هنگ کردن کامپیوتر بعد از نصب ویندوز و برنامه های جانبی

daneh

New Member
با سلام وخسته نباشید
من یک مشکلی در نصب برنامه ها پیدا کردم که نمی توانم حلش کنم من لپ تاپ سونی دارم که ریکاوری رویش هست و از روی ریکاوری اصلی لپ تاپ ویندوز را نصب کردم ولی برنامه های دیگر مثل آفیس و فتوشاب و اینترنت دانلود منیجر و بقیه برنامه ها را از روی سی دی های لرد نصب کردم ولی کامپیوترم بعد از نصب این برنامه ها یکدفعه وسط کار هنگ می کند و نه موس کار می کند و نه هیچ کلیدی کار نمی کند و باید دکمه پاور دستگاه را بزنم تا خاموش شود و بعد از اول روشن کنم
روی دو تا دستگاه دیگر هم همین مشکل را به خاطر نصب برنامه ها پیدا کردم و اینو فهمیدم که مشکل از ویندوز نیست از برنامه های نصب شده است،با نصب آنتی ویروس نود آپدیت شده هم نتوانستم تشخیص بدهم که کدام برنامه ویروسی بوده است،
حالا آیا راهی است که من کلاً تشخیص بدهم که کدام برنامه نصب شده باعث هنگ کردن کامپیوتر میشود درضمن حتی برنامه را اجرا نکنم و کامپیوتر حتی در حالت بیکار هم که باشد هنگ می کند
لطفاً راهنمایی کنید که چه جوری می توانم مشکل را تشخیص بدهم وبرطرفش کنم
با تشکر

the_king

مدیرکل انجمن
با سلام وخسته نباشید
من یک مشکلی در نصب برنامه ها پیدا کردم که نمی توانم حلش کنم من لپ تاپ سونی دارم که ریکاوری رویش هست و از روی ریکاوری اصلی لپ تاپ ویندوز را نصب کردم ولی برنامه های دیگر مثل آفیس و فتوشاب و اینترنت دانلود منیجر و بقیه برنامه ها را از روی سی دی های لرد نصب کردم ولی کامپیوترم بعد از نصب این برنامه ها یکدفعه وسط کار هنگ می کند و نه موس کار می کند و نه هیچ کلیدی کار نمی کند و باید دکمه پاور دستگاه را بزنم تا خاموش شود و بعد از اول روشن کنم
روی دو تا دستگاه دیگر هم همین مشکل را به خاطر نصب برنامه ها پیدا کردم و اینو فهمیدم که مشکل از ویندوز نیست از برنامه های نصب شده است،با نصب آنتی ویروس نود آپدیت شده هم نتوانستم تشخیص بدهم که کدام برنامه ویروسی بوده است،
حالا آیا راهی است که من کلاً تشخیص بدهم که کدام برنامه نصب شده باعث هنگ کردن کامپیوتر میشود درضمن حتی برنامه را اجرا نکنم و کامپیوتر حتی در حالت بیکار هم که باشد هنگ می کند
لطفاً راهنمایی کنید که چه جوری می توانم مشکل را تشخیص بدهم وبرطرفش کنم
با تشکر

ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R را فشار دهید و در پنجره Run عبارت msconfig رو بنویسید و OK کنید.
دو زبانه هست که باید تنظیم کنید یکی Services و یکی Startup
اول در زبانه Services گزینه Hide all Microsoft Services رو تیک بزنید تا سرویس های اصلی ویندوز مخفی شوند و
کاری به آنها نداشته باشید و اونها رو اشتباها غیر فعال نکنید.

شما الان هر گزینه ای رو در زبانه Services و Startup تیکش رو بردارید در بوت شدن بعدی ویندوز غیر فعال هستند.
پیشنهادم اینه که اول نصف بالایی لیست Services و Startup رو غیر فعال کنید و ویندوز رو Restart کنید.
اگه مشکل رفع شد، مورد در بین اونهایی یه که غیر فعال کردید وگرنه ایراد در نیمه پایینی لیسته. باز دوبار
اون لیست مشکل دار ها رو نصف کنید و نصف شون رو غیر فعال کنید و ...

جدیدترین ارسال ها

بالا