همه ی تاپیک های مهم آموزشی مالتی مدیا بیلدر

emoneycentre

New Member
با سلام خدمت همه ی اعضاء سایت قابل تقدیر مجید آنلاین

متاسفانه یافتن تاپیک های غنی و کاملا مفید در میان صدها و هزاران تاپیک تالار بسیار مشکل هست.
یکی از تاپیک های قفل شده هم که با هدف لیست کردن تاپیک های مفید ایجاد شده بود، نزدیک به 4 سال آپدیت نشده !

چند سوال داشتم که ممنون میشم به اونها پاسخ بدید:

1- کدام نرم افزار ساخت اتوران را قوی ترین، کامل ترین و فراگیرترین نرم افزار می دانید؟

2- اگر کسی با توانایی متوسط در فوتوشاپ ، قصد شروع و ادامه ی راه حرفه ای در ساخت اورانهای مالتی مدیا و در کل، مالتی مدیا سازی را داشته باشد، چه مسیر و قدمهایی را پیشنهاد می کنید؟؟ (از چه برنامه ای شروع کند و چرا؟ بعد سراغ چه برنامه ای برود و چرا؟ الی آخر ..)

3- ویدئو یا س دی آموزشی کامل مرتبط با پیشنهادات شما کدامند؟ لینک دانلود یا خرید لطفا

با تشکر از لطف تمام دوستانی که وقت خودشون رو برای کمک اختصاص دادند و بی تفاوت نگذشتند

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
مباحثی که مد نظرتون هست چیه ؟ شما مثلا چی رو گشتین که نتونستین پیدا کنین؟ با جستجو میشه پیدا کرد به راحتی پیدا هم نشد یا موجود نیست یا میتونید از دوستان در خواست کنید تاپیک بزنید و درخواست کنید

1- کدام نرم افزار ساخت اتوران را قوی ترین، کامل ترین و فراگیرترین نرم افزار می دانید؟
قبلا در این مورد تو انجمن بحث شده میتونید سرچ کنید و به جوابتون برسید. ولی در کل کل هر کی میتونه نظر خودشو داشته باشه مثلا من خودم بیلدر رو بهترین میدونم هر چن دیگه کسترش پیدا نمیکنه
2- اگر کسی با توانایی متوسط در فوتوشاپ ، قصد شروع و ادامه ی راه حرفه ای در ساخت اورانهای مالتی مدیا و در کل، مالتی مدیا سازی را داشته باشد، چه مسیر و قدمهایی را پیشنهاد می کنید؟؟ (از چه برنامه ای شروع کند و چرا؟ بعد سراغ چه برنامه ای برود و چرا؟ الی آخر ..)
خب تنها با بیلد بودن فتوشاپ نمیشه گفت میتونید اتوران های خوب بسازید شاید شما یه طرح حرفه ای رو با فتوشاپ طراحی کنید ولی نتونید تو بیلدر همون رو در بیارید پس بهتره بیلدر رو کامل یاد بگیرید و در کنارش گرافیک هم میشه یاد گرفت

3- ویدئو یا س دی آموزشی کامل مرتبط با پیشنهادات شما کدامند؟ لینک دانلود یا خرید لطفا
همه این انجمن آموزش به حساب میاد کلی نمونه مثال و .... یعنی هر سوالی که فکر میکنید با بیلدر براتون پیش میاد تو انجمن با نمونه مثال جواب داده شده
اگر نیاز به مجموعه سور ها و پلاگین و ..... به صورت پک دارید میتونید به سایت من هم مراجعه کنید همچنین یمیتونید از خود اجمن هم سرچ کنید و هر نمونه خواستید دانلود کنید

amin2dpr

Well-Known Member
سرچ انجمن در بیشتر مواقع جوابی نمیده این حرفه شما کاملا درسته
نظرات متفاوته در اینباره من خودم به شخصه mmb رو قبول دارم
برای شروع می تونید به آموزش فارسی که البته نسخه 4.9.7 هستش مراجعه کنید و ببینید امکاناتش به کار شما میاد یا نه اینم لینکش برای دانبود
دانلود کتاب آموزشی
در ضمن پیشنهاد می کنم برنامه های ساخته شده با mmb رو هم که دوستان زحمت کشیدن دانلود کنید و یه نگاه بندازید تا شاید ذهنتون باز تر بشه
اکثر دوستان گرافیک برنامه هاشونو با فتوشاپ طراحی می کنن، حتما برای آشنایی دانلود کنید، تا روشن تر بشید
اگه مشکلی هم داشتن در انجمن مطرح کنید دوستانی هستن که کمک کنن، فروم mmb نسبت به اتوران های دیگه فروم قوی تری هستش
اگر هم قصد خرید دارید هم کتاب و هم سیدی آموزشی و تصویریش در بازار موجو هستش و یا می تونید به بلاگ http://mmb-farsi.blogfa.com/ هم سربزنید که از کاربران همین فروم هستند

emoneycentre

New Member
ممنون از پاسخ شما
و ممنون که وقت گذاشتید

مطالب زیادی میخواستم که مهمترینهاش، همین سوالاتم بود

در واقع هنوز هم به جواب قطعی برای سوالها نرسیدم
شاید نیاز باشه کمی توضیحات بیشتر بدم

آموزش اتوران سازی مالتی مدیا رو برای خودم نمی خوام.

در مراحل پایانی تدوین یک مجموعه ی آموزشی بزرگ هستم که متن ها، جلسات، ویدئوها و عکس ها و فایل های صوتی در حال دسته بندی هستند. قصد دارم این مجموعه رو بصورت رایگان در اختیار عموم قرار بدم. برای حداکثر بهره برداری و فایده ی این مجموعه، قصد دارم یک مجموعه ی آموزشی مالتی مدیای شکیل و حرفه ای آماده کنم که امکان بروز رسانی آنلاین و پرسش و پاسخ هم داشته باشه...چیزی شبیه محیط ای-لرنینگ. یکی از نزدیکان من قبول کردند که اینکار رو برای من انجام بدن و جوان با استعداد و پرتلاشی هست. فوتوشاپ در حد خوب مسلط هست و فلش هم کم و بیش کار کرده و از من معرفی یک برنامه و آموزش های خوب برای اون خواسته تا ظرف 20 روز ، یاد بگیره و تمرین کنه و همزمان، کار من هم به پایان برسه و تحویل ایشون بدم تا مالتی مدیا آماده بشه... یک نسخه توی اینترنت آپلود میشه و یک نسخه هم برای کسانی که اینترنت مناسب ندارند، پست خواهد شد.

برای حفظ کپی رایت، نیاز هست تا برنامه ای استفاده بشه که امکان استخراج فایل ها و سورس ها رو از بین ببره...در عین حال نیازی به کد نویسی نداشته باشه

شاید سوال پرسیدن من در انجمن مالتی مدیا بیلدر باعث بشه که بیشتر پاسخ دهندگان، از بین کاربران همین برنامه باشند. هرچه آموزش و پلاگین و .. از مالتی مدیا بیلدر پیدا کردم، حداقل متعلق به 4 سال قبل بودند! آیا این برنامه جوابگوی شرایط بنده هست؟

در کل ، برای نیاز من ، چه آموزش هایی باید دیده بشه و به چه مراحلی نیاز هست؟
قصد داشتم ساخت مالتی مدیا رو به یک فرد حرفه ای واگذار کنم ، اما متاسفانه به دلیل حجم بالای کار، کسانی که می شناختم، مبالغ بالایی درخواست می کردند که عملا برای یک کار رایگان عام المنفعه توجیه نداشت... تا همین جا هم، وقت و انرژی زیادی صرف کردم و امیدوارم تا انتها، دچار پشیمانی از این کار نشم..

باز هم از لطف و راهنمایی شما دوستان ممنونم

کتاب آموزشی دوستان در انجمن رو قبلا دیدم. حداقل من رو راضی نکرد...
تاپیک قفل شده ای که لینک دادید هم، همون تاپیکی هست که عرض کردم لینکهاش خیلی خیلی قدیمی هستند... در دنیای آی تی ، هیچ برنامه ای بدون بروز رسانی، در صدر باقی نمیمونه

amin2dpr

Well-Known Member
شاید سوال پرسیدن من در انجمن مالتی مدیا بیلدر باعث بشه که بیشتر پاسخ دهندگان، از بین کاربران همین برنامه باشند.

این حرفه شما درسته ولی کسایی که با این برنامه کار می کنند از لحاظ حرفه ای بودن این برنامه نسبت به برنامه های اتوران ساز دیگه اطمینان حاصل کردن،
خود من به شخصه برنامه های دیگه رو تست کردم ولی هیچ کدوم امکانات، مثال ها، پلاگین های مختص خودشون رو ندارند یا اگر هم دارند خیلی کمه و از نظر انجمن فعال هم که بسیار ضعیفن (میشه گفت صفر)

در عین حال نیازی به کد نویسی نداشته باشه

شما میگید حرفه ای ولی بدون کد؟؟؟؟؟ شما حتی سراغ ساده ترین اتوران ساز هم که برید یه کد نویسی جزئی داره

خواسته تا ظرف 20 روز ، یاد بگیره و تمرین کنه

یادگیری تایم خاص و معیینی نداره اگه قبلا با محیط های برنامه نویسی کار کرده باشه عین جک می مونه براش اگر هم که کلا یه کد هم از خودش ننوشته که بازم میتونه با نگاه کردن مثال ها یادبگیره ولی تایم برای یادگیری نا مفهومه

من خودم وقتی این برنامه رو یاد گرفتم و اولین برنامم رو درست کردم، نمی دونستم این فروم وجود داره

رای حفظ کپی رایت، نیاز هست تا برنامه ای استفاده بشه که امکان استخراج فایل ها و سورس ها رو از بین ببره...

برنامه های ساخته شده با mmb به راحتی دسورس می شن ولی راه های رسیدن به خدا زیاده!!! یه جستجو تو انجمن بکن خیلی بحث شده البته وقتی تصمیم گرفتی که با این برنامه کار کنی راه حل هم داره

در کل ، برای نیاز من ، چه آموزش هایی باید دیده بشه و به چه مراحلی نیاز هست؟

اول پیشنهاد میکنم طرحت و توی یه کاغذ بکشی جای هر آبجکت و مشخص کنی ببینی احتیاج به چندتا پیج داری، البوم تصاویر میخای چه امکاناتی براش بزاری، ویدئو داری چه امکاناتی براش بزاری (مثلا جستجو)، اطلاعات کاربر باید ثبت شه (احتیاج به بانک اطلاعاتی داری) و...
اول ببین چی میخای از برنامت، چه امکاناتی برای میخای بزاری
اگه بگی میخام یه جسجو بزارم واسه ویدئو هام اونوقت منم میگم برو و این مثال هارو دانلود کن و...
با این روش شما هم داری یاد میگیری هم پروژتو درست میکنی (یادگیری پروژه محور)

خلاصه بگم اون کتابی که میگید از mmb خوندید واسه یادگیری نیستش!!! واسه آشناییه
وقتی شروع بکار کنی و سوال دارید جامع تر مطرح میکنید و راحت تر جواب میگیرید.

شروع کنید این انجمن هستش :wink:

آخرین ویرایش:

mbp1343

Active Member
نرم افزار articulate storyline

برای دانلود پلاگین ها در صورتی که تصمیم به کار کردن با mmb گرفتی میتونی با این برنامه پلاگین ها رو دانلود کنی

برنامه MMBPlugin_Downloader برای دانلود مستقیم پلاگین ها

این نرم افزار برای افراد مبتدی با سواد کامپیوتری کم ،بسیار مناسب است

emoneycentre

New Member
این حرفه شما درسته ولی کسایی که با این برنامه کار می کنند از لحاظ حرفه ای بودن این برنامه نسبت به برنامه های اتوران ساز دیگه اطمینان حاصل کردن،
خود من به شخصه برنامه های دیگه رو تست کردم ولی هیچ کدوم امکانات، مثال ها، پلاگین های مختص خودشون رو ندارند یا اگر هم دارند خیلی کمه و از نظر انجمن فعال هم که بسیار ضعیفن (میشه گفت صفر)

شما میگید حرفه ای ولی بدون کد؟؟؟؟؟ شما حتی سراغ ساده ترین اتوران ساز هم که برید یه کد نویسی جزئی داره

یادگیری تایم خاص و معیینی نداره اگه قبلا با محیط های برنامه نویسی کار کرده باشه عین جک می مونه براش اگر هم که کلا یه کد هم از خودش ننوشته که بازم میتونه با نگاه کردن مثال ها یادبگیره ولی تایم برای یادگیری نا مفهومه

من خودم وقتی این برنامه رو یاد گرفتم و اولین برنامم رو درست کردم، نمی دونستم این فروم وجود داره

برنامه های ساخته شده با mmb به راحتی دسورس می شن ولی راه های رسیدن به خدا زیاده!!! یه جستجو تو انجمن بکن خیلی بحث شده البته وقتی تصمیم گرفتی که با این برنامه کار کنی راه حل هم داره

اول پیشنهاد میکنم طرحت و توی یه کاغذ بکشی جای هر آبجکت و مشخص کنی ببینی احتیاج به چندتا پیج داری، البوم تصاویر میخای چه امکاناتی براش بزاری، ویدئو داری چه امکاناتی براش بزاری (مثلا جستجو)، اطلاعات کاربر باید ثبت شه (احتیاج به بانک اطلاعاتی داری) و...
اول ببین چی میخای از برنامت، چه امکاناتی برای میخای بزاری
اگه بگی میخام یه جسجو بزارم واسه ویدئو هام اونوقت منم میگم برو و این مثال هارو دانلود کن و...
با این روش شما هم داری یاد میگیری هم پروژتو درست میکنی (یادگیری پروژه محور)

خلاصه بگم اون کتابی که میگید از mmb خوندید واسه یادگیری نیستش!!! واسه آشناییه
وقتی شروع بکار کنی و سوال دارید جامع تر مطرح میکنید و راحت تر جواب میگیرید.

شروع کنید این انجمن هستش :wink:

بازم از توضیحات و راهنمایی های شما ممنونم

با توجه به توضیحاتی که قبلا داده بودم ، من همین برنامه رو معرفی می کنم و از ایشون میخوام که اینجا عضو بشه و اشکالاتش رو سوال کنه

تالارهای با سابقه و فعال، مزیت بزرگی که دارند، پیدا شدن جواب اکثر سوالهاست.. اما عیب بزرگشون، زمانبر بودن جستجو و پیدا کردن این جوابهاست. ایراد بزرگ دیگه، عدم مرحله بندی و سطح بندی تاپیک هاست که به نظرم مفید ترین کار یک کاربر باتجربه یا مدیر یک بخش میتونه هیمن باشه که یگ تاپیک قفل شده ایجاد بشه و تمامی تاپیک های مفید بصورت گام به گام معرفی بشه... شاید مطلبی که یک تازه کار باید در اولویت اول یاد بگیره، توی صفحه ی 40 و اولویت دوم توی صفحه ی 25 و اولویت سوم توی صفحه ی 1 باشه ! و رتبه بندی و اولویت بندی اونها برای تازه وارد امکان نداره...

تمام سوالهای من و دلیل باز شدن این تاپیک هم همین سردرگمی هست

باز هم ممنونم

جدیدترین ارسال ها

بالا