Fa وارد کردن سریال برای یک مرتبه | تغییر نام فایل

flat_00

Member
سلام
دو تا سوال داشتم ولی قبلش اجازه بدید یک توضیح بدم از کاری که میخوام بکنم
من میخوام یک سی دی کاتالوگ بسازم در این سی دی تعدادی فیلم هست که باید از طریق اتوران اجرا بشه و همچنین میخوام با یک کد اتوران را قفل کنم

اما سوال
1- میخوام فایل های تصویری رو به یک فرمت عجیب و غریب در بیارم (مثلا video.dyf) بعد میخوام در اتوران با دستوری این فایل rename بشه به video.wmv و اجرا بشه آیا راهی هست؟

2- برای محافظت از سی دی میخوام اتوران رو با پسورد قفل کنم و وقتی کسی کد را وارد میکنه فقط یک بار آن را وارد کنه و دفعات بعد دیگه نخواد هر بار که سی دی رو میزاره مجبور باشه دوباره کد رو وارد کنه.

ممنون

For.sajjad

Member
سلام دوست عزیز
فک کنم اگه یه کم جستجو میکردید به جواب می رسیدید..
1-بله می شه شما می تونید با استفاده از cmd و دستوراتش در پروژتون این کار رو انجام بدید( برای آشنایی با نحوه استفاده از دستورات cmd در mmb جستجو کنید)..و در ضمن فک می کنم اگه شما به طور دستی فایلهایی ویدیویی معمول رو تغیر فرمت بدید mmb می تونه اونو باز کنه چون این قابلیت مربوط میشه به کدکها.... در ضمن راههای بهتری هم برای محافظت از فایلها مثل اینکریپت کردن وجود داره ..جستجو بفرمایید
2- شما برای این منظور راههای مختلفی دارید یکیش ذخیره کردن متغیر در رجیستری هست و سپس چک کردن اون متغیر برای این منظور هم جستجو بکنید مباحث زیادی در این مورد هست..
موفق باشید

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
دو تا سوال داشتم ولی قبلش اجازه بدید یک توضیح بدم از کاری که میخوام بکنم
من میخوام یک سی دی کاتالوگ بسازم در این سی دی تعدادی فیلم هست که باید از طریق اتوران اجرا بشه و همچنین میخوام با یک کد اتوران را قفل کنم

اما سوال
1- میخوام فایل های تصویری رو به یک فرمت عجیب و غریب در بیارم (مثلا video.dyf) بعد میخوام در اتوران با دستوری این فایل rename بشه به video.wmv و اجرا بشه آیا راهی هست؟

2- برای محافظت از سی دی میخوام اتوران رو با پسورد قفل کنم و وقتی کسی کد را وارد میکنه فقط یک بار آن را وارد کنه و دفعات بعد دیگه نخواد هر بار که سی دی رو میزاره مجبور باشه دوباره کد رو وارد کنه.

ممنون

1) این شیوه رو اگه برای محافظت فایل های ویدئویی روی CD بکار می برید، بی فایده است و فقط زحمت خودتون
رو بیشتر می کنه. در ضمن چون CD در حالت فقط خواندنی است، اگر بخواهید نام فایلی را تغییر دهید می بایستی
فایل را روی هارد دیسک کپی کنید، که هم منجر به یک مکث زمانی میشه و هم مزیت حفاظتی نداره.
در ضمن Player ها اغلب بجای اکتفا به پسوند فایل محتویات فایل را نیز بررسی می کنند و احتمالا می توانید همان
فایل هایی که پسوند dyf دارند را بدون مشکل پخش کنید.

2) زمانی که کاربر رمز رو وارد کرد و رمز صحیح بود، به Registry یک مقدار اضافه کنید، مثلا :
کد:
value$ = 'yes'
SaveVariable("PassChecked","value$")

و زمانی که خواستید رمز عبور را از کاربر درخواست کنید، قبلش با کد زیر مطمئن شوید که قبلا اینکار انجام نشده باشه :
کد:
LoadVariable("PassChecked","value$")
If (value$ <> 'yes') Then
  ** request for password
End

p30graphic

Active Member
دقیقا همینطوره
من توی MMB وقتی می خواهم فایل فلش رو از خارج وصل کنم به کارم. میرم اسم فایل رو به یه چیزی مثل RMA تغییر میدم. و توی MMB هم آدرس همون رو میدم. مثل:
Flash.rma
اما ویندوز به طور معمول این فرمت رو نمیشناسه. اگه همین rma با فلش پلیر اجرا بشه براحتی پخش میشه
پیشنهاد می کنم از فرمت های شناخته شده برای ویندوز استفاده کن. مثل txt یا zip
و برای گمراهی بهتر اون فایلهای ویدیویی رو توی مسیری مثل Compress بزار که اگه کسی توی این مسیر یه فایل زیپ دید شک نکنه

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
فكر ميكنم منظور دوستمون از طرح اين سوال ايجاد امنيت بيشتر براي برنامش بود كه خب ارجاعتون ميديم به مطالب قبلي مربوط به امنيت در mmb

اما روش عوض كردن پسوند فايل روش منطقي براي بيشتر شدن امنيت نيست و فقط براي كاربران آماتور شايد قابل استفاده باشه

جدیدترین ارسال ها

بالا