هشدار پليس ايران در مورد خطرات اينترنت !

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Peyman-Pop

Active Member
پليس ايران برای نخستين بار از زمان معرفی اينترنت در اين کشور، با انتشار اطلاعيه ای به جوان ها و خانواده های آنان نسبت به برخی عوارض اينترنت هشدار داده است.

به گزارش بخش خبر سايت اخبار فن‌آوري اطلاعات ايران ، به نقل از بي بي سي، در اطلاعيه پليس ايران که روز دوشنبه 26 آوريل انتشار يافته، ابتدا به مزايای اينترنت به عنوان يک شيوه ارتباطی و اطلاع رسانی اشاره شده اما در عين حال به جوان ها هشدار داده شده که اينترنت می تواند سلامت جسمی و روانی آنها را به خطر اندازد و از آنها شخصيت هايی غير اجتماعی بسازد.
پليس به جوان ها هشدار داده که اينترنت می تواند باعث از دست رفتن دوستی ها و جدايی از دوستان شود.

در اطلاعيه پليس به بيانی شاعرانه گفته شده که اينترنت مانند قايقی است در يک اقيانوس، که می تواند انسان را به سواحل زيبا ببرد اما در اين اقيانوس کوسه های خطرناکی نيز وجود دارند!
در اطلاعيه مذکور، از تصاوير غير اخلاقی که در برخی سايت ها منتشر می شود، به عنوان يکی از خطراتی که در اينترنت در کمين کاربران جوان است ياد شده است.

اعتياد به اينترنت نيز ديگر خطری است که از ديد مقام های پليس ايران در کمين جوانان است.
روحانيون ايرانی نيز با اينترنت آشنا می شوند و بسياری از مراجع مذهبی اکنون سايت اينترنتی دارند

نيروی انتظامی ايران در ادامه اين اطلاعيه، برای جلوگيری از گرفتار شدن جوان ها به آنچه از آنها به عنوان خطرات استفاده از اينترنت ياد شده، سه توصيه کرده که عبارتند از کاهش مدت زمان گردش در اينترنت (برای جلوگيری از معتاد شدن به شبکه جهانی) نرفتن به سايت های غير اخلاقی و پرهيز از جايگزينی دوستان واقعی با دوستان مجازی اينترنتی.

گرايش گسترده به اينترنت

گرايش به اينترنت در ايران که 70 درصد جمعيت آن را جوانان تشکيل می دهند به سرعت روبه افزايش است و آمار دقيقی از تعداد کسانی که در اين کشور به اينترنت دسترسی دارند وجود ندارد. اما برخی منابع رسمی، آمار تعداد کسانی که چه به صورت دائم و چه به صورت موقتی يا موردی به اينترنت دسترسی دارند يا از آن مطلع می شوند را تا 7 ميليون نفر ذکر کرده اند.

البته برخی منابع نيز تعداد کاربران اينترنت در ايران را حدود پنج ميليون نفر برآورد کرده اند.
دسترسی به اينترنت در ايران اگرچه به آسانی امکانپذير است اما ورود به همه سايت های اينترنتی کار ساده ای نيست.
در سال های اخير، در چند نوبت، مقام های تصميم گيرنده، فهرست هايی از چندين هزار سايت اينترنتی را منتشر کردند تا آدرس آنها از طريق عرضه کنندگان خدمات اينترنت قفل شود اما به نظر می رسد با افزايش روزافزون تعداد سايت ها و نرم افزارهايی که امکان بازکردن قفل ها و عبور از موانع را فراهم می کند، مساله حل نشده باقی مانده است.
در نتيجه پليس وارد عمل شده و با بيانی متفاوت، به جوانان هشدار داده است.

منبع خبر : فن آوری اطلاعات ایران

iman_flash

Active Member
گفتم كه... همه اينا تقصير اون بابايي هست كه اينترنتو اختراع كرد :lol:
حالا مسئول اينهمه جوان معتاد در كشور كيست؟ چه كسي بايد پاسخگو باشد؟؟؟؟؟؟؟؟
من كه نميتونم ترك كنم... گفته باشم :roll: :lol:

ولي به نظرم بايد مراكز ترك اعتياد اينترنتي رو راه بندازن... براي اين كار ميشه از يك اتاق كاملا در بسته كه توش فقط يك راديو ترانزيستوري تك موج هست استفاده كرد :wink: البته قبول دارم كه اين كار بسسسيار غير انسانيه ولي چيكارش ميشه كرد... 7 ميليون معتاد 8O وااااي

Salar

Active Member
والا اینا دارن بزرگش میکنن...خوب وقتی تو اینترنت همه چیز باشه و تو جامعه هیچی...چی میشه؟ همین میشه!

Pooriya_Online

Active Member
به به ... فقط مونده بود پليس درمورد اينترنت نظريه صادر كنه كه كرد :lol:

والله من نميدونم اينا با اينكاراشون بيشتر جونارو كنجكاو ميكنن تا به اين سايت ها دسترسي داشته باشن.

من خودم يكي از همون 7ميليون نفرم تازه مصرفم كمتر شده :lol:

rouhollah

Member
هيچي به باباتون بگين شمارو داماد كنه بعد ببينين كي ميره دنبال نت البته خود منو قلم بگيرين

saman_sweden

Active Member
Pooriya_Online گفت:
به به ... فقط مونده بود پليس درمورد اينترنت نظريه صادر كنه كه كرد :lol:

والله من نميدونم اينا با اينكاراشون بيشتر جونارو كنجكاو ميكنن تا به اين سايت ها دسترسي داشته باشن.

من خودم يكي از همون 7ميليون نفرم تازه مصرفم كمتر شده :lol:

اين دلقكها فقط بلدن اطلاعيه صادر كنن
در ايران اين همه معتاد به مواد مخدر داريم اينهمه فحشا و خودفروشي در ايران بيداد مي كنه بطوري كه آمارش از كشور لهستان كه در اروپا از نظر فحشا در صدر كشورها قرار گرفته پيشي جسته است چه ميشه كرد كشور جمهوري اسلامي است و در اسلام ما فحشا و حودفروشي نداريم
اين دلقكها در مورد اين مسايل سكوت مي كنند و حالا به اينترنت بند كرده اند

Pooriya_Online

Active Member
منم با سامان موافقم. (حرف حساب جواب نداره)

باور كنيد تا چن سال ديگه همونطور كه بيليارد رو مجاز كردن براي موندن خودشون كافه و دنسينگو كازينو و حتي ميگن مردم هرجوري دلشون ميخواد بيان بيرون. باور كنيد براي موندن خودشون و پر كردن جيباشون از جيب ميدم حاضر هر كاري بكنن.

اينقدر توي اين جامعه كثافت كاريه كه توش اينترنت (البته به گفته خودشون كه ميگن اينترنت مشكل سازه) گمه.

H-assan

Well-Known Member
خوب پليس زياد حرف ميزنه اين هم مثل بقيه اش بي خيال ولي خبر جالبي بود مرسي پيمان

من با حرف سامان موافقم نه با اين شكل

MrMohi

Active Member
درسته . با این وضعیتی که داره پیش میره تا یه مدت دیگه ... هم آزاد میشه! اینا فقط فکر و ذهنشون پر کردن جیبها و حسابهای بانکی نامحدودشونه ! حاضرن بخاطر رسیدن به این هدف و ضربه زدن به ایران جامعه رو به هر گندی بکشن ! ... که سهله ! پس فردا برای عرق فروشی و کافه و کاباره و ... هم مجوز صادر میکنن

H-assan

Well-Known Member
MrMohi گفت:
درسته . با این وضعیتی که داره پیش میره تا یه مدت دیگه ... هم آزاد میشه! اینا فقط فکر و ذهنشون پر کردن جیبها و حسابهای بانکی نامحدودشونه ! حاضرن بخاطر رسیدن به این هدف و ضربه زدن به ایران جامعه رو به هر گندی بکشن ! ... که سهله ! پس فردا برای عرق فروشی و کافه و کاباره و ... هم مجوز صادر میکنن

شما ناراحتي اين جوري بشه ؟؟

H-assan

Well-Known Member
اگر اين جوري بشه همه افراد قابل تشخيص هستند و همه چي مشخص ميشه كه كي چه كار است و كي چه كار مي كنه

به نظر من بحث از روي موضوع داره منحرف ميشه ديگه ادامه نديد چون منجر به بحث مي شود

هركسي نظر دارد اين هم نظر منه

پيمان خبر خوبي بود

Masih

Well-Known Member
فقط 7 ميليون؟!! 8O حداقل 15 ميليون تو ايران از اينترنت استفاده ميكنن!

rouhollah

Member
نت باز نميدوني چي؟

نتباز

يعني كسي كه سر صبح صورتشو نشسته مياد كانكت ميشه يه سره آنلاين

ور رفتن با نت

معتاد اينتر نت شدن بازي كردن با نت

بازم بگم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا