هزینه نصب شبکه رایانه‌ای خانگی چقدر است؟

taraznet

Member
تاکنون، داشتن یک شبکه رایانهای خانگی اینقدر مهم نبوده است. چه کسب و کارتان را از خانه مدیریت میکنید و چه اینکه خانودهای پر جمعیت هستید، داشتن یک شبکه رایانهای میتواند اتصال شما را به اینترنت، ایمیل، چاپگر و سایر امکانات مشترک مانند پخش و ارسال پیام، صدا و فیلم راحتتر کند.

صاحبان خانه معمولاً برای نصب شبکه رایانهای بین 2 تا 6 میلیون تومان هزینه میکنند. هزینه متوسط 3 میلیون و 500 هزارتومان است. اگرچه استخدام یک متخصص رایانه برای آموزش و پشتیبانی رایانه هزینه بیشتری دارد. در برخی موارد، ارائه دهنده اینترنت شما ممکن است نصب سرویس را رایگان انجام دهید.

چه مواردی در تعرفه شبکه سازی رایانه‌ای مهم است؟​

وسایلی که در شبکهسازی رایانهای شما تأثیر مستقیمی بر هزینه کلی این پروژه دارند، چند مورد هستند که عبارتند از:

قیمت سخت افزار

این هزینه جدا از رایانهها، شامل: چاپگرها، نمایشگرها، مودمها و روترهای شما است. یکی از بزرگترین مزایای راه اندازی شبکه این است که میتوانید همه کامپیوترها را برای چاپ، به یک چاپگر متصل کنید که باعث صرفه جویی در هزینه و فضا میشود. قیمت چاپگرها به طور متوسط بین 1 میلیون تا 4 میلیون تومان است، در حالی که نمایشگرها به طور متوسط 4 تا 10 میلیون هستند. قیمت مودم 1 تا 5 میلیون تومان است.

هزینه کابل

کابل‌ها کمک میکنند سیمهای مختلف گره نخورند و هزینه آن‌ها به طور متوسط 400 هزار تومان است. در صورتی که تمام قسمتهای مختلف شبکه شما بیسیم باشد که هیچ، اگر قسمتی از شبکه احتیاج به سیم داشته باشند، حداقل چند کابل و سیم برق لازم خواهید داشت.

هزینه‌های سخت افزارهای پشتیبان​

این هزینهها شامل استفاده از دستگاه‌هایی مانند درایوهای USB، هارد دیسکهای اکسترنال و محافظهای برق (برای جلوگیری از آسیب رساندن برق به وسایل شما) است.

هزینه امنیت شبکه رایانه‌ای​

اگر فکر کردهاید که استفاده از نرمافزارهای ضد ویروسی تنها راه مناسب برای پیشگیری از خطر است، در اشتباه هستید. حتی افراد متخصص در شرکت‌های بزرگ نیز نگران خطرات امنیتی هستند، بنابراین به هیچ وجه نباید خطر آسیب پذیری شبکه خانگی را نادیده گرفت. در اینجا چند نکته برای امنیت شبکه شما آورده شده است که برخی از آن‌ها هزینه بر و برخی نیز رایگان هستند:

  • برای بروز بودن تمام دستگاه‌ها و برای اینکه دستگاه‌ها با بررسیهای امنیتی کنترل شوند، این دو نرمافزار رایگان را نصب کنبد:
الف) سرویس رایگان OPSWAT Gears.

ب) بازرس نرم افزار شخصی یا Secunia

  • فایروال را روشن نگه دارید یا یک فایروال خروجی نصب کنید، که میتواند شما را از هر برنامه مخربی که میخواهد به شبکه رایانه شما متصل شود، مطلع کند.
خدمات شبکه ترازنت
 

جدیدترین ارسال ها

بالا