هماهنگ بودن حرکت دوربین با سر سوژه ( snorricam ) ؟

سلام به همه
من چند وقته دنبال اینم که بدونم چجوری میشه وربین رو با سر سوژه مچ کرد . چندین ویدئو دیدم که از نیمرخ سوژه فیلمبرداری شده و انگار دوربین به سر اون شخص نصب شده . هر تکانی که سر میخورد دوربین هم همراه یر بالا و پائین میشود . من با موشن تراک افتر هم کار کردم ولی در نیومد شما یه آموزش جامع و کامل اگه امکانش هست واسه ایمیلم بفرستید

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام به شما .
سوالتون رو تو جای مناسبی مطرح نکرده بودید که انتقالش دادم .
لطفا دقت کنید .

به این تکنیک ، Snorricam گفته میشه .
به دو صورت قابل اجرا هست .
تو روش اول که سخت افزاری هست ، میان دوربین رو به روش های مختلف به بدن بازیگر وصل می کنن .( معمولا کمر بازیگر ) و سر دوربین جلوی صورت بازیگر قرار میگیره .
با هر حرکت کوچیک بازیگر . دوربین هم حرکت میکنه . که یه حس خیلی جالب رو میسازه .
Requiem-for-a-Dream-Connelly.jpg

تو روش دوم هم که معمولا موقعی استفاده میشه که میخواهیم کمر بازیگر معلوم باشه و باز لینک باشه دوربین .
که با ترکینگ صورت بازیگر و لینک کردن حرکت صورت به پوزیشن دوربین مجازی در افتر افکت . این حس به وجود میاد .
فقط یه نکته تو روش دوم هست که اگه دامنه حرکت سر سوژه زیاد باشه به همون نسبت افت کیفیت به خاطر زوم دیجیتال ایجاد میشه .

تو اینجا هم یه آموزش تکنیک snorricam به صورت نرم افزاری هست که اگه ببینید متوجه میشید .

خیلی لطف کردین . مرسی . اگه تالار گفتگوگو و تبادل نظر واسه جدیدترین پلاگینها ویا ترفندهایی که توی ویدئو کلیپها استفاده میشه و روش بحث میکنن که رازش چیه ، حتما واسم پیغام بزارید تا منم بیام. بازم ممنون خیلی لطف کردین

جدیدترین ارسال ها

بالا