هوک جرثقیل

amir9398

Member
قلاب جرثقیل چیست؟
قلاب جرثقیل در واقع قسمتی است که بار را به جرثقیل متصل می کند و در سیستم بالابر جرثقیل بسیار مهم است. زیرا کوچکترین نقص در این قطعه می تواند باعث بروز حوادث خطرناک در هنگام کار با جرثقیل بخصوص در تناژها و ارتفاعات بالا شود. خود قلاب جرثقیل از چند قسمت تشکیل شده است، قرقره یا فولی، قلاب یا قلاب، پیچ و مهره، کامیون دستی و غیره. کلیه قطعات قلاب جرثقیل از آلیاژهای تقویت شده و فولاد جامد در تناژهای مختلف طراحی و تولید می شوند. قطعات قلاب جرثقیل باید بر اساس ظرفیت تناژ جرثقیل انتخاب شوند. برای خرید انواع هوک جرثقیل با قیمت مناسب و کیفیت بالا به فروشگاه وزنه عرضه کننده لوازم جرثقیل مراجعه کنید.

چگونه یک قلاب جرثقیل بسازیم
قلاب جرثقیل عمدتاً به دو صورت تولید می شود. در روش اول که به صورت قالب است قالب قلاب جرثقیل از قبل آماده است و فقط فولاد مذاب داخل آن ریخته می شود و پس از سرد شدن خارج می شود. روش اول فقط برای تناژهای کمتر از 20 تن اعمال می شود و روش دوم باید برای تناژهای بالاتر استفاده شود. در روش دوم، فولاد گرم شده را با استفاده از چکش های هیدرولیک سنگین شکل داده و به صورت قلاب جرثقیل در می آورند. قلاب جرثقیل تولید شده به روش دوم از کیفیت و دوام بیشتری نسبت به روش اول برخوردار است. برای اطلاع از قیمت ریموت کنترل جرثقیل سقفی به فروشگاه وزنه مراجعه کنید.

انواع قلاب جرثقیل و تناژ آنها
نوع قلاب جرثقیل، عملکرد و کاربرد آن بستگی دارد. مثلاً قلاب جرثقیل بکسل با قلاب جرثقیل زنجیری متفاوت است. علاوه بر این قلاب جرثقیل سقفی و جرثقیل سقفی کارگاهی با قلاب جرثقیل های متحرک و تاورکرین متفاوت است و در نهایت بسته به کاربری مورد نیاز، قلاب ها و قلاب های جرثقیل به انواع چفتی، چشمی، گردان، فورجی تقسیم می شوند. لنگر، طبل. ، نوع پین و غیره تبدیل شود

ظرفیت قلاب جرثقیل نیز به تناژهای زیر تقسیم می شود.

1 تن، 2 تن، 3 تن، 5 تن، 10 تن، 15 تن، 20 تن، 25 تن، 30 تن، 40 تن، 60 تن، 80 تن و 100 تن

قیمت و خرید قلاب جرثقیل
قیمت قلاب جرثقیل به ظرفیت، آلیاژ و روش تولید آن بستگی دارد. مثلاً هر چه تناژ قلاب بیشتر باشد. قلاب بافی قیمت بالاتری دارد. ما در فروشگاه اینترنتی وزنه انواع ابزار قلاب جرثقیل را با بهترین قیمت از بزرگترین برندهای اروپایی و آسیایی در خدمت شما مشتریان عزیز قرار می دهیم.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا