هنر معماری

sanaz99

New Member
به طور کلی معماری به معنای آن است که فضای اطراف را به کمک مصالح و منابع وجود و به طرح های مختلف به گونه ای زیبا آفرید.معماری را طراحی،اجرا و ساخت ساختمان و دیگر سازه ها می توان معرفی کرد از این رو تعاریف متعددی از معماری وجود دارد اما در همه ی آنها وجه مشترک سازماندهی فضا به چشم میخورد. همینطور معمار میتواند بر امور فنی و مدیریت طرح و پروژه همکاری داشته باشد همچنین فضای کاری یک معمار میتواند از سطوح کوچکتر تا واحد مسکونی و ساخمان را دربربگیرد.

وظیفه معمار
مهندسین معمار پس از کسب تجربه و آموزش و گذراندن دوره های آموزش معماری مورد نیاز قادر به طراحی و توسعه ی طرحهای متفاوت خواهند بود و اگر در بخش مدیریت و نظارت پروژه باشند مسئول کنترل و بررسی کلیه مراحل را از طرح تا اجرای سازه را دارند.

نرم افزارهای معماری و ضرورت یادگیری آن

برخی از نرم افزارهای مورد نیاز در معماری به شرح زیر هستند:

1.sketchUp 2.revit 33d studio max. 4.autocad 5.vray

6.photoshop 7.InDesign 8.hand drawing

یادگیری این نرم افزارها به شدت لازم است به این علت که با کمک آنها طراحی مدنظر را مدلسازی کرد و حتی نماهای داخلی طرح را به خوبی به نمایش درآورد تا ایرادات و سایر تغییرات در آن اعمال گردد و طرح نهایی اجرایی شود.

تاثیر تکنولوژی در معماری
پیشرفت تکنولوژی در جوامع امروزی باعث تسریع و تسهیل بسیاری از کارها شده است که معماری نیز از این قاعده مستثنا نبوده است.تکنولوژی در معماری موجب پیشرفت کاربرد و استفاده از مصالح و روش های اجرایی،افزایش دقت محاسبات در طراحی،ایجاد مدل اولیه به کمک دستگاه های نوین و مدرن روز دنیا در مقیاس کوچکتر ایجاد کرد.

به طور گسترده تر تکنولوژی در تفکر و نگرش و دید معمارها نقش به سزایی داشته و تنها مبتنی بر ابزارآلات و ماشین الات نبوده است.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا