدرن رو می تونید استفاده کنید، اما باید ببینید در کدومش مهارت دارید و بعد پروژه رو در اون محیط انجام بدید.
به هرحال از Visual Studio میتونید استفاده کنید، از فلش هم میتونید استفاده کنید، از Python و Java هم میتونید استفاده کنید و خیلی برنامه ها و زبان های دیگه.

جدیدترین ارسال ها

بالا