هند یا مالزی؟

iranpet

New Member
من برای رشته انیمیشن یا vfx (لیسانس) میخوام اقدام کنم.

هند و مالزی بهم معرفی کردن

مالزی دنشگاه لیمکوک
ولی هند بیشتر دانشگاهاش دیپلم میدادن

من تا ماهی 1 میلیون هزینه زندگی + دانشگاه رو می تونم بدم

حالا میخواستم بدونم کسی از دوستان دانشگاه خاصی رو برای انیمیشن یا vfx (لیسانس) سراغ داره

ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید

برای رشته جلوه های ویژه بهتره بری سراغ آموزشگاه هایی مثل Gnomon که به صورت Workshop برگزار میشه.

iranpet

New Member
اولا این کارگاهها توی هند یا مالزی هم هست

دوما من میخوام اکادمیک یاد بگیرم. میخواستم بدونم در این رشته ها اکادمیک بیشتر جواب میده یا workshop ها؟

Mandana

Active Member
مالزی بهتر از هند جواب میده + موقعیت زندگی در مالزی به مراتب بهتره
درسته هند ارزون تره اما توی دنیا معروفه کم مزد ترین کارگرا هندی هستناین مصداق در مورد کارهای دیگه هم در هند صدق می کنه
اگر فقط میخواید درس بخونید و قصد کار ندارید شاید مناسب باشه اما باز هم دانشگاههای مالزی به مراتب بهترن:wink:
اکادمیک مطمئنن بهتر از ورکشاپ هاست.البته منظورم اکادمیک در جایی غیر ایران هست چون می خودم ایران سی جی خوندم اما به جرات میتونم بگم اگر خودم توی اینترنت آموزشی نمی دیدم یا کلاسهای غیر دانشگاه نمی رفتم العان اطلاعاتم شاید 5% از قبل دانشگاه بالاتر رفته بود.دانشگاه مورد حساسی هست:wink::rose:

iranpet

New Member
من هدفم تکمیل یادگیری هامه و نمی خوام کار کنم . مالزی 2تا انتخاب بیشتر ندارم یکی limkok و بعدی MMU هست . ولی میگن سطح دانشگاههای هند در زمینه CG بالا تره.

میخواستم بدونم کسی از دوستان اطلاعای در این زمینه داره؟

.:. soroosh .:.

Active Member
نگران سطح دانشگاه های مالزی نباشید . سطحشون خیلی خوبن و با خیال راحت میتونید اونجا تحصیل کنید .
همونطور که ماندانا جان هم اشاره کردن مالزی بهتر هند هست . هم از نظر تحصیل و هم زندگی .
به هر حال شما که میخواید حداقل ۴ سال برید یه کشوری که تحصیل کنید در عین حال باید اون این ۴ سال زندگی هم بکنید .
خب هند واقعا زندگی سخته و فوق العاده اذیت میشید، چه از نظر آب و هوا و چه مردم و ...
اما مالزی خیلی زندگی فرق میکنه با هند.
از نظر دانشگاه هم مسلما MMU بهتر از limkok هست اما هزینش هم بیشتره . یعنی MMU دانشگاه گرونتری هست نسبت به لیمکوک.
اما از نظر سطح آموزشها و ... خیلی خوبن و مدرکشون هم که کاملا معتبره همه جا .
هند فقط فکر میکنم سطح یک سری رشته هاش مثل شبکه و ... بالاتره ( این هم که میگم هنوز بهش شک دارم ) و دلیلش هم به خاطر پشتیبانی شرکت هایی مثل مایکروسافت و ... تو هند و دانشگاه های اونجا هست .
اما برای رشته VFX و انیمیشن و فیلم سازی و ... مالزی خیلی بهتره .

iranpet

New Member
سروش جان . اول از همه بگم فکر میکنم هزینه limkok سالی 6 تا 7 ملیون هست پس مسلما از MMU بالاتره

دوم اینکه من با بعضی استادای انیمیشن که صحبت میکردم میگفت هند سطحش بالاست اما سطحه زندگی پایینه . اما من دانشگاه سطح بالایی و برای لیسانس پیدا نکردم. همگی دوره های کوتاه مدت بودن

بهتره بگم به کلی گیج شدم

Active Member
اوه ... پس من چرا اشتباه یادم بود !!!
آره . لیمکوک حدودا سالی ۶ هزارتاست اما ام ام یو سالی ۴ هزارتا.
من خودم در اینجور مواقع ایمیل میزنم به خود سایتهاشون . خودشون خوب راهنمایی میکنن و اگه واقعا دانشگاه بهتری تو هند باشه مطمئنا بهت معرفی میکنن.

http://www.mmu.edu.my/
http://www.limkokwing.net/malaysia/

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام به همه دوستان:rose:
منم به نظرم مالزی بری بهتره.
چون ما یکی از آشناهامون رفته بود هند ، میگفت بهداشت که صفر ، گدا هم زیاد دیگه هیچی...
تو هند یه قشری از جامعه هستن که کنار خیابون به دنیا میان و همونجا هم میمیرن.
مالزی جاذبه توریستی هم داره:green:کار هم توش خوب گیر میاد. راجع به وضع تحصیلات و سطحش خبری ندارم:-?
موفق باشید:oops:

iranpet

New Member
دزسته هند کثیفه و سطح شهری ÷ایینی داره اما میخئاستم بدونم کسی تز بچه ها در مورد سطح دانشگاهاش در این زمینه اطلاعاتی داره؟

animations

Active Member
من دو نفر رو می شناختم که توی مالزی تحصیل کردن. یکیشون خیلی راضی بود، ولی یکیشون دانشگاهش رو با دانشگاه های آمریکا مقایسه می کرد و می گفت به خوبی اونا نیست!

البته مدرکش خیلی معتبره و بعدش می شه توی استرالیا (و یه جای دیگه که یادم نیست) ادامه تحصیل داد. جالبیش اینه که برای قبولی، انتظار نمره خیلی بالایی برای زبان رو ندارند!

راستی، ظاهرا توی مالزی دانشجو اجازه کار نداره، مگر در محیط دانشگاه. البته همه جا سیاه می شه کار کرد...

Active Member
البته از اونجا خیلی جاهای دیگه میشه رفت .
یکی از دوستان خودم چندی پیش لیسانسش را از مالزی گرفت ( دقیق یادم نیست چه رشته ای یا فیلم سازی بود یا vfx و انیمیشن ) .
بعد هم بورسیه گرفت از یکی از دانشگاه های آمریکا و چند روز پیش هم رفت آمریکا برای ادامه تحصیل .

Active Member
لو رفتم :d نمیخواستم اسم ببرم که دیگه نشد ...
بله دوست عزیز . بهترین راهنمایی ها را از خود ایشون میتونی بگیری .
چه کار و چه تحصیل و دانشگاه .
مطمئنا اطلاعات کامل و خوبی میتونن در اختیارتون قرار بدن .

iranpet

New Member
بازم ممنون میشم اگه هر کدوم از دوستان که اطلاعاتی در این زمینه داره مطرح کنه

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
VFX فقط امریکا چون مرکز کارهای VFX اونجا

در مورد انیمیشن هم هند خوبه هم مالزی به شرطی که دانشگاهی که اقدام میکنی مورد تائید امریکا باشه :rose:

آخرین ویرایش:

iranpet

New Member
از دانشگاه های مالزی اطلاع دارم

اما در مورد دانشگاه های هند هیچ اطلاعی ندارم
. هرچی هم search کردم یا دوره های کوتاه مدت بودن با فوق دیپلم

Abe

New Member
باعث تاسفه !!!!!!

نمی دونم چرا کسی که در رابطه با موضوعی اطلاعات نداره باید بیاد و نظر بده
آقا جان بگو نمی دونم بخدا هیچی ازت کم نمی شه !!!!!واسه همینم هس که هیچوقت هیچ پخی نمیشیم همه تو همه چی استادن
ببین داداش بنده 2 ساله که دارم این ور و اون ور search میکنم شما چند راه داری :

1-آمریکا
2-اروپا
3-اقیانوسیه
4-آسیا

بدون مدرک تو این رشته واسه کار هیج اهمیتی نداره مگه بخوای برگردی همین خراب شده
اگه میخوای VFX کار کنی آمریکا و کانادا بهترین گزینه هستش
1-Ringling
gnomonschool-2
(canada)vfx-3
و چنتا school خوب تو canada هستش اگه خواستی اسم میبرممن با همه این school ها دوته به دونه contact کردم اگه پولش واست مهم نیس یکی از همینا رو انتحاب کن (حدود شهریه ringling واسه 4 سال بدون هزینه زندگی میشه 200 تومان)

2-اروپا
بهترین SCHOOL ها در england-france-germany این school ها خیلی عالین با خرجی به نسبت کمتر از america

Gobelins-1

Supinfocom-2

Atfx-3

اینا بهترین school ها تو اروپا هستن با هزینه قابل پرداخت هر سه این school ها تو france هستن و تنها مشکلشون اینه که تدریس به زبان فرانسوی هستش

مثلا animation octapudi که تا پای oscar هم رفت کار gobelins بودمن خودم در حال حاضر واسه supinfocom اقدام کردم و توی اردیبهشت هم entrance exam دارم

3-اقیانوسیه

با توجه به اینکه استودیو بزرگ wetta که کار VFX انجام میدن(آخرین کارشونم شاهکار avatar بود) تو newzeland هستش بی تاثیر در job finding تون نمیتونه باشه اما به هیچ وجه سطح school ش به france نمی رسه(اینو با توجه به کارای فارغ التحصیل اشون میگم)
استرالیا هم 1 school خوب داره که اگه خواستی اسماشونم میگم !

4-آسیا

خوب آسیا هم یه گزینه هستش خلاصه (گر چه به نظر من اگه هیشکدوم از بالایی ها رو نتونستی به اینا فکر کن:

هند:دانشگاه supinfocom که ذکر کزدم جدیدا یه شعبه تو شهر pune زده تو هند فقط به اون فکر کن

مالزی:دانشگاه THEONEACADEMY جایی هستش که vincent chai که واقعا artist خوبیه و اینم که اون بچه همون جاس و اگه جای دیگه بهتر بود حتما میرفت اونجا

در آخر هر اطلاعات دیگه ای خواستی با کمال میل در خدمتم چون خودم تا انتخاب کردم دهنم سرویس شد به دلیل نبود اطلاعات کافی دز هیچ جا !اینم بگم همیشه بهترین animator یا visual effect supervisor ها تحصیل کرده ی بهترین school ها نیستن

تلاش خودمون مهمه !!!با دقت تصمیم بگیر و هر جا رو که انتخاب کردی و رفتی به هیچ وجه با جاهای دیگه مقایسش نکن مطمانا اونجا واست بهترین جاس !!!

آخرین ویرایش:

iranpet

New Member
با تشکر از abe

دانشگاهی که در مالزی معرفی کردید در زمینه انیمیشن لیسانس نداره

درسته؟

Abe

New Member
آره

شما فکر کن یه لیسانسه که مقداریشو malesia می خونی ادامشم میفرستنت englis دانشگاه hertfordshire

جدیدترین ارسال ها

بالا